فهرست
روزگار غریبی است؛ اندکی تامل!
روزگار غریبی است؛ اندکی تامل!

روزگار غریبی است؛ اندکی تامل!

آی اسپورت - شما درست می گویید آتا زنوزی! وزیر رنگی هست چه بسا اگر او نبود شما در این سالها هت تریک قهرمانی داشتید، به دنبال پوکر آن بودید و قهرمانی آسیا که برای شما البته بسیار کوچک است. قطعا در باشگاههای جهان با کمی بدشانسی و احتمالا ناداوری های همیشگی و اجحاف در حق تیم، شما نایب قهرمان بودید حیف واقعا حیف، ولی می دانید استاد اگر قانون اینجا حکم فرما بود شاید شما باید وثیقه دوبرابر دارایی خود را برای در اختیار گرفتن یک باشگاه آن هم با آن ابعاد اجتماعی در اختیار می گذاشتید که نگذاشتید و این یعنی شفافیت مالی، اصلا باید آیتم های بسیاری را برای در اختیار گرفتن عنان مدیریت اختیار می کردید نه صرفا بحث اقتصادی باشگاه؟!

شما درست می گویید جناب آتا زنوزی! وزیر پرسپولیسی هست اصلا شاید استقلالی باشد، اما همین وزیری که به تصور شما جای یازده بازیکن می دود و گل می زند و سمت هوادارانش از خوشحالی گل عنان از کف می دهد و همین وزیری که درون دروازه می ایستد و گلری می کند و یا همین وزیری که در حین همه این موارد به عنوان سرمربی لب خط حضور دارد و تیم خودش را کوچ می کند، هنوز نتوانسته ساحل آرامش را برای این دو تیم به ارمغان بیاورد. کاملا واضح هست، به شرایط مدیریت و بدهکاری های دو تیم نگاه کنید، شما راست می گویید جناب آتا زنوزی! حق شما سالهاست خورده شده چرا که فقط این وزیر نه، بلکه بالغ بر چهار الی پنج دهه هست که هر دولتی آمده حق تیم شما را خورده، چون در تاریخ فوتبال این مملکت حتی یک قهرمانی هم از باشگاه متبوع شما به چشم نمی آید؛ پس حتما وزیرها کلا یک طرفی بوده اند! باز هم شما راست می گویید جناب آتا زنوزی! اصلا همین وزیر بود که باعث شد تیم شما به دسته پایین تر سقوط کند و برای رسیدن به لیگ برتر نزدیک یک دهه بود که دست و پا می زد، درست می فرمایید حضرت آقا! همین وزیر و دار و دسته اش بودند که وقتی بعضی از هواداران شما پرچم منتسب به فلان کشور همسایه را به اهتزار در آوردند و در یادگار امام و آزادی تهران شعار خلیج عربی سر دادند آن هم نه یک بار و دوبار، انگار نه انگار که اتفاقی افتاده و خم به ابرویشان نیاوردند چراکه شرکت هواپیمایی شما در حال بالا پایین کردن تیم ملی بود مبادا حال شما بد شود و به شما بربخورد. اصلا همین وزیر بود جناب آتا زنوزی که قرارداد کلفتی با کنستانت همین ابتدای فصل بست و بدون حتی یک دقیقه بازی کردن، او و فیفا شما را متهم به پرداخت حقوق و جرایم کردند بماند که بعدا مشخص شد او ناراحتی قلبی داشته و اساسا نمی توانسته بدود چه برسد به فوتبال! لعنت به این کار نابلدی! دقیقا همین وزیر بود جناب آتا زنوزی که رای استوکس را بر ضد شما از فیفا گرفت و در مورد لی هروین اروین اسکاتلندی هم شیطنت کرد وفیفا باز هم شما را محکوم کرد و این همه بدهی روی دست شما گذاشت. اصلا بیشتر از این حرفها همین وزیر هست که مجریان و گزارشگرهای شبکه سه سیما را می چیند تا بر ضدشما صحبت کنند و خط و ربطی عمل نمایند. اصلا وزیر را به فوتبال چه کار جناب زنوزی؟ اینجا جای از وزیر بهترها هست، افرادی با عقبه اقتصادی که غیر از باشگاه داری اهل انواع اقلام شرکتها و بیزنس هستند. فقط نمی دانستیم چینش کوپل داوری چه درون زمین چه در برنامه های کارشناسی مغرضانه هست. شاید وزیری دست در کار آن داشته باشد که خوشبختانه بعد از ایرادات شما در برنامه زنده متوجه شدیم نه تنها وزیر بلکه رئیس صداوسیما هم در این مصائب باشگاه شما دست دارند و شریک آقای وزیر هستند.

اندکی تامل

این فوتبال تا دلتان بخواهد معدن تهمت و افترا و شانه از مسئولیت خالی کردن هست. در همین چند روز اتفاقاف در پرسپولیس و استقلال بدترین اتفاقات مدیریتی رخ داده. یکی که بعد از حدود شش ماه استعفا داد دیگری هم  در آن تیم که مدعی بود که بعنوان عضو هیئت مدیره اصلا کاری از دستش بر نمی آید و فقط باید مدیرعامل باشد تا فلورنتو پرز درونش بروز کند و منشا خدمات برای استقلال و هوادارانش باشد استعفا نامه اش را تقدیم نموده! ولی اینکه مدیر عامل محترم فلان تیم روی آنتن زنده هر دیالوگی را با هر مبنای فکری مطرح می کند و از بالا تا پایین نفر اول ورزش را شخم می زند و تمام نا کارامدی های خود را به گردن او می اندازد و اصلا کسی ککش نمی گزد یک جای کار ایراد دارد؟! یا جنگ سرد و زرگری بین بعضی از زعمای فوتبال در جریان هست تا با درگیر کردن اذهان عمومی بتوانند در پشت پرده به منافع خود برسند که کمی دور از ذهن به نظر می رسد، یا اینکه افرادی که این تهمت ها را می زنند  و این ادعاها را می کنند شدیدا دست بالا را در اختیار دارند که کسی به آنها نمی گوید بالای چشمتان ابروست!

یک سوزن به خود یک جوالدوز به دیگران

اما جناب مدیر عامل بزرگوار! اینکه شما در ابتدای هر فصل حداقل در چند فصل اخیر با خریدهای پر سر صدا وارد عرصه نقل انتقالات می شوید و بازیکن و مربی نامی می خرید و در همین ارتباط هیچ فصلی را با یک مربی به انتها نمی رسانید، تقصیر هیچ کس در این جهان خاکی نیست جز عدم درایت و اینکه شما در استخدام بازیکنان و نحوه قرارداد بستن حتی همین امسال چند بار محکوم شدید که در بالابه اختصار به آن اشاره شد، قطعا تقصیر پرسپولیس یا استقلال نیست. باید در شاکله باشگاه و افراد مورد وثوق خود تاملی کنید. یا اینکه شما مجریان و گزارشگران شبکه سه سیما را متهم به جانبداری می کنید، شاید این موضوع مورد اقبال عمومی قرار نگیرد اما قابل احترام هست اما چرا به نحوه گزارش متعصبانه گزارشگران خطه خود توجه نمی کنید که از کاه کوه می سازند یادمان نمی رود افاضات آن بزرگوار که افتخارات یک تیم را نشستن روی تپه های اطراف یادگار امام می دانست و وقیحانه جام های ویترین دیگر تیم ها را مورد تمسخر قرار داد! همین شما که هواداران فلان تیم شهرستانی را مظلوم قلمداد می کنید و از باب دادخواهی آنها در می آیید چرا به الفاظ رکیک و زشت هواداران تیم خود اصلا توجه ندارید؟ یا از کور شدن فلان تماشاگر تهرانی در فلان شهرستان حرفی به میان نمی آورید؟ شاید فعلا به صرفه هست که تمام نا کارآمدی های خود را در پشت نام یک وزیر و یک تیم پنهان کنیم بله دقیقا درست می فرمایید بزرگوار که هیچکس سر جای خودش نیست شاید اگر همه چی و همه کس در جایگاه خودشان بودند الان خیلی از دوستان مدیر عامل نبودند، خیلی دیگر هم مربی و بازیکن در این فوتبال حداقل نبودند. این لشگر کشی و این خط کشی ها به نفع هیچکس نیست بزرگوار! چه بسا اگر سوزنی به خود بزنید متوجه داستان دیگران هم خواهید شد.

۲۸ ۷  
آی اسپورت
2020-03-18 18:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
شیما
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸، ۲۰:۵۱
نوبسنده عزیز چند نفس عمیق بکشید.کمی آرام تر.چهره تان به شدت قرمز شده!راستی آقای زنوزی مدیر عامل نیستش.ایشون مالک تراکتور هستند.
۴
علی
پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸، ۱۱:۰۷
با اندازه گیری عمق سوزش رسانه های رنگی تیم های وزیر ورزش راحت میشه فهمید زنوزی داره راه درست رو میره
۴
بهرام
پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸، ۱۱:۲۵
هنوز داری میسوزی؟خخخ
۳
ماد
پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸، ۱۶:۱۰
درود ب وجدان های بیدار
۱
عرفان
پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸، ۱۶:۵۷
عزیزم آبو بریز همونجایی که میسوزه
۳
حسین
دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹، ۰۱:۳۷
شفافیت یعنی چرا ارز واردات داروی سرطانی ها خرج تیم پیروزی میشه تا مبدا یهو دوتا پنجره نقل و انتقالات بسته بشه... و هیچ اتفاقی نمیفته... شفافیت یعنی هوادار تیم سپاهان توی ورزشگاه آزادی توسط هوادارای لنگی پیروزی کشته بشه و خبرنگاران بیشرف با هماهنگی سرپوش بذارن روش و واقعیت طوری جلوه بدن که پیروزی مدعی بشه ... خاک برسرت که وقتی شرفتو میفروشی پس همچیزتم میتونی بفروشی ولی بشین ببین به چی میفروشی
لنگی سوز
دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹، ۱۳:۴۸
بدجوری داری میسوزی؟ مگه انصاری پرت تو برنامه فوتبال برتر نگفت میخوان امسال پرسپولیس قهرمان نشه؟کسی ککش گزید؟مگه انصاری پرت گوه زیادی نخورد وبه دروغ گفت سپاهان ساعت 4وچهلوپنج دقیقه وارد استادیوم شدند ومثل سگ روش سیاه شد؟وقتی باقانون من درآوردی 4ساعت واسه فینال جام حذفی تیم پرسپولیس وایساد چرا هنوز نیم ساعت دوم تمام نشده بود ورزشگاه رو ترک کرد؟؟؟اون موقع ککت نگزید شما عادت دارین به جام پیک موتوری براتون بیارن در زمین از استقلال مایه نذار که چون بقیه تیم ها نابودش کردین وایه تیم حکومتی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر