فهرست
متمم‌های دردسرساز و سکوت دنباله‌دار باشگاه
متمم‌های دردسرساز و سکوت دنباله‌دار باشگاه

متمم‌های دردسرساز و سکوت دنباله‌دار باشگاه

آی اسپورت - شاید حمله به رسول پناه، هاشمی و رغبتی برای بسیاری از هواداران پرسپولیس –حتی با وجود دریافت ۷۰ درصد از رقم قراردادهای این فصل– عادی به نظر می‌رسید چرا که آنها آپشن‌های فصل قبل‌شان را طلبکارند و پیگیری‌هایشان برای دریافت این مطالبات به جایی نرسیده اما حمله به ذی‌حساب و بخش مالی باشگاه چیزی نبود که بتوان به راحتی هضمش کرد. ذی‌حساب و معاون مالی باشگاه یعنی آقایان پاشا و دیناروند به مسأله متمم‌های میلیاردی برخی بازیکنان ورود کرده بودند و پرداخت این مبالغ را غیر قانونی دانسته‌ بودند. بازیکنان پرسپولیس با تحریک فردی از داخل باشگاه هم به سرپرست موقت باشگاه هم مسئول مالی و ذی‌حساب تاخته‌اند و علت اصلی ماجرا همین مسأله متمم‌ها بوده است.

البته سایت‌های خبری برخی مسائل دیگر را هم مطرح کردند تا اینکه بیرانوند به حرف آمد و ماجرا را تأیید کرد. بیرانوند در مصاحبه‌ای گفت: «در باشگاه، طرف در قسمت مالی کار می‌کند و وظیفه‌اش این است که فقط قرارداد‌ها را چک کند و پول بریزد اما در کمال تعجب می‌آید گیر می‌دهد که چه کسی متمم را در قرارداد گذاشته است. هر کسی این متمم را گذاشته بی‌خود کرده و من باید بگویم چه کسی چقدر پول بگیرد و این متمم را به شما نمی‌دهم. جالب اینجاست که به معاون حقوقی ما یعنی امام‌‌وردی نامه زده که تمام متمم بازیکنان را خط بزن! معاون مالی باشگاه به بعضی از بازیکنان گفته که متمم قرارداد حق شما نیست و به شما چیزی نمی‌دهیم‌.»

این مصاحبه روشنگرانه البته برای بیرانوند گران تمام شد. کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «اخیراً مصاحبه‌ای از دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس منتشر شده که در آن به ارکان باشگاه توهین شده و اظهارات نادرستی درباره مسئولان پرسپولیس انجام شده است. این اظهارنظرها علاوه بر اینکه غیرحرفه‌ای بوده، به هیچ وجه متناسب با شأن باشگاه پرسپولیس و هوادارانش و همینطور خود بازیکن نبوده است. به همین دلیل بازیکن نامبرده باید در جلسه کمیته انضباطی باشگاه که با حضور تمام اعضا برگزار می‌شود حاضر شده و درباره اظهارات خود توضیح دهد.»

اما این تمام داستان نبود. بسیاری از رسانه‌ها و هواداران پرسپولیس منتظر بودند تا نظر یحیی گل‌محمدی را درباره این ماجراها بشنوند اما یحیی زیرکانه از این ماجرا به شکلی موقتی فرار کرد و حمید مطهری دستیارش را به نشست خبری بازی با شاهین فرستاد و مطهری هم از این مسأله ابراز بی‌اطلاعی کرد.

در عین حال گفته می‌شود بازیکنان پرسپولیس که ظاهراً قبل از انتشار پست‌های اینستاگرامی‌شان یحیی را در جریان گذاشته بودند از او ناراحتند چرا که بعد از این اتفاق گل‌محمدی همراه آنها نبوده است و به نوعی حرکت آنها را تأیید نکرده است. در واقع به نظر می‌رسد غیبت یحیی در نشست خبری هم در همین راستا صورت گرفته چرا که او قصد داشته در این خصوص چراغ خاموش پیش برود و وارد دعواهای بازیکنان با باشگاه نشود که فعلاً موفق بوده است.

ماجرای شفاف‌سازی بیرانوند علیه مدیران باشگاه البته یک وجه دیگر هم دارد. او در مصاحبه اخیرش گفته بود: «به من و بازیکنان دیگر می‌گویند به شرطی بقیه آپشن‌هایتان را می‌گیرید که در لیگ دوم شوید. حتی به بازیکنان می‌گویند که در استوری اینستاگرام هم حق ندارید تبلیغ کنید

در این خصوص فارس نوشته: «ماجرا به میزان مبلغ پاداش‌های آسیایی برمی‌گردد که وقتی دروازه‌بان سرخ‌پوشان به میزان پاداش مرحله یک چهارم نهایی و پاداش قهرمانی در لیگ اشاره می‌کند و به آن معترض می‌شود به او پاسخ داده می‌شود اگر تیم دوم هم شود همین مقدار پاداش می‌گیرید! در واقع بحث ایجاد شده بین طرفین منجر به سوءتفاهم و سوءبرداشت در کلام شده. اما اینکه مسئولان پرسپولیس چه تدابیری برای پرداخت پاداش و آپشن‌ها به بازیکنان دارند مهم است. اینکه چرا مسئول مالی باشگاه بدون در نظر گرفتن وعده مدیران قبلی و قراردادی که بازیکنان دارند چنین پشنهاداتی را به بازیکنان داده، سؤالی است که مسئولان باشگاه پرسپولیس باید به آن پاسخ بدهند.»

گفتنی است فرامرز دیناروند مسئول مالی باشگاه پرسپولیس پاسخگوی رسانه‌ها نیست و بدین ترتیب با سکوت مسئولان باشگاه پرسپولیس شایعات در این خصوص همچنان ادامه خواهد داشت.

ایران ورزشی

۱ ۱  
آی اسپورت
2020-07-06 00:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Sepehr
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹، ۱۲:۳۱
اینا فوتبالیست نیستند، بکه تاجر و پول پرست هستند. من جای مدیر عامل بودم یه قرون بهشون نمیدادم. همین که پیرهن پرسپولیس رو میپوشند باید پول هم بدهند به باشگاه. خدا رو شکر که بیرانوند رفت از شرش راحت شدیم ، بازیکنهای دیگه هم اگه پول پول کنند ، با اردنگی میندازیمشون بیرون از تیم ، میخواد سید جلال باشه میخواد مهدی عبدی باشه. اینجا جای پول پرستها نیست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر