فهرست
پرسپولیس مدعی اول : به این ۴ دلیل
پرسپولیس مدعی اول : به این ۴ دلیل

پرسپولیس مدعی اول : به این ۴ دلیل

آی اسپورت - اگر از قهرمانی آسیا فاکتور بگیریم برانکو با پرسپولیس همه جام‌های ممکن را درو کرد. کاری که هضمش حالا حالاها برای فوتبال‌مان زمان می‌طلبد. طوری که در سایه همین موفقیت‌ها و ساختن پرسپولیس مدرن با اندکی کرامت می‌توان از خداحافظی عجیب و ناشایست رهبر کروات‌شان گذشت. سرخ‌ها حالا مشغول سیر در یکی از حیاتی‌ترین و حساس‌ترین برهه‌های تاریخ خود هستند. فرار از ترکش‌های دوران پسابرانکو همت زیادی می‌طلبد و صدالبته تهدید رقبا نیز به غایت خود رسیده‌است. قلعه‌نویی که حسابی از برانکو داغ ‌دیده بود حالا با ارتش مجهزش می‌خواهد تلخی ناکامی‌های خود در تراکتور، ذوب آهن و سپاهان فصل گذشته را جبران کند. آبی‌های پایتخت این فصل کمی هوشمندانه‌تر عمل کردند و مقدمات تمرین‌ها و اردوهای خود را زودتر از همیشه فراهم کردند. و اما از یحیی نیز نمی‌شود غافل شد، برانکو هر چه‌قدر فصل قبل با پرسپولیس جام می‌آورد اما حقیقتاً در زمینه فوتبال زیبا و دلچسب از یحیی عقب افتاده‌بود، پس طبیعی‌ است مشهدی‌ها را یکی از مدعیان کسب تاج و تخت بدانیم. دست آخر هم می‌رسیم به دنیزلی و تیم کهکشانی خود. یک دوجین ستاره که خیلی زود کار تمرینات خود را استارت زده بودند. زنوزی حالا بیش از همیشه برای کسب جام مصمم شده‌است. اگر همه قطعات این پازل تاج و تخت را کنار هم قرار دهیم، از هیجان به عرش می‌رویم. جنجال برای حکم‌رانی فوتبال ایران حالا به بالاترین حد خود رسیده‌است. خصوصاً که دروکننده جام‌ها در عربستان مشغول شنا در استخر پر از دلار است. این بهترین فرصت برای پایین کشیدن پرسپولیس از تخت پادشاهی است. اما می‌توانیم انتظار تسلیم راحت سرخ‌ها را داشته باشیم؟ بی‌خیال! آن‌ها همان کسانی هستند که به هیچ وجه زانو نزدند و با دستان بسته تا یک قدمی قهرمانی آسیا رفتند. در ادامه کمی موشکافانه دلایل شایستگی پرسپولیس را در فصل جاری بررسی می کنم.

میراث برانکو

درست است که پرسپولیس مهم‌ترین برگ برنده خود را دو دستی به شیوخ عربستانی هدیه کرد اما نمی‌شود از تیمی که او به جا گذاشت غافل شد. بازیکنانی که چندین فصل کنار هم توپ می‌زنند و چشم بسته هم را در زمین پیدا می کنند. نتیجه تمام تلاش‌های چهارساله برانکو می‌شود اینکه حالا در هر پستی می‌توان دو بازیکن تاپ را برای‌شان متصور شد. بازیکنانی که بنابر اصول پیرمرد کروات متحد هستند و حاشیه‌های کمی حول‌شان شنیده می‌شود. پس بیراه نیست بگوییم که کالدرون بار کمتری را نسبت به اوایل دوران سرمربی برانکو به دوش می‌کشد. یک تیم آماده که رهبر آرژانتینی هم از توانایی‌های‌شان به وجد آمده‌است.

این‌بار متحدتر از همیشه

فصل گذشته مدعیان لیگ با انگشتان اتهام خود نزدیک بود چشم‌های پرسپولیس را از کاسه دربیاورند. اما دست آخر این قرمزهای پایتخت بودند که تمامی جام‌های معتبر داخلی را با نام خود حکاکی کردند. این ادعا که از سر تا پای فوتبال می‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود مدتی شمع محافل مدعیان شده‌‌بود. اما این فصل قضیه خیلی فرق دارد. هواداران و سرخ‌دوستان این‌بار وزارت ورزش و متولیان فوتبال را عامل جدایی برانکو و تضعیف‌شان می‌دانند. این حجم از خشونت را می‌توان از تجمع‌های حتی روزانه آن‌ها فهمید. اکنون که پرسپولیسی‌ها که خود را زخم‌ خورده می پندارند می‌خواهند برای اعتبار خود بجنگند و ثابت کنند همه قهرمانی‌ها و پادشاهی‌ها بخاطر توانایی‌های‌شان بوده‌است.

هوادار و هوادار و هوادار!

مهم‌ترین معماران پرسپولیس مدرن همین هواداران هستند. کسانی که بعد شکست دربی، بعد از دست دادن قهرمانی در لحظات آخر و بعد از ناکام ماندن در قهرمانی آسیا تیم‌شان را تشویق کردند. زخم خورده‌هایی که نهال ایمان به تیم را در دل خود پرورانده‌بود و به آنچنان بلوغ فکری رسیده‌بودند که حتی آسیا را به تحسین خود وادار کنند. وقتی که دست‌های پشت و جلوی پرده مشغول خواندن فاتحه برای برانکو بودند این هواداران بودند که با رتبه شانزدهم جدول کنار آمدند و دست آخر هم با بداقبالی دست‌شان از جام کوتاه ماند.

سکان‌دار آرژانتینی

خیلی‌ها در ابتدای کار نسبت به انتخاب کالدرون خود را بی‌میل نشان دادند. او در چند سال آخر توفیق که چه عرض کنم، غیر از شکست‌ چیزی به چشم ندیده‌بود.اما باید قبول کرد که نمی‌شود از موفقیت‌ها و قهرمانی‌های او به خصوص در عربستان غافل شد. بیشتر تیم‌هایی که کالدرون هدایت آن‌ها را برعهده داشته‌است تیم‌هایی بوده‌اند که می‌خواستند صرفاً با جذب مربی و چند ستاره خوب از مس طلا بسازند. تقریباً یک چیزی تو مایه‌های استیل آذین چند سال پیش. البته نمی‌شود در این بین از صبر متولیان این تیم‌ها نیز گذشت کرد. خود برانکو هفت هفته به فجیع‌ترین شکل ممکن نتیجه گرفت و دست آخر با صبر زیاد تیم به عرش رسید. گذشته از این‌ها کالدرون از لحاظ شخصیتی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. می‌شود جاه‌طلبی و میل به موفقیت را در سخن‌هایش شنید. کسی که با 60 سال سن پا به پای بازیکنان جوان خود تمرین می‌کند، قطعاً یک پشتوانه بزرگ برای بازیکنان و صدالبته هواداران مبدل خواهد شد.

۴۶ ۵  
آی اسپورت
2019-07-15 02:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
شاهین ممسنی ❤❤
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸، ۰۲:۳۹
هر جوجه فکلی درباره برانکو اظهافضل میکنه در حالی واقعیت ها بدیهی تر از آن است که نیاز به توضیح داشته باشد.
به بخشی از حرفهای برانکو توجه کنید:

"برانکو:

جلسه‌ای میان نمایندگان باشگاه و وکیل من در استانبول برگزار شد. من وکیلم را به این جلسه فرستادم چون قصد داشتم توافق کنیم و از راه دوستانه مشکل را حل کنیم. ما فقط مطالباتمان را از باشگاه می‌خواهیم اما قبل از این جلسه می‌دانستم که به نتیجه نخواهد رسید چون طی یک سال اخیر بارها و بارها دروغ شنیده‌ام. مطمئن بودم پرسپولیسی‌ها حتی نمی‌خواهند یک یورو بدهند. در جلسه وکیل من و باشگاه آنها رسماً گفتند که هیچ پولی پرداخت نمی‌کنند. به همین خاطر تصمیم گرفته‌ام رسماً به فیفا شکایت کنم. می‌دانم که مدیران حال حاضر باشگاه پرسپولیس با این کارها می‌خواهند مرا مقابل هواداران قرار بدهند و بگویند برانکو کاری کرده که ما می‌خواهیم از او به فیفا شکایت کنیم اما آنها واقعاً دروغ می‌گویند و این دروغگویی‌ها اخلاق فاسد آنها را نشان می‌دهد چون به وظایفشان در قبال من عمل نکرده‌اند. واقعیت این است که آنها به مربیان و بازیکنان سالانه ۲۰ الی ۳۰ درصد از قراردادشان را پرداخت می‌کنند، نه اینکه بخواهند تمام قرارداد را بدهند. با علم به اینکه آنها بی کفایت هستند اما می‌خواهند با مطرح کردن شکایت از من بار مسئولیت را از روی دوششان بردارند. واقعاً نمی‌دانم در کجای دنیا یک مربی را بدون اینکه یک یورو دریافتی داشته باشد به مرخصی پایان سال می‌فرستند؟ پرسپولیسی‌ها بدون اینکه پولی به ما بدهند ما را به مرخصی پایان فصل فرستادند و حتی یک تشکر خشک و خالی هم انجام ندادند. همه رفتارهای آنها برایم عجیب است."

هیچ دیوانه ای در این باشگاه نمی مونه!
من من
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۳:۱۸
اینا همش حرف مفته..
جدای از بی لیاقتی مدیران پرسپولیس...
برانکو خودش میخواست بره برای همین هم قدم ب قدم روندهای رفتنشو چید.. دقت کن حتی وقتی کشورش بود می گفت پولو بدید برمیگردم.. درحالی ک طرف عربستانی رسا از توافق گفت..
کل کاری ک برانکو میکرد این بود ک زمان بگذره تا طبق بند قرارداد قدرت جدا شدن داشته باشه..
چرا کارش غلط بود؟ چون نزدیک یک ماه تیم رو عقب انداخت.. چرا اینکارو کرد؟ چون اگه اینکارو نمیکرد حتما هرطور شده رسمی پولش رو میدادن تا بند قرارداد نقض نشه!.. پس فیلم بازی کرد تا بتونه بره ..
علت رفتن: تمام جامهای ممکن رو برده و پیشنهاد چندبرابری داشت.. وضعیت پرداختهای ایرانیا هم ک معلومه..فقط بدقولی..
۲
Saeed
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸، ۰۸:۱۲
نچایی؟؟
۵
من من
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۳:۱۴
test
وحید
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۴:۲۷
پرسپولیسی در شرایطی قهزمان میشه که وزارت نظرش به قهرمانیه استقلال نباشه.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر