فهرست
حس خوب ترس رقبا از تیم ملی/ تحقق رویاهای دور
حس خوب ترس رقبا از تیم ملی/ تحقق رویاهای دور

حس خوب ترس رقبا از تیم ملی/ تحقق رویاهای دور

آی اسپورت- تیم قطبی در یک چهارم نهایی جام ملتهای آسیا به کره جنوبی باخته بود. تیمی داشتیم تقریبا ویران که با هدایت علیرضا منصوریان به دیدار روسیه در دبی رفت. همان شب اما مردی در جایگاه ویژه، تیم مان را دید می زد که نامش کنار تیم ملی شنیده می شد؛ کارلوس کی روش. مرد پرتغالی اما حالا دیگر از جنس خودمان است. به 5 سال قبل برگردیم و آرزوهایی که برای تیم ملی زیرنظر کی روش داشتیم. بخش اعظمی از آن رویاهای دور و دراز، امروز محقق شده است.

1/ تیم ملی می برد و پیش می رود. فدراسیون فوتبال و مردم در وهله اول چنین چیزی را از کی روش می خواستند. اینکه تیم ملی برنده شود و جلو برود. ماه هاست می نویسیم آخرین باخت تیم ملی اول خرداد 1392 بوده و این فقط تاریخ است که جلو می رود و روزهایی است که از آن تاریخ دور و دورتر می شویم؛ از دیدن این گزاره تکرای آخرین باخت، خسته نشده ایم؟

2/ ما از کی روش می خواستیم برای مان یک تیم بسازد. تیمی که مثل تیمهای قلعه نویی فقط همان فصل جواب ندهد. تیمی که مثل تیمهای مورینیو به سندروم فصل های دوم و سوم دچار نشود. کی روش حالا همان کار را کرده است. بیرانوند، پورعلی گنجی، محمدی، عزت اللهی، رفیعی، آزمون، جهانبخش و طارمی همگی کمتر از 25 سال سن دارند و برای جام جهانی 2022 در قطر تازه مرز 30 سالگی را پشت سر گذاشته اند. اسکلت تیم ملی برای جام جهانی 2022، دو سال مانده به جام جهانی 2018 مشخص است آنهم در ایران؛ از این معجزه«تر» چه چیزی؟

3/ ما از کی روش می خواستیم روزهای ابتدای دهه 70 میلادی را دوباره نشان مان بدهد. می خواستیم ببینیم روزهایی که تمام قاره کهن، از شرق تا غرب وقتی نام تیم حشمت مهاجرانی را می شنیدند، می لرزیدند و حالا تیم کی روش دقیقا همان غول بی شاخ و دم شده است. ترسیدن از تیم ملی برای مردان و زنان حالا بین 30 تا 40 سال تازه معنا می دهد؛ همان هایی که دو، سه دهه فقط خاطرات ترسیدن از تیم مهاجرانی را از پدران شان شنیده بودند ولی حالا با آن حس زندگی می کنند.

4/ تیمی که شخصیت داشته باشد، به هوادارش اطمینان می دهد. چه کسی در جریان بازی برابر ازبکستان و کره جنوبی، از نمایش تیم ملی ترسید؟ چه کسی ناامیدانه نمایش تیم ملی را تماشا کرد؟ قلبی که برابر امارات هم تند می زد، جلوی کره جنوبی اندکی تلاش نمی کند فعالیتش بیشتر شود. کی روش به تیم ملی شخصیتی داده که دهه ها نداشت. تیمی که به رقبا حتی فرصت نمی دهد داخل چارچوبش را نگاهی دزدانه بیاندازند. نهایتش این است که یک بر صفر می بریم!

5/ آینده را کسی ندیده است پس بیایید از امروزمان لذت ببریم و کام مان را با قدرتمندتر بودن گروه دیگر تلخ نکنیم؛ لذت ببریم از حس خوب این روزهای مان؛ از اینکه ترس از تیم ملی را در چشم رقبای مان می بینیم؛ از اینکه رویاهای دور و درازمان محقق شده است. راستی! برای رقم خوردن چنین روزهایی باید از چه کسی تشکر کنیم؟ از کی روش یا از هومن افاضلی که او را برای هدایت تیم ملی به فدراسیون فوتبال معرفی کرد؟

 

 

امید آرامش

۳۲ ۱۹  
آی اسپورت
2016-10-12 20:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۹ نظر
امید
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۰۹
به هر حال بعد از 5 سال حضور کیروش در ایران و حقوق سالانه دو میلیون دلاری و پنجمین مربی گرانقیمت ملی جهان با یک حمایت بی سابقه رسانه ای و مردمی، همین انتظار را داشتیم. اگر قرار بود غیر از این باشه چه نیازی به کیروش بود!!؟ فعلاً تیم خوبی ساخته و داره به انتظاراتی که ازش داریم نزدیک میشه. البته حداقل انتظار ما از این تیم پرمهره صعود از مرحله گروهی جام جهانی است که انشاأالله این اتفاق میفته و حتی ما میتونیم به مراحل بالاتر هم بریم. مگه ما از الجزایر و کره و غنا و سنگال و . . . کمتریم که نباید جز 8تای جام جهانی باشیم!؟ البته فشاری به تیم ملی نیست که حتماً به مراحل بالا بره ولی این پتانسیل در این تیم پرستاره وجود داره. سردار یکی از بهترین مهاجمان تمام کننده تاریخ تیم ملی است و البته بازیکنهایی نظیر طارمی، جهانبخش، عزت اللهی، محمدی، رضائیان، پورعلی گنجی و ترابی و . . .
۷ ۳
برزو
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۱:۲۵
قبلاً در يه كامنت جوابتو داده بودم اما امروز فهميدم اشتباه كردم كه اون روز جوابتو دادم چون خيلي از مرحله پرتي! اگه به تو باشه كه ميگي چون كيروش سالي دو ميليون دلار ميگيره بايد قهرمان جام جهاني بشه! خخ قرارداد تاپالوويچ چقدره؟ واسه چي عليرغم اين قرارداد سنگين نتونست به جاي استقلال خوزستاني كه مجموعاً با 6 ميليارد تومان بودجه بسته شده بود قهرمان بشه؟ چرا اون موقع كه تاپالوويچ سرمربي تيم ملي بود و كلي بازيكن در تيم هاي مطرح اروپا داشتيم(رحمن رضايي سري آ، كريمي و مهدوي كيا و هاشميان تو بوندس ليگا، تيموريان تو ليگ برتر انگليس و ...) انتظار نداشتي تيم ملي از گروهش صعود كنه؟؟؟ الان يعني بازيكنان امروز خيلي سطح جهاني تر از بازيكناي 2006 هستند؟ سردار بهترين مهاجم تاريخ ايرانه؟ بهت اكيداً توصيه ميكنم ساقيتو عوض كني.
هادي
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۱۰
تو خوبي اميد جان! مايلي كهن و قلعه نوعي و جلالي و خاكپور و تاپالوويچ هم خوب اند. راس ميگي حرص نخور اينقدر
۶
همه ي مخالفان كيروش يك نفره!
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۱۹
تمام افرادي كه در سايت آي اسپورت بر ضد كارلوس كيروش سرمربي تيم ملي كامنت ميذارن يك نفره به اين دلايلي كه عرض ميكنم: 1- اين شخص كه با اسامي مختلف اعم از امين و علي و حسن و اميد و ... كامنت ميذاره طرفدار پرسپوليس هست و به طرز واضحي از شيوه ي بازي تيم ملي در زمان برانكو تعريف و تمجيد ميكنه. به نظرتون عجيب نيست كه تمام مخالفان كيروش طرفدار برانكواند؟ يك كامنت نميتونيد از اين شخص پيدا كنيد كه از تيم ملي زمان دايي، قلعه نوعي يا قطبي تعريف كرده باشه و بيشتر تمجيدهاش مربوط به تيم ملي زمان برانكو هست. 2- بعضي نظراتي كه ارسال شده در زمان تقريبا يكساني ارسال شده (به فاصله ي 4-5 دقيقه كه در ورژن جديد سايت اي اسپورت اين زمان بين ارسال دو كامنت متوالي ذيل هر پست وجود داره و البته با توجه به اينكه نوشتن 4-5 خط كامنت همين مدت زمان ميبره طبيعيه كه اين دو كامنت كه به فاصله ي 4-5 دقيقه ارسال شده كار يه نفر بوده) و مثلا يك بار با يه اسم و يك بار ديگه نظر مشابهي با يه اسم ديگه 3- تازه تيم كره جنوبي رو برديم و الان كه موقع شادي و تعريف و تمجيد هست اما اگه دقت كنيد تعداد مخالفان و معترضان كيروش خيلي زياد شده و با انتشار هر مطلبي در مورد تيم ملي سريع ميبينيم 2-3 نفر از تيم ملي و كيروش انتقاد كردند! و در حالي كه طبيعتا بايد اكثر كامنتها بعد از اين دو برد ارزشمند شامل تعريف و تمجيد از تيم ملي و كيروش باشه اما دقيقاً برعكسه! به نظر شما اين حجم از انتقاد اونم بعد از دو برد متوالي كه يكي اش در تاشكند بوده عجيب نيست؟ اگه ميباختيم اين دوستان ميخواستند چيكار كنند؟؟؟پس معلومه شخص كامنت گذارنده يك نفره فقط كه با اسامي مختلف كامنت ميذاره تا به حرف خودش وجهه بده كه اره ما منتقدان خيلي هستيم!
۶
امید
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۳۱
یعنی میگید تیم ملی داره به پرسپولیس برانکو نزدیک میشه که نمیبازه و هوادارانش هم دلهره ای ندارند!؟ و اقتصادی هم نتیجه میگیره. خوبه. برخلاف گذشته بردن پرسپولیس برای همه تیمها رویا شده و مربی تیم سوم پایتخت واسه مساوی جلوی پرسپولیس اشک شوق میریزه. برای اینکه جام را از پرسپولیس بگیرند گفتند میگیم بدون بازیکنان ملی پوش و با تیم دومش اونم در زمین افتضاح شیراز بازی کنه. به هر حال اینها همش تأثیرات برانکو در تیم ملی هست. کیروش از وقتی اسدی دبیرکل فدراسیون کارنامه کیروش را بهش یادآوری کرد تازه فهمید هیچکاری نکرده و چکار باید بکنه
من
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵، ۲۳:۴۹
ایول به ساقیت
مهدی
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۰۰:۵۸
خوش به حالت عم نداری
آیدین
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۱:۲۲
تیم سوم پایتخت لنگه که هواداراش یکی پس از دیگری در حسرت شنیدن سوت فینال آسیا به ملکوت اعلی خواهند پیوست!! قش قش قش!!! :))
۸
محمد
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۱:۴۸
تو چیکار کردی با من ؟ :| ( ا صدای بابک سعیدی خونده بشه )
۷
ارش
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۰۳:۳۵
امید جان هرکسی یه قیمت داره،برانكو یه قیمت داره، كیروش یه قیمت.بخاطر تیپ و قیافه و رسانه هم نیست. بخاطر كارایی و سواد هست
۸
مهرداد
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۰:۰۰
این تیم بسیار تیم خوبیه. ولی نباید از اون تیم برانکو به سادگی گذشت. شاید به لحاظ عملکرد دفاعی زیاد خوب نبود ولی در عوض خط حملش کابوس حریفا بود. به راحتی به جام جهانی صعود کردو در جام ملت ها هم ناباورانه سوم شد. ضمن اینکه تیمای کره و ژاپن و در اون موقع با الان قابل مقایسه نیستن. کره تیم چهارم جهان شده بود و تقریبا همشون لژیونر بودن. ژاپن یقه لرزیل رو تو جام جهانی گرفت! پس بهتره ایرانی بازی رو کنار بذارین و یه کم قدرن دار زحمات گذشتگان باشین. تازه این رو هم بگم که اگه فدراسیون سال 98 با حماقت، ایویچ رو قبل جام جهانی اخراج نکرده بود اون تیم به مراتب میتونست تیم بهتری از دو تیم برانکو و کیروش بشه. و مسلما قهرمان آسیا میشد.
۲ ۲
برزو
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۲۱
يه سري حرف هايي زدي كه دونه به دونه ميخوام جوابتو بدم. فقط خوب بخون كامنت منو: 1- ميگي خط حمله ي تيم ملي برانكو كابوس حريفان بود كه البته مشخص نكردي به خاطر تاكتيك هاي برانكو بهترين خط حمله بود يا به خاطر نيروي انساني؟ در هر حال هيچي از اين خط حمله تو جام جهاني 2006 نديديم ضمن اينكه هر دو گل ما رو در جام جهاني دو تا مدافع به ثمر رسوندند(گل محمدي و بختياري زاده) حتي گل صعود ما به جام جهاني رو هم يه مدافع به ثمر رسوند(نصرتي) نميدونم اين چه خط حمله اي بود كه مدافعان بايد جورشو ميكشيدند!؟2- اومدي ميگي تيم كره اون موقع خيلي قوي بود و تقريباً همشون لژيونر بودند! خب مگه الان نيستند؟بهترين بازيكن تاتنهام كيه؟ حالا لابد ميگي تاتنهام كه تيم نيست! تاتنهام همون تيميه كه هفته ي گذشته با درخشش،سون (بازيكن كره ايش) تيم گوارديولا رو نابودكرد. برو امار بازيكنان كره رو دربيار تا بفهمي چقدر لژيونر دارن! حتي اگه اون موقع يه بازيكن تاثيرگذار در فوتبال اروپا داشتند(پارك جي سونگ) ولي الان چندتا بازيكن دارند كه تو تيم هاي مطرح وزنه حساب ميشن. 3- ژاپن يقه ي برزيل رو در جام جهاني گرفت؟ چه يقه اي گرفت كه 4-1 باخت؟؟! اطلاعات فوتباليت خيلي پايينه فك كنم منظورت جام كنفدراسيون هاي 2005 باشه كه ژاپن و برزيل 2-2 شدند كه خب ما هم كم يقه نگرفتيم. يه نمونه اش بازي با ارژانتين كه ارژانتيني ها جون به لب شدند تا سه امتياز رو گرفتند. يه پنالتي هم واسه ايران گرفته نشد و البته نبوغ مسي باعث شد ايران بازي رو ببازه كه اگه ما هم يه مسي تو تيم مليمون داشتيم شك نكن بازي رو ما ميبرديم. يه نمونه اش هم بازي با شيلي كه موفق شديم 2-0 تيم شيلي (قهرمان كوپا) رو شكست بديم. 4- اومدي ميگي كره چهارم جهان بود. ديگه همه ميدونن و اظهر من الشمسه كه كره با ناداوري رفت جزو چهار تيم جام جهاني بهتره بري هايلايت بازيها رو نگاه كني تا متوجه بشي. برد 4-3 ايران جلوي كره در جام ملت هاي 2004 واقعيت فوتبال كره بود نه چهارم شدنش در جام جهاني 2002// تيم كيروش از هيچ لحاظي با تيمهاي قبلي قابل قياس نيست از هر لحاظ حساب كني تيم كيروش سَرتره.
علی
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۵۰
در جواب برزو که گفته : اومدي ميگي كره چهارم جهان بود. ديگه همه ميدونن و اظهر من الشمسه كه كره با ناداوري رفت جزو چهار تيم جام جهاني بهتره بري هايلايت بازيها رو نگاه كني تا متوجه بشي.!!! مرد حسابی خود تیم کیروش تو دور قبل مقدماتی ، کمپلت با کمک داورا رفت جام جهانی بعد چجوری روت میشه حرف از داور بزنی؟ هنوز یادمون نرفته گل سالم ازبکستان و یا پنالتی که تو بازی برگشت با قطر داور براشون نگرفت یا تو بازی برگشت با کره رحمان احمدی همون نیمه اول باید اخراج میشد که داور نگرفت. امسال هم کل کادر فنی ما تو بازی با قطر باید اخراج میشد و تو بازی با چین که داور باز یه پنالتی برای چینیها نگرفت.این همه لطف داورا به کیروش و این همه شانس عجیب و غریب رو نمیبینی؟ بعضیها چجوری روشون میشه کامنت بزارن؟! راجع به بازی با آرژانتین هم همه عالم و آدم فهمیدن اون بازی یه اتفاق بود ولی شما متوجه نشدی. تو اون جام ما 6 تا نیمه داشتیم که تو 5 تاش افتضاح بودیم و فقط یه نیمه دوم بازی با آرژانتین خوب بودیم.همون آرژانتین رو ژاپن چند سال پیش برد و عربستان هم 3/4 سال پیش باهاش مساوی کرد.کلا تیمهای بزرگ به جامهاشون افتخار میکنن و تیمهای کوچک به نتیجه ای که جلوی تیمهای بزرگ میگیرن. به نظر میاد شما تو عمرت حتی بچه گیات هم فوتبال بازی نکردی که انقدر بچه گانه کامنت میزاری.بزرگ شو عزیزم...
۴
حسن
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۲۴
باز جو گیری به اوج خود رسید، کیروش به درد سرمربیگری نمیخوره، دلیل همین بس که حتی یه تیم عربی هم نمیخوانش. چون حتی اونا هم میونه ای با پارک اتوبوس و تاکتیک اوت دستی و کرنر ندارن.تو اروپا هم که اصلا کیروش رو راه نمیدن مگر برای دستیاری یا به قول خوش چیدن قیف...
۶ ۱
علی
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۵۷
حتا اگه هیچ جای دنیا نخواهند برای ما که نه امکانات مالی اعراب رو داریم نه لیگ های استاندارد اروپایی رو خوب جواب داده شما اگه خود مربیان حسود داخلی نیستی لطفا بازهم کمی تامل کن ببین بریا فوتبال وا زده ایران که انگیزه بازی در تیم ملی اون از بین رفته بود چه تحولاتی رخ داده است. بماند که هنوز خیلی کار داریم و اگه تدارکات خوب پیش بینی بشه و شما به جای اینکه انرژیت رو علیه با دانش ترین مربی بعد انقلاب در ایران هدر بدهی مطالبه امکانات و تدارکات بیشتر برای تیم ملی ایران رو بکنی به حق و انصاف نزدیک میشی
۷
فرشته ف
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۲۵
تازه دو روز از برد خوبمان جلوی کره میگذرد ولی حال و روز بعضی از دوستان عزیزم از مردم کره و کره ایها بدتر است.!!!؟؟؟
۸ ۱
برزو
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۶:۴۷
فقط يه نفره اسمش اميده ولي با اسم هاي مختلف هم مياد كامنت ميذاره.
۴
بابک
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۳۸
حرفهای بچه هايی مثل اين حسن و اميد رو که ميخونی ميفهمی چرا جهان سوم
وضعش اينجوريه. همش عقده، تحجر، فرا فکنی، نمک نشناسی، جهل پرستی...
افسوس. واقعا افسوس.
۹
امید
جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵، ۰۱:۳۹
رکورد تاریخی استقلال در تیم ملی / 360 دقیقه بدون یک ثانیه بازی! (( تیم ملی پرسپولیس )) آخی استقلال ... خخخخ
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر