فهرست
نمایش خودخواهی
نمایش خودخواهی

نمایش خودخواهی

آی‌اسپورت- وقتی مجتبی جباری قندان روی میز را به سمت علی فتح‌الله‌زاده پرتاب کرد، استقلال نیمه‌جان نبود که هواداران تاب رنج مضاعف را نداشته باشند. در نمایش تراژیک دوشنبه شب، هر کس به فکر نجات خودش بود. علیرضا منصوریان با قسم و آیه تلاش کرد دم خروس بیرون‌زده‌اش را در سوراخی پنهان کند، عباس ملکی با قهقهه مستانه‌اش حقانیت خودش را جشن گرفت، جام پیروزی‌اش را بالا برد و خیلی زود پیش از آن که ضربه دیگری هم بخورد جاخالی‌هایش را شروع کرد، مهدی رحمتی واقعیت را طلب کرد که فقط آبرویش را پشت شایعه خنده حفظ کند و جایگاهش را نزد هواداران نگه دارد و افتخاری جز آن‌جا که زیر فشار دوربین، قسم و اصرار قرار گرفت دخالت نکرد که پای خودش را از این باتلاق دور نگه دارد. همه برای خودشان جنگیدند و همدیگر را دریدند تا مظلومیت و حقانیت خودشان را در برابر استقلالی‌های رنجور ثابت کنند. هیچ‌کدام حتی لحظه‌ای به هواداران‌شان فکر نکردند که درد نتایج تیم را به اندازه کافی تحمل کرده‌اند، از بی گل بودن بازی‌های استقلال به قدر کافی حرص خورده‌اند و تاب دردهای بیشتر را ندارند. جای مرهم اما، هر کدام جسم نیمه‌جانی را دوره کردند و تقلا کردند که تکه‌ای بزرگ‌تر ببُرند و با خود ببرند.

به جای التیام، هرکس سهم خودش را جست و هوادار را فراموش کرد. هواداری که کاسه صبرش لبریز شده و بیمارگونه، راه‌حلی را می‌جوید که تیم بزرگ‌اش را کوچک نکنند. فراموش شده بودند آن‌ها تا به شکلی نمادین نمایندگان همه ارکان باشگاه جولان بدهند و روی زخم‌های‌شان بیشتر از پیش نمک بپاشند.

هوادار می‌دید که عوامل باشگاه‌اش حتی بر سر یک جمله از انبوه جملاتی که به بیرون پرتاب می‌کنند توافق ندارند و در این نمایش دردناک با خست حتی یک جمله را هم خرج اوی هوادار نمی‌کنند. در پرده شاید همیشه این نمایش‌ها وجود داشته است، در استقلال و هر باشگاه دیگری. شاید همیشه همه فوتبالی‌ها فقط به فکر خودشان بوده‌اند و طرفدار جز در زبان نه حقی داشته است و نه جایی، اما استقلال هیچ‌وقت این‌قدر بیمار و ضعیف و استقلالی‌ها این‌قدر سرخورده و مایوس و غمگین نبوده‌اند که تاب این نمایش مضحک را نداشته باشند. تحمل درد مضاعف برای دردمند دشوارتر است و بازیگران نمایش به قدر کافی خودخواهی را به شکلی طعنه‌آمیز در اجرای‌شان گنجاندند.

۳۱ ۸  
آی اسپورت
2017-09-19 19:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
سوشاتاجی
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۴۳
مسخره بازاری بود ک نگو ،اگه وزارت افتخاری ومنصوریان رو باهم نندازه بیرون و دوتا آدم کاربلد نذاره هیات مدیره تا ی مدیرعامل درست حسابی و ی مربی خارجی خوب نیارن باید ب همه چیز شک کرد ما این بیعرضه ها و دلقک ها رو نمیخوایم قشنگ معلوم بود منصوریان رو افتخاری سواره و با قسم بچه باشگاه اداره میشه ای خاک برسربی آبروتون که مضحکه مون کردید دروغگوهای نامرد
مارال
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۴۳
عمق فاجعه مدیریتی استقلال دیشب معلوم شد .
.....
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۴۹
من پرسپولیسیم و از سه تاشون بدم میاد ولی باید راست گفت. یه جوری نوشته انگار توی ایران فقط همین سه نفر این اخلاقیات رو دارن. بیشتر مردم اینجورین و این سه تا هم جزء مردم. خود نویسنده اگه جای یکی از اونا بود رفتارش چندان تفائتی نمیکرد با اینا
رضا
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۱۸
الان گناه آقای ملکی چیه ؟؟
استقلال هر بازیکنی و خواست گرفت
پیش پرداخت و مسائل مالی رو یه روال منظمه

به خاطر حمایت از مدیران سابق که هنری بیشتر از شومن بودن نداشتن به مدیری که فقط دو ماه در باشگاه حاضر شده حمله نکنین

آقای ملکی دیشب حقایق و بسیار رک و درست بیان کردن
ادامه صداقت مطمئنا در دراز مدت به نفع باشگاه و ورزش کشوره

ورزش کشور درگیر عدم‌صداقت ، حرکتهای نمایشی و شومنهایی است که فقط ادا و اطوار دارن

جناب منصوریان دیشب حتی یه جمله از فوتبال ضعیف تیم حرفی نزدن
از عدم ایجاد موقعیت
از بن بست تاکتیکی
از بدنهای ناآماده
از فوتبال بی روح

از زیر توپ زدنها و رفع تکلیف

مشکل استقلال نداشتن کار فنی با دانش بالا و بین المللی است
نیمکت استقلال بای محل نشستن یه مربی متفکر باشه نه یه شو من
محسن
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۴۵
با جمله ادامه صداقت موافقم.
۱
مهران
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۱۲
ما هم خواهان حضور مادام العمر رویانیان و استیلی در پرسپولیس هستیم
مهران
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۱۲
ما هم خواهان حضور مادام العمر رویانیان و استیلی در پرسپولیس هستیم
مهدی
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۱۳
لطفا کلیپ توهین پسر وزیر ورزش به استقلال رو هم پخش کنید بعد بگید استقلال چرا تو بحران فرو رفته!!!!! خواهش میکنم پخش کنید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر