فهرست
دیسلایک؛ آدیداس ایران را تحریم کرد
دیسلایک؛ آدیداس ایران را تحریم کرد

دیسلایک؛ آدیداس ایران را تحریم کرد

آی اسپورت – کمپانی آدیداس در اقدامی غیر اخلاقی و غیر ورزشی نام ایران را از سایت اصلی خود برداشت و ایران را در لیست تحریم های خود قرار داد. در سایت این کمپانی آلمانی که به زبان‌های مختلف و در کشورهای مختلف برنامه‌ریزی شده و خدمات می‌دهد، بخشی تحت عنوان «PERSONALIZE» وجود دارد که به مخاطبان سراسر دنیا اجازه می‌دهد کفش و لباس دلخواه خودشان را انتخاب کنند. در همین قسمت است که متوجه می‌شوید اسم ایران در فهرست اسامی تحریمی این شرکت قرار گرفته است. این در حالی است که تیم ملی کشورمان با پیراهن های این برند آلمانی در جام جهانی 2018 روسیه به میدان رفت و این اقدام این شرکت آلمانی غیرقانونی است چون فدراسیون ایران با این برند قرارداد تجاری دارد.

۱ ۶  
آی اسپورت
2018-07-23 13:22:00
نظر دهید

۶ نظر
اميد
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۲۹
چرا ديس لايك !؟!!!
كشوري فاسدي مثل ايران حق هيچ تعاملي با دنيا نداره
۵ ۱
خسته
سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۳۲
کشور فاسد از آسمون یهو نیفتاده پایین!
کشور، حکومت و دولت فاسد بی شک برآمده از مردمی فاسده!
پس یا قبول کن که خودت هم فاسدی، یا بپذیر که بی لیاقت و بی عرضه بودی که کار مملکت ات به اینجا کشیده!
هرچند مسایل داخلی کشور به جانوران سابق کمپ اشرف ارتباطی نداره!
کسی که به مملکت اش خیانت کرد و براش هم اهمیتی نداره که خانواده اش و اقوامش زیر بار این تحریم ها کمرشون میشکنه بهتره زبونش رو توی دهان! مبارکش نگه داره!
Kaveh 6 &4
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۰۲
کدوم اقدام غیر اخلاقی؟ اقدام غیر اخلاقی یعنی کهریزک! اقدام غیر اخلاقی یعنی اختلاس! اقدام غیر اخلاقی یعنی کلاس قرآن و باقی قضایا!! اقدام غیر اخلاقی یعنی اینکه روز و شب به مردم دروغ بگی و نون سفره شون رو بدزدی!

۹ ۳
خسته
سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۲۹
و اقدام غیراخلاقی یعنی وطن فروشی!
و وطن فروش یعنی کسی که خودش عرضه نداشته مشکلات مملکت خودشو حل کنه، دست به دامان بیگانه شده!
این حکومت هرچه قدر هم فاسد و بد (که در بی کفایتی شون شکی نیست)، اما یه انسان با شرافت هیچ وقت دست به دامن بیگانه نمیشه.
فقط یه انسان ناآگاه میتونه با نادیده گرفتن تاریخ معاصر (و نه تاریخ ادوار خیلی دور) متوسل به بیگانه بشه.
کار مملکت ما به جایی رسیده که حتی قدرت فکر کردن خودمون رو هم از دست دادیم. یعنی اینقدر بی عرضه و بی لیاقت شدیم که حتی خودمون قادر نیستیم مشکلات خودمون رو حل کنیم!
حرف هم بزنیم یه سری بیسواد فورا مثال اروپا رو میزنن که آی ببینید چه دمکراسی وجود داره در اروپا!!!!
غافل از اینکه اروپا تا اروپا بشه صد و پنجاه سال سعی و تلاش کرد و آزمون و خطا کرد و مردم اش هم خواستند!
نه اینکه مثل مردم ما به جای اینکه دنبال راه کار منطقی و تلاش برای بستن خلاء های قانونی بشن که دست سوء استفاده گران و مفسدان رو کوتاه کنند، بشینن پشت کامپیوتر و فقط جوک بسازن و نق بزنن!
Kaveh 6 &4
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷، ۰۲:۱۷
در پاسخ به خسته دست به دامان بیگانه شدن؟! چرا تا اسم کهریزک و اختلاس و کلاس قرآن اومد یاد دست به دامان بیگانه شدن افتادی؟ بی پرده می نویسم اگرچه میدونم به احتمال زیاد چاپ نمیشه:
مشکل مملکت ما اونجاست که یه نفر با مغر متحجر برای هشتاد میلیون نفر تصمیم می گیره...
مشکل مملکت ما خود فروخته هایی هستند که یک روز پرچم اسلامیت و یک روز بیرق وطن پرستی به دست می گیرند. دقیقا بوقلمون صفت هایی مثل جنابعالی! مشکل مملکت ما اونجاست که سهم دریای خزر مان را هبه می کنند در ازای وتو کردن قطع نامه ها و صدای خسته های بی وطن در نمی آید...
مشکل مملکت ما آنجاست که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد، آب و برق و خاک و ناموس این مملکت را ریخته اند به پای اعراب و بی وطن های خسته روزه سکوت گرفته اند...
مشکل مملکت ما ساندیس خور هایی مثل شما هستید که لات کوچه خلوت هستید و چشمتون رو بستید به روی مشکل بی آبی هموطنان خوزستانی مون، به روی فقر هموطنان بلوچ مون و هزار تا درد بی درمون دیگه و مثل عقرب دارید توی همین شرایط هم نیش شون می زنید...
َراستی مظنه ساندیس با نرخ جدید دلار چقدره؟ با ذخیره ای که کردی باید حسابی پولدار شده باشی!!!
۲
خسته
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۵۷
در پاسخ به Kaveh 6 &4:
دوست (به ظاهر) عزیز؛
هر چند که ادبیات سخیف جنابعالی ارزش پاسخگویی نداشت و نشون دادید که به جای حرف منطقی تنها فحاشی رو خوب گرفتید اما پاسخ میدم که نه برای شما که لایق پاسخگویی نیستید، بلکه برای سایر خوانندگان بخش نظرات تا خودشون قضاوت کنند.
اول: شما از هر دری سخنی گفتید و به هر چیزی پرداختید الا به حرفی که من زدم و حتی اشاره ای هم نکردید به حرفی که من زدم. در اصل بطور غیر مستقیم حرف بنده رو با سکوتتون در برابر مساله وطن فروشی تایید کردید.
دوم: پاسخ شما دقیقا تایید حرف بنده بود. خوشبختانه لابلای حرفاتون موارد منفی زیادی رو از مملکت و حکومت گفتید که تماما درسته. اما نفرمودید که این موجودات همه چیز خوار که مملکت رو در مسیر تباهی قرار دادند چطور در مسند قدرت قرار گرفته اند؟ مگه میشه یه مملکت هشتاد میلیونی بخوان کسی رو از قدرت به زیر بکشند (حالا یا به راحتی و یا با ناراحتی) و نتونند؟؟؟؟؟ پس قبول بفرمائید که بی عرضه ایم! بی لیاقتیم! وقتی سال ها میخورن و میبرن و ما هم به این نبردهای اینترنتی! مشغولیم و اساسا چیزی به نام مطالبه رو نمی فهمیم خب نتیجه میشه همین! همچین حرف میزنید که انگار این مووجودات از کرات و سیاره های دیگه اومدند. خیر دوست عزیز! حضور اینها بر مسند قدرت حاصل کنش های نادرست ما و در مقابل واکنش های فرصت طلبانه این جماعته!
هرچند که مطمئنم که اساسا سن و سال شما اصلا قد نمیده به این حرف ها که بخوایید این چیزها رو متوجه بشید.
از کسی که هنوز الفاظ مسخره ای مثل ساندیس خور لغلغه زبونشه بعید میدونم که فکرش کشش این بحث ها رو داشته باشه.
خیلی زود قضاوت کردید و بنده رو به بوقلمون صفتی و ساندیس خوری متهم کردید، اما نه به سن و سال و نه به شخصیت من میخوره که بخوام دهن به دهن شما بگذارم که با ادبیات خود شما صحبت کنم و قضاوت رو میگذارم به عهده خوانندگان.
ما توی این مملکت نه از راستی هاش (به تعبیر شما ساندیس خور و ...) خیر دیدیدم که دایم در حال بزن و ببند و ترویج افکار نادرستشون بودند، و نه از چپی ها و اصلاح طلبانی مثل شما که هنوز تفاوت بین الف رو با چوب قپون تشخیص نمیدید و اسطوره تون مهاجرانی و علینژاده و زم!!!
بنده اگر حرفی میزنم به خاطر اینه که دوست ندارم کشورم به سرنوشت خیلی کشورهای دیگه که سالیان سال به عقب برگشتند و آرزو می کنند که کاش مسیر درست و عاقلانه رو زی می کردند دچار بشه.
با خیلی از مردم این کشورها صحبت کردم. سال ها در مورد مسایل معاصر مطالعه کردم اگرچه جسته و گریخته، اما منسجم و هدفدار.
حالا شما خود دانید، میتونید به همین رویه ادامه بدید هر کسی بهتون چیزی گفت دستاتون رو بذارید روی گوشتون و دهان رو تا بنا گوش باز کنید و فحاشی کنید، مثل پاسخی که به من دادید، و یا میتونید مثل یه انسان منطقی فکر کنید، محتوای حرف رو ببینید، سبک سنگین کنید و پاسخ بدید و یا قانع کنید و یا قانع بشید و یا توضیح بخوایید.
خود دانید!
توصیه هم می کنم اگر میخوایید به این رویه ادامه بدید اصلا پاسخ ندید، چون در شان خودم و باقی خوانندگان بخش نظرات نمی بینم که با کسی دهن به دهن بگذارم که حتی اصول صحبت کردن رو نمیدونه، چه برسه به اصول بحث کردن.
و در آخر تنها چیزی که میتونم بهتون بگم اینه که هیچ وقت چشمتون به دست بیگانگان نباشه. چون سرنوشتی بهتر از ویتنام و عراق و لیبی نصیبتون نمیشه. یا مرد باشید و حقتون رو خودتون بگیرید، یا عرضه داشته باشید و راهکار منطقی پیدا کنید و یک پروسه طولانی رو تحمل کنید و به ازاش چهارچوب هایی رو ایجاد کنید توی کشورتون که جلوی اینگونه فسادها رو بگیره، و یا اینکه بیخیال بشید و به همین یه ذره نونی که میندازن جلوتون قانع باشید و مثل خیلی های دیگه جیره خور همین حکومت باشید. در هر سه صورت به عنوان یک هموطن درکتون می کنم و براتون ارزش قائلم.
فقط جسارت داشته باشید و مسئولیت تلاش و یا بی عملی تون رو قبول کنید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر