فهرست
رنار و بلان هم نمی‌آیند؛ فرانسوی‌های پرافاده!
رنار و بلان هم نمی‌آیند؛ فرانسوی‌های پرافاده!

رنار و بلان هم نمی‌آیند؛ فرانسوی‌های پرافاده!

آی اسپورت - نیمکت تیم ملی ایران بعد از جدایی کارلوس کی‌روش کماکان بدون سرمربی است و فدراسیون فوتبال در یک انفعال عجیب بدون نام بردن از گزینه‌های مدنظر، انتخاب سرمربی جدید را حواله به روزهای آینده می‌دهد. مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در جدیدترین اظهارنظر خود مدعی شده تا 3 روز دیگر سرمربی جدید معرفی می‌شود اما در این میان گزینه‌هایی که پیش از این نام آنها از منابع موثق و غیر موثق مطرح شده بود، یکی بعد از دیگری سوخت می‌شوند. بعد از خولن لوپتگی که حالا در حال مذاکره با بتیس است، خبر آمده که هوره رنار سرمربی مراکش و لوران بلان سرمربی سابق PSG ذو مربی فرانسوی که از آنها نیز به عنوان دو گزینه جدی یاد می‌شد، در حال مذاکره برای انتخاب تیم آینده خود هستند.

رنار به مصر می رود

نشریه فرانسوی اکیپ از احتمال جدایی هروه رنار از تیم ملی مراکش بعد از رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا خبر داده تا بار دیگر گوش مشتریان احتمالی او از جمله فدراسیون فوتبال ایران تیز شود. رنار بعد از 20 سال مراکش را به جام جهانی رساند اما تیمش از گروهی که ایران، پرتغال و اسپانیا در آن حضور داشتند نتوانست به دور بعد صعود کند. پس از این رقابت‌ها بود که اخبار زیادی در مورد جدایی رنار از تیم مراکش منتشر شد و از تیم ملی ایران به عنوان مقصد بعدی او نام برده شد و حتی گفته می‌شد ممکن است کارلوس کی‌روش جای او را روی نیمکت مراکش بگیرد، هرچند خود او این شایعات را حاشیه‌سازی مخالفانش توصیف کرده بود. او در این باره گفته بود: «شخصی نزدیک به رسانه‌ها از زمان حضورم در مراکش تلاش می‌کند تا با انتشار خبرهای دروغ وضعیت مرا بی‌ثبات کند اما من روی اهدافم تمرکز می‌کنم. دو بازی تدارکاتی در ماه مارس مقابل مالاوی و آرژانتین در پیش داریم. پس از آن باید روی آماده‌سازی مراکش برای حضور در جام ملت‌های آفریقا متمرکز شویم.»

در این مدت رابطه پرتنشی با فدراسیون فوتبال این کشور و همین طور مطبوعات مراکشی داشت و بارها شایعاتی در احتمال جدایی او منتشر شد و حالا به نظر می‌رسد که جدایی او قطعی شده. همین چند هفته قبل بود که رسانه‌های فرانسوی از مذاکره او با المپیک لیون خبر دادند و اعلام کردند که احتمالا او جانشین برونو ژِنِزیو خواهد شد اما رنار که دوران کوتاه حضورش در لوشامپیونا با سوشو و لیل، چندان موفقیت‌آمیز نبود، اعلام کرد که هیچ تماسی با مدیران لیون نداشته است.

اما اکنون اکیپ ادعا کرد که این مربی موفق که با زامبیا و ساحل عاج، قهرمان جام ملت‌های آفریقا شده، در پایان تورنمنت پیش رو، از تیم ملی مراکش نیز جدا خواهد شد و گفته می‌شود مصر مقصد آتی سرمربی مراکش خواهد بود و او هدایت باشگاهی از مصر را بر عهده خواهد گرفت.

اکیپ مدعی شد مسئولان فدراسیون فوتبال مراکش قصد دارند ژنزیو را به عنوان مدیر فنی به کار بگیرند اما از جانشین احتمالی رنار نامی برده نشده است. در این بین، یک سایت مراکشی ادعا کرد که فدراسیون فوتبال مراکش بعد از اخراج مدیر فنی قبلی، برای تعیین مدیر فنی جدید جلسه‌ای داشت که در آن رنار دعوت نشده بود و همین اختلاف آنها که ماه‌ها در سکوت سپری می‌شد را وارد فاز تازه‌ای کرده است. رنار در حالی در این جلسه حضور نداشت که کمک‌های او، مصطفی حاجی و پاتریس بیومله با نورالدین نیبت و عزیز بودرباله از اعضای فدراسیون فوتبال مراکش دیدار و گفتگو کردند. او بعد از اطلاع از این جلسه، به خبرنگاران گفت: «دعوت نشدن به جلسه در مورد آینده تیم ملی، نشانه مهمی است. اینکه آینده من بعد از جام ملت‌ها در ابهام قرار دارد اما من حرفه‌ای هستم و در حال حاضر روی این رقابت‌ها تمرکز دارم.»

مذاکره بلان با لیون

لوران بلان بعد از جدایی از PSG هنوز هدایت تیم دیگری را بر عهده نداشته و بعد از جام ملت‌ها در یک خبر عجیب و باورنکردنی نام او به عنوان یکی از گزینه‌های جانشینی کی‌روش مطرح شد اما حالا خبر می‌رسد که بلان مدنظر لیون قرار گرفته و چند روز دیگر در شهر لیون جلسه مهمی با ژان میشل آئولا رئیس لیون خواهد داشت. مدیرعامل باشگاه فرانسوی از مدت‌ها قبل خواهان تغییر و تحول در کادر فنی تیمش است. به این دلیل بود که چندی پیش اعلام کرد قرارداد برونو گنزیو سرمربی تیم را تمدید نخواهد کرد. نفر اول باشگاه به خاطر اختلاف با سرمربی، دنبال گزینه‌های برای هدایت تیمش گشت که لوران بلان یکی از این گزینه‌ها بود.

جلسه آئولا با بلان هفته آینده انجام می‌شود تا در صورت توافق نهایی،‌ مربی جدیدی گزینش شود. در صورتی که چنین اتفاقی صورت گیرد، پاتریک وییرا به عنوان دستیار در تیم قدیمی لوشامپیونه حضور خواهد یافت. او در سال‌های 2007 تا 2010 مربی بوردو بوده است. در سال‌های 2010 تا 2012 هدایت تیم ملی فرانسه را برعهده داشت. از سال 2013 تا 2016 نیز سرمربی پاری‌سن‌ژرمن بود.

ایران ورزشی

۳ ۱  
آی اسپورت
2019-05-08 02:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امیر توکلی
چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۸:۱۱
رنار بهترین گزینه بود ، رنار با سه تیم ملی مختلف نتیجه گرفته ، رنار تنها گزینه ای بود که هم هواداران کیروش رو راضی میکرد و هم دشمنان کیروش رو راضی میکرد
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر