فهرست
رده‌بندی: جدالی برای آقای گلی
رده‌بندی: جدالی برای آقای گلی

رده‌بندی: جدالی برای آقای گلی

آی‌اسپورت – نه انگلیس نه بلژیک میل چندانی به برگزاری بازی امروز ندارند. بازیکنانی که شانس حضور در فینال جام جهانی را تنها در قدم آخر از دست داده‌اند حالا ترجیح می‌دهند پروسه ریکاوری خودشان را چه به لحاظ بدنی و چه ذهنی شروع کنند. پیش از آن اما این بازی تشریفاتی اجباری در راه است.

انگلیس یک روز بعد از بلژیک بازی کرده و 30 دقیقه بیشتر در نیمه نهایی. در ضمن آمادگی کامل بازیکنانی مثل کایل واکر و کیران تریپیه هم همچنان مشخص نیست. جردن هندرسون هم دیگر مهره کلیدی تیم گرت ساوتگیت است که شاید شرایط لازم برای یک بازی کامل دیگر را پیدا نکند. بدین ترتیب شاید شانس نیروهای هجومی بلژیک برای بالا بردن آمار خودشان در این جام بیشتر شود.

اما جدا از تغییراتی که دو مربی در ترکیب اصلی تیم‌شان بدهند، تاریخ نشان داده بازی‌های رده‌بندی معمولا پر گل بوده. در واقع 10 رده‌بندی اخیر جام‌های جهانی میانگین 2.5 گل در هر بازی را به ثبت رسانده. دلیل این روند متداوم، پایین بودن سطح انتظارات و استرس از این بازی و در نتیجه باز و هجومی‌تر شدن آن است.

رده‌بندی همیشه برای بازیکنانی که دنبال کفش طلایِ جام جهانی هم هستند بهترین فرصت به حساب می‌آمده. سالواتوره اسکیلاچی در 1990 با پنالتی دقیقه 88اش این کورس را از گری لینکر برد. داور شوکر و توماس مولر هم در 1998 و 2010 از همین بازی برای آقای گلی خودشان استفاده کردند. حتی جوس فونتن، مهاجم افسانه‌ای فرانسه در جام جهانی 1958 هم 4تا از 13 گلی که در این تورنمنت زد را مدیون رده‌بندی مقابل آلمان غربی بود. بدین ترتیب بود که فونتن همچنان رکورد بیشترین گل در یک دوره را برای خودش حفظ کرده است.

بازی امروز هم می‌تواند تاثیری مستقیم روی برنده کفش طلایِ روسیه 2018 داشته باشد. هری کین، کاپیتان انگلیس، با اینکه در دو بازی قبلی گلی نزده، در حال حاضر با 6 گل در صدر جدول است و روملو لوکاکویِ بلژیک با 4 گل نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده به او. اگر قرار باشد در چرخشی دراماتیک مهاجم منچستر یونایتد کفش طلا را از چنگ ستاره تاتنهام بیرون بکشد، لوکاکو باید مقابل انگلیس هت‌تریک کند و امیدوار باشد کین پایش دوباره به گلزنی باز نشود.

غیر از این جدال سخت می‌توان اهمیت و موضوعیت بیشتری برای بازی رده‌بندی پیدا کرد. شاید انگلیس و بلژیک امروز فقط با این دید به زمین بروند که ترک جام با یک پیروزی و مدال گرفتن به هر حال شیرین‌تر از شکست خوردن و چهارم شدن است.

در ضمن از منظر انگلیس پیروزی در این بازی بهترین نتیجه آن‌ها بعد از 50 سال در جام‌های جهانی خواهد بود. برای بلژیک هم پیروزی به معنای بزرگ‌ترین موفقیت‌شان در تمام ادوار این تورنمنت است.

۲    
آی اسپورت
2018-07-14 14:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر