فهرست
تنفر بی سابقه از یواخیم لوو در آلمان!
تنفر بی سابقه از یواخیم لوو در آلمان!

تنفر بی سابقه از یواخیم لوو در آلمان!

آی اسپورت - با شکست ۶-۰ باورنکردنی آلمان مقابل اسپانیا و به نمایش در آمدن یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های تاریخ فوتبال آلمان، هواداران و کارشناسان فوتبال این کشور یک صدا خواهان اخراج یواخیم لو سرمربی سابقاً محبوب تیم ملی هستند؛ مربی که ژرمن‌ها با او یک عنوان قهرمانی را در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به ارمغان آورده و سابقه چند تورنمنت موفق با او را نیز در کارنامه دارند.

اما یواخیم لو که با از دست دادن هانسی فلیک، مغز متفکرش در روزهای طلایی تنهاتر و ناکاراتر و البته پیرتر از گذشته به نظر می‌آید، در لبه پرتگاهی‌ست که یکبار در جام جهانی ۲۰۱۸ از آن به پایین سقوط کرده اما دوباره و با اعتماد DFB (اتحادیه فوتبال آلمان) از صخره‌ها بالا آمده و حالا دوباره فاصله‌ای با یک سقوط آزاد دیگر ندارد.

۴۸ ساعت بعد از انتقادات شدید و بی‌سابقه از تیم ملی فوتبال آلمان در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، نشریه کیکر امروز در وبسایت خود نظرسنجی بزرگی را برگزار کرد که نتیجه آن تکان‌دهنده‌ست؛ سوالی که کیکر از هواداران تیم ملی آلمان پرسیده این است که "آیا آن‌ها به یواخیم لو برای ادامه کار در تیم ملی فوتبال اعتماد دارند یا خیر؟". نتیجه عجیب و غریب است؛ نزدیک به ۹۴ درصد هواداران حاضر در این نظرسنجی با ادامه کار یواخیم لو در تیم ملی آلمان مخالفند.

در این شرایط اگر چه فدارسیون فوتبال آلمان تاکید دارد که یواخیم لو باید تا پایان جام ملت‌های اروپا در سمت سرمربی باقی بماند اما با این حجم نارضایتی، ممکن است تصمیم برخلاف طبیعت فوتبال آلمان گرفته بشود؛ فوتبالی که گاهاً مربیان درجه اولی را بالای سر تیم ملی خود نگذاشته اما به آن‌ها وقت کافی داده است. با این‌حال در شرایط فعلی به نظر می‌رسد سرنوشت فوتبال ملی آلمان با یواخیم لو شبیه به چیزی باشد که در دوره پایانی برتی فوگتس یا اریش ریبک رقم خورد. تیمی خالی از اعتماد به نفس و با دست‌هایی بالا در مقابل حریفان در حالی‌که آلمان همچنان یکی از بهترین اسکوادهای فوتبال اروپا را در اختیار دارد.

تصمیم فدراسیون فوتبال ایتالیا از تغییر سرمربی تیم ملی و انتخاب یک مربی تراز اول و تاثیر او روی نتایج تیم، یک مثال دمِ دستی برای سرعت در تصمیم‌گیری برای بدنه فدراسیون فوتبال آلمان است که حالا نه بابت ثبات که بابت محافظه‌کاری جدی‌اش مورد انتقاد فوتبال‌نویسان این کشور قرار گرفته است.

۱    
آی اسپورت
2020-11-20 00:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر