فهرست
در جستجوی خائن یا وطن پرست
در جستجوی خائن یا وطن پرست

در جستجوی خائن یا وطن پرست

آی اسپورت - چند روز پیش شایعه‌ای از سوی روابط عمومی وزارت ورزش درباره تماس بازیکنان استقلال با بازیکنان پرسپولیس قبل از دیدار با السد مطرح شده بود که با واکنش تند هواداران استقلال روبه‌رو شد. مازیار ناظمی در پستی نوشته بود: «‌تماس استقلالی‌ها با اردوی پرسپولیس در قطر، پخش صدای بازیکنان آبی روی اسپیکرهای تلفن همراه و آرزوی موفقیت برای دوستان‌شان در اردوی قرمزها؛ امروز تمامیت فوتبال ایران مقابل السد قرار می‌گیرد.» این خبر در کنار خبری که سایت رسمی باشگاه استقلال منتشر کرد مبنی بر اینکه سرپرست باشگاه استقلال در تماس با حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، ابراز امیدواری کرده بود نماینده فوتبال کشورمان در مسابقه با حریف قطری در لیگ قهرمانان آسیا، موفق باشد، خشم طرفداران استقلال را به‌دنبال داشت. از صبح سه‌شنبه بود که طرفداران در فضای مجازی به پیج باشگاه حمله کردند و تا توانستند علیه فتحی کامنت گذاشتند.

اکثر آنها با لحن تند نوشته بودند که او باید یا استقلال و هوادارانش را انتخاب کند  یا پرسپولیس را. هر‌چند قهرمانی قرمز‌ها در آسیا برای فوتبال ایران افتخار بزرگی است ولی برای هواداران دو باشگاه که در فضای مجازی برای هم کری می‌خوانند، این اتفاق بدی است. سال‌های سال است استقلالی‌ها به‌خاطر دو قهرمانی در آسیا، به قرمز‌ها فخر می‌فروشند. طرفداران شاکی استقلال شماره تماس‌های باشگاه را پیدا کردند و از صبح چهارشنبه بار‌ها و بار‌ها زنگ زدند و به مسئولان باشگاه پریدند. آنها حتی تهدید کردند اگر فتحی حرفش را پس نگیرد، اجازه نمی‌دهند به کارش در باشگاه ادامه دهد. حتی عده‌ای تهدید کردند در نخستین فرصتی که او را در ورزشگاه آزادی ببینند، از خجالتش درمی‌آیند! حمله هواداران به پیج باشگاه روزهای بعد شدیدتر شد. در فضای مجازی هواداران استقلال به‌دنبال نام بازیکنانی بودند که قبل از بازی به پرسپولیسی‌ها زنگ زدند.

بازیکنان هم وقتی متوجه تهدید‌ها شدند، این خبر را تکذیب کردند و گفتند اصلا با پرسپولیسی‌ها تماس نگرفته‌اند! مهم‌ترین کسی که این خبر را تکذیب کرد کاپیتان تیم بود. سیدمهدی رحمتی کاپیتان استقلال شایعه تماس با بازیکنان پرسپولیس را قبل از دیدار با السد تکذیب کرد. او با انتشار پستی اینستاگرامی در صفحه شخصی خود ضمن رد این اتفاق نوشت: «در این چند روزی که در شهر اهواز حضور داریم سؤالی برای شما به‌وجود اومده که از طرق مختلف از من پرسیده شده و به‌خاطر ارادتی که به شما دارم این مورد رو پیگیری کردم. سؤال این بود که کدام بازیکنان تیم استقلال با بازیکنان پرسپولیس تماس گرفتند و برای این تیم آرزوی موفقیت کردند؟ واقعا پیگیری این موضوع برام سخت بود چون از یک طرف منافع ملی وجود داشت و از طرف دیگه طرفداران تیم استقلال که در سرما و گرما از ما حمایت می‌کنند. من با وجود اینکه دوستان زیادی در تیم رقیب دارم ولی از اینکه عنوان شده بود با بازیکنان حریف برای موفقیت در آسیا تماس گرفتم تعجب کردم؛ اون هم در روزی که استقلال بازی حساسی در جام حذفی داشته، چون واقعا چنین تماسی از طرف من و همبازیانم در استقلال گرفته نشد.»

رحمتی با اسم‌بردن از مدیر روابط عمومی وزارت ورزش نوشت: «‌وقتی پیگیر شدم که چه‌کسی این خبر رو عنوان کرده متوجه شدم که آقای مازیار ناظمی مدیر روابط عمومی وزارت ورزش در صفحه توئیتر خودش چنین موضوعی رو از طرف استقلالی‌ها نوشته به همین دلیل برای احترام به شما موضوع رو پیگیری کردم. در تماس با ایشون سؤال کردم که چه‌کسی با بازیکنان تیم پرسپولیس از تیم ما تماس گرفته که بعد از چند دقیقه مکالمه به جواب قانع‌کننده‌ای نرسیدم. در واقع ایشون اسمی نیاوردند و من هر چه به‌عنوان کاپیتان و نماینده تیم استقلال سعی کردم بدانم کدام بازیکن ما با بچه‌های تیم حریف تماس گرفته جوابی درست و قانع‌کننده نشنیدم. به‌نظرم خبر صحت نداشته و پیگیری من که این‌رو نشون می‌داد مگر اینکه خود ایشون به هواداران توضیح بدن. با این شرایط تصور می‌کنم هواداران تیم استقلال هم نسبت به اخبار حساسیت به خرج بدن و از منابع رسمی و درست خبرها رو پیگیری کنند که خدای ناکرده با آبروی کسی بی‌دلیل بازی نشه.»

البته این اتفاق خیلی عجیب هم نیست. به نظر می رسد مازیار ناظمی از نگاه ملی و اینکه بحث بازی‌های آسیایی تیم‌ها جدا از رقابت داخلی است دست به این اقدام زده باشد. احتمالا از نگاه مدیر روابط عمومی وزارت ورزش آرزوی موفقیت بازیکنان استقلال برای پرسپولیسی‌ها در آسیا اقدامی وطن پرستانه است. در عین حال با توجه به اینکه هر دو تیم زیر مجموعه وزارت ورزش هستند به هر حال موفقیت هرکدام از آنها به پای مدیران این وزارتخانه نوشته می‌شود و از آن استقبال می‌کنند. اما روابط عمومی وزارت ورزش حساب این مسئله را نکرده بوده که برای هواداران متعصب هردو تیم بازی‌های داخلی و خارجی هیچ فرقی با هم ندارند و آنها به هیچ وجه دوست ندارند توفیق رقیب را در هیچ رقابتی ببینند. پس اقدام به ظاهر خیرخواهانه ناظمی منجر به جنجال بزرگی در اردوی آبی‌ها شده است. از نگاه بسیاری از هواداران استقلال این اتفاق چیزی کمتر از خیانت نیست.

همشهری ورزش

۶ ۸  
آی اسپورت
2018-10-06 17:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
REAL
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۰۷
به خدا کسی از این جماعت حقیر و هوچی ارزوی موفقیت نداره که اگه به دعای گربه سیاه بود حال و روزشون این نبود؛ هرچند هنوزم معتقدم فلاکت این روزهای استقلال فقط و فقط از خباثت و بدذاتی هوادارای حسودشه. بذارید به حال خودشون باشن؛ رجبی به چینی بگه مرغ فروش، چینی هم به رجبی بگه موادفروش! هواداراشون هم مشغول ذوق کردن واسه شال ابی شفر
REAL
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۰۷
به خدا کسی از این جماعت حقیر و هوچی ارزوی موفقیت نداره که اگه به دعای گربه سیاه بود حال و روزشون این نبود؛ هرچند هنوزم معتقدم فلاکت این روزهای استقلال فقط و فقط از خباثت و بدذاتی هوادارای حسودشه. بذارید به حال خودشون باشن؛ رجبی به چینی بگه مرغ فروش، چینی هم به رجبی بگه موادفروش! هواداراشون هم مشغول ذوق کردن واسه شال ابی شفر
Mn
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۴۱
این استقلالیها چرا اینجوری هستن در مرحله قبلی که استقلال به قطر رفته بود گرشاسبی در تماس با فتحی آرزوی موفقیت برای استقلال کرده بود فتحی هم در قبال تماس گرشاسبی این دفعه آرزوی موفقیت کرد . یعنی اگر فتحی آرزوی موفقیت نکرده بود پرسپولیس موفق نمیشد!!!!!! این چه استدلالی هست که هوادارای استقلال دارن بعد هم ادعا میکنن نوددرصد هواداراشون دکتر مهندس هستن .
داريوش
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۹:۲۴
نوچه هاى شواليه هستن. شواليه داره خودشه ميكشه كه برگرده
كسري
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷، ۲۱:۱۹
يادش بخير يه زماني علي پروين تو بازيهاي كيسه تو اسيا مدام از حمايت و اينكه كيسه الان مثل تيم ملي ميمونه و اين حرفها يا پيشكسوتهاي ديگه ولي ما يه كلمه بد و بيراه نگفتيم.عيب نداره هر كي نون دلشه ميخوره .فقط يادتون باشه اسياب به نوبت البته يادمون نزفته كه تو سايتهاي تيمهاي عربي و تركي پلاس بودين و مدام راپورت ميدادين ،بازهم ميگم هر كي نون دلشو ميخوره شما هم بمونين با علي ناصري لجن و اشك ريزشب جمعه اي و ...
اشکان۴
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷، ۲۳:۳۷
اون روزی بدبخت شدیم که کامنت چهار تا بچه که هیچ چیزی از هیچ چیزی سر در نمیارن در اینستاگرام برامون شد حجت و حرف و عملکرد هوادار.
اینا همونایی ان که تتلو هم فالو می کردن ولی وقتی تتلو کنسرت گذاشت هنوز به جایی نرسیده بودن تا بتونن بلیت و پاسپورت تهیه کنن و به کنسرت برن!
۹ ۱
مارال
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۰۱:۰۴
ای کاش بیشتر باشی ؛ آی اسپورت با وجود کاربرای خوب خوبه ! بیشتر کاربرای قبلی خیلی کم میان و یا اصلا نمیان سایت پر شده از کاربرای فیک !
۳
فرزاد مهریار
يكشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷، ۰۲:۳۵
حقیقتا از علی ناصری بی شعور تر نداریم . کسی که به راحتی از فردی که احتمالا به واسطه لابی های پشت پرده از مجازات قانونی فرار کرده حمایت می‌کنه و به مخالفینش اهانت ناموسی می کنه . باور کنید بزرگترین مشکل تیم بزرگ استقلال عده زیادی از هواداراشن
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر