فهرست
ایرانی‌ها در بلژيک چه می‌کنند؟
ایرانی‌ها در بلژيک چه می‌کنند؟

ایرانی‌ها در بلژيک چه می‌کنند؟

آی اسپورت - آرنوت فن‌لینت، روزنامه‌نگار و فوتبال‌نویس سایت «فوتبال کرانت» بلژیک در یادداشتی ، به شرایط بازیکنان ایرانی شاغل در فوتبال بلژیک و البته انتخاب مهدی بیات به عنوان رئیس جدید اتحادیه فوتبال بلژیک اشاره کرد. یادداشت این روزنامه‌نگار بلژیکی را در زیر می‌خوانید:

رقابت میلاد محمدی با کاپیتان خنت

باشگاه خنت بلژیک میلاد محمدی را به عنوان بازیکن آزاد به خدمت گرفت، از این‌رو مدیران این باشگاه ریسک بالایی در به خدمت گرفتن این مدافع- بال چپ نکرده‌اند. محمدی که بازیکنی چند پُسته به شمار می‌رود، باید قادر باشد با نانه آساره، هافبک چپ و کاپیتان غنایی خنت رقابت کند.

یک نیجریه‌ای جدیدترین رقیب کاوه رضایی

رضایی فصل ۲۰۱۷ فصلی فوق‌العاده را در شارلوا با ۱۶ گل‌زده و ۶ پاس‌گل سپری کرد، اما نتوانست در کلوب بروژ این روند را در رقابتی دشوار با مهاجمان دیگر تیم از جمله وزلی مورائس برزیلی ادامه دهد. وزلی در تابستان از کلوب بروژ جدا شد، اما با پیوستن دیوید اوکرکه نیجریه‌ای، کاوه برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم باید سخت تلاش کند.

وضعیت ۳ بازیکن ایرانی دیگر شارلوا

شارلوا سه بازیکن ایرانی دیگر به نام‌های علی قلی‌زاده، یونس دلفی و امید نورافکن دارد که البته نورافکن نیمه دوم فصل گذشته به طور قرضی به استقلال تهران بازگشت. در مورد اینکه چقدر کار نورافکن برای قرار گرفتن در برنامه‌های تاکتیکی سرمربی شارلوا سخت خواهد بود، ایده‌ای ندارم. در آخرین بازی دوستانه شارلوا که به مصاف ترویه رفت، قلی‌زاده و نورافکن به عنوان بازیکن ذخیره فرصت بازی پیدا کردند، اما اثری از دلفی نبود، شاید او دچار مصدومیت شده باشد. 

مهدی بیات؛جوان و با سوابق حرفه‌ای خوب

شارلوا باشگاه مهدی بیات است، کسی که حالا رئیس اتحادیه فوتبال بلژیک است. او پیش از این کاوه رضایی را برای گوره‌خرها - لقب تیم شارلوا - به خدمت گرفت. بیات ۴۰ ساله به زبان فارسی تسلط دارد و همین باعث می‌شود با بازیکنان ایرانی خیلی زود ارتباط برقرار کند و حتی صحبت‌های آنها را به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی ترجمه کند. مهدی بیات سوابق حرفه‌ای خوبی در کارنامه‌اش دارد چون در مقایسه با دیگر اعضای اتحادیه فوتبال بلژیک جوانتر است. مهدی بیات پسرعمویی به نام موجی بیات دارد که در سال‌های اخیر به دلیل مظنون بودن به دست داشتن در تبانی و پولشویی خیلی خوشنام نبوده، اما این باعث نشده ذهنیت بیشتر مردم درباره مهدی بیات تغییر کند.

 

تسنیم 

     
آی اسپورت
2019-07-24 10:36:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر