فهرست
کاسمیرو، سوپراستاری که در رئال دیده نمی‎شود
کاسمیرو، سوپراستاری که در رئال دیده نمی‎شود

کاسمیرو، سوپراستاری که در رئال دیده نمی‎شود

آی اسپورت- گل کاسمیرو مقابل دپورتیوولاکرونیا گلی بود که در تاریخ ماندگار خواهد شد. در کنار عناوین و مدال‌ها در رئال مادرید، چیزی که در خاطرات ماندگار خواهد شد بعضی از بازیکنان خاص و البته گل‎های دقایق پایانی هستند. اما افراد کمی درباره گل کاسمیرو در استادیو ریازور صحبت می‎کنند.

گل ملی‌پوش برزیلی چیزی است که از نظر ارزش با کاری که بازیکنان دیگر کردند برابری می‌کند. همه می‎گویند یک ضربه به توپ بعد از 44 پاس که بین 11 بازیکن رد و بدل شد، آن هم در 107 ثانیه.

پیام این بازی برای همه واضح بود و به خوبی توانست خنده را روی صورت زیدان در کنار زمین بنشاند. کسانی که این گل و عملکرد رئال را دیدند به این فکر می‎کنند که فلسفه زیدان چه بود که 18 ماه پیش آغاز شد و آخر مسیر برای آن‌ها چه خواهد بود. شاید بتوان این فلسفه را شروع یک عصر یا یک دوره دانست.

4 بازی اول رئال در رقابت‎های این فصل لالیگا به خوبی نشان می‌دهد که بازی‌های این فصل برای مادرید چطور پیش خواهد رفت. این تیم 4 هافبک دارد که در کارشان مهارتی ویژه دارند و به خوبی می‎توانند با حفظ توپ شرایط را برای حمله تیمشان فراهم کنند. مقابل دپورتیوو مادرید 68.44 درصد مالکیت توپ داشت، 648 پاس سالم ارسال کرد و درصد پاس‌های سالم 88.12 بود. همچنین هر 3 گل تیم هم سرضرب و با یک تماس پای بازیکن به توپ بعد از دریافت پاس زده شد.

در کل این تیم 823  پاس داشت، یعنی به طور میانگین بیشتر از 9 پاس در هر دقیقه و این در حالی است که این بهترین بازی و عملکرد رئال نبود. حتی دپورتیوو لاکرونیا موقعیت‎هایی برای گل زدن هم داشت. به هر حال کماکان این احساس باقی مانده که رئال هنوز بهترین تیم اروپا است.

این درخششی که رئال مادرید در بازی‎هایش دارد، یکی از عجیب‎ترین جنبه‎های مربی‎گری زیدان است. همیشه کاری می‎کند که تیم حریف مقابل آن‌ها سردرگم باشد و بعد تیم خودش با در اختیار داشتن مالکیت توپ به برتری برسد.

در دورانی که رئال مادرید زیدان عملکردهایی این چنین فوق‎العاده به نمایش می‎گذارد، بعید است گل کاسمیرو در خاطرات بماند، اما در واقع بهتر است بگوییم این گل نمادی برای درخشش‌های رئال مادرید زیدان است.

 

۴    
آی اسپورت
2017-08-21 16:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر