فهرست
رکورد فوق‌العاده فینال؛ طلسم ۵۲ ساله
رکورد فوق‌العاده فینال؛ طلسم ۵۲ ساله
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

رکورد فوق‌العاده فینال؛ طلسم ۵۲ ساله

آی‌اسپورت- شاگردان دشان و دالیچ فینالی عجیب را رقم زده‌اند؛ آن چه که در نیم قرن اخیر بی‌سابقه بوده است. نیمه اول بازی فرانسه و کرواسی با نتیجه ۲-۱ به پایان رسید. این بازی علاوه بر ۳ گل لحظات هیجان انگیز، موقعیت‌های بسیاری را هم در خود داشت اما بعید به نظر می‌رسید این روند در نیمه دوم هم ادامه داشته باشد. ولی آن‌چه که در نیمه دوم دیده‌ایم، چیزی فراتر از نیمه اول بوده است. در ابتدا فرانسوی‌ها ۲ گل زدند تا کار تمام شده به نظر برسد اما اشتباه عجیب کاپیتان فرانسه و فرصت‌طلبی ماریو مانژوکیچ کروات‌ها را امیدوار کرد.

نتیجه ۴-۲ و به عبارتی زدن ۶ گل در یک مسابقه اتفاقی بی‌نظیر در نیم قرن اخیر است. آخرین بار که بیش از ۳ گل در فینال زده شده بود به بازی آرژانتین و آلمان غربی در جام ۱۹۸۶ برمی‌گردد؛ جایی که آلبی‌سلسته بدون کمک مارادونا سه بار دروازه مانشافت را گشود و البته ۲ گل هم خورد. پیش از آن برزیل در جام ۷۰ توانسته بود با نتیجه ۴-۱ ایتالیا را شکست دهد.

اما زدن ۶ گل در یک بازی به جام ۱۹۶۶ برمی‌گردد. در فینالِ آن دوره انگلیس توانست با نتیجه ۴-۲ آلمان غربی را شکست دهد. البته این باخت در حالی رقم خورد که بازی در ۹۰ دقیقه با نتیجه ۲-۲ تمام شده بود.

از جمله نتایچ پرگل دیگر در فینال جام جهانی می‌توان به پیروزی ۵-۲ برزیل بر سوئد در جام ۱۹۵۸، برد ۴-۲ ایتالیا بر مجارستان در جام ۱۹۳۸ و پیروزی ۴-۲ اروگوئه بر آرژانتین در اولین دوره جام جهانی اشاره کرد.  نکته جالب این که تمام فینال‌های قرن ۲۱ حداکثر ۲ گل در بر داشتند.

 

ورزش سه

۱    
آی اسپورت
2018-07-15 21:19:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر