فهرست
فاصله پرسپولیس با قهرمانی؛ فقط ۲۳امتیاز
فاصله پرسپولیس با قهرمانی؛ فقط ۲۳امتیاز

فاصله پرسپولیس با قهرمانی؛ فقط ۲۳امتیاز

آی اسپورت – فصل هفدهم 11 هفته دیگر به اتمام می‌رسد و هنوز 33 امتیاز برای تیم‌ها باقی مانده تا با کسب آن تکلیف قهرمانی، کسب سهمیه آسیا و ماندن در لیگ یا سقوط به دسته پایین تر را روشن کنند. پرسپولیس با کسب 44 امتیاز، صدرنشین لیگ شده و با تیم دوم یعنی فولاد خوزستان 11 امتیاز اختلاف دارد. تیم سوم یعنی پارس جنوبی جم با صدرجدول 12 امتیاز فاصله دارد، تیم چهارم یعنی ذوب آهن 15 و استقلال و پیکان 28 امتیازی نیز با 28 امتیاز در رده‌های پنجم و ششم جای گرفته اند و تا رسیدن به صدر جدول نیازمند کسب 16 امتیاز دیگر هستند.

با این حساب، جدی‌ترین رقیب پرسپولیس برای کسب قهرمانی، تیم فولاد است. اگر این طور محاسبه کنیم که فولاد در 11 هفته پیاپی به پیروزی برسد (که این موضوع خیلی محال به نظر می‌آید)، با 33 امتیاز حاصل از این بردها به 66 امتیاز خواهد رسید. پس پرسپولیس به 67 امتیاز برای قطعی کردن قهرمانی‌اش نیاز دارد. به معنای دیگر، پرسپولیس تنها کافی است از 11 بازی آینده‌اش، 23 امتیاز دیگر بگیرد و کار را تمام کند.

تیم برانکو جدا از آن که قدرتمند، جذاب و تهاجمی بازی می‌کند، خوش شانسی‌هایی هم می‌آورد و همین کمک شایانی به سرخپوشان در جهت صدرنشینی کرده است. حالا آنها با 23 امتیاز به صورت قطعی قهرمان می‌شوند  و این در صورتی است که در ادامه لیگ، تیم‌هایی مثل فولاد خوزستان، پارس جنوبی جم و سایر رقبا پتانسیل آن را دارند که امتیازات دیگری را از دست بدهند که این امر، کار پرسپولیس را راحت‌تر می‌کند و شاید سرخپوشان با امتیازی نزدیک به 60 نیز قهرمانی شان را قطعی کردند!

 

خبر ورزشی

۹ ۴  
آی اسپورت
2018-01-13 13:57:00
نظر دهید

۴ نظر
آرش
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۱۹
فیفای پرسپولیسی امتیاز هر برد رو از 2 امتیاز به 3 امتیاز تغییر داد تا اختلاف بیشتر شه وگرنه الان اختلاف 10 امتیاز بود. نمیخان استقلال قهرمان شه، استقلال مظلومه، گریه کنید مسلمونان گریه کنید ثوابه
وزیر پرسپولیسی +تاج پرسپولیسی + داورای استقلالی +اسطوره بی بدیل آب ها محمود احمدی نژاد
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۲۵
اقلیت تیم پنجم پایتخت نگران نباشند بالاخره یه جورایی یه جام به استقلال میدیم شما هم از فردا کری بخونید که اصل رکورد کلین شیته و قهرمانی جام حذفی
یونس
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۰۷
فقط پنج الی شش برد دیگه
۶
علی زارع
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۳۸
امسال تیم دوم به پنجاه نمیرسه
حالا ببینید
فقط میزنن تو سر هم
ده اسفند
روز دربی قهرمانیم .
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر