فهرست
ادعای نصیرزاده: داور بازی بی‌طرف نبود
ادعای نصیرزاده: داور بازی بی‌طرف نبود

ادعای نصیرزاده: داور بازی بی‌طرف نبود

آی اسپورت – هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی تبریز همچنان از قضاوت سیدمهدی سیدعلی در دیدار دیروز این تیم مقابل استقلال عصبانی است. نصیرزاده که پیش از مدیرعاملی باشگاه ماشین‌سازی، سال‌ها به عنوان کارشناس داوری در برنامه‌های تلویزیونی حاضر می‌شد امروز در مصاحبه با ایسنا درباره تک‌تک صحنه‌های مشکوک بازی دیشب صحبت کرده و در نهایت مدعی شده که سیدعلی داور بیطرفی نیست. صحبت‌های او را بخوانید:

با این وضعیت، سیدعلی رشد نخواهد کرد

پیش از شروع صحبت‌هایم باید بگویم ما هیچ نظر منفی روی شخص سیدعلی نداریم و من به شخصه او را داوری تحصیل کرده و بی حاشیه می‌دانم ولی توصیه‌ام برای او این است که اگر می‌خواهد به داوری خود ادامه دهد و دچار مشکل نشود بهتر است خطا گرفتن را هم به قضاوت خودش اضافه کند. داور نباید در بازی نقش تماشاگر را ایفا کند و اگر اینطور باشد رشد نخواهد کرد.

در دقیقه یک چشمی باید اخراج می شد

داور خوب داوری است که هم در دقیقه 1 و هم در دقیقه 90 به درستی قضاوت کند. در دقیقه یک بازی خطای روزبه چشمی روی مهاجم ما ضربه آزاد و اخراج مستقیم داشت ولی این خطا اعلام نشد. جالب است که هم داور پشت دروازه و هم کمک داور در آن منطقه حضور داشتند ولی هیچ کدام از این 3 نفر این خطا را ندیدند و این نشان می‌دهد داوران ما هم مثل بازیکنان تا زمانی که گرم نشوند نمی‌توانند داوری کنند. اگر در آن صحنه چشمی اخراج می‌شد جریان بازی تغییر می‌کرد.

توپی که به دست مهدی زاده خورد پنالتی نبود

این صحنه به هیچ وجه خطا نبود. مشکل کارشناسان داوری ما این است که همه آنها از تصاویر تلویزیونی برای کارشناسی استفاده می‌کنند و ما کارشناس داوری در استودیو که به تمام زوایا دسترسی داشته باشد نداریم. در صحنه‌ای که توپ به دست مهدیزاده برخورد کرد قبل از آن توپ به زانوی او خورد و به همین خاطر پنالتی نبود. در مورد گل استقلال هم که می‌گویند آفساید بود ولی گل استقلال سالم بود و مسیح زاهدی آفساید را پر کرده بود.

داور تهرانی نباید برای تیم های تهرانی قضاوت کند

ما به این چیدمان معترضیم و از نظر ما سیدعلی داور بی طرفی نیست. او یک داور تهرانی است و همانطور که برای تیم‌های شهرستانی داور مربوط به همان شهر گذاشته نمی‌شود باید داور تهرانی هم برای تیم‌های تهرانی قضاوت نکند. این تصور که داور تهرانی بی‌طرف است نمی‌دانم از کجا آمده و درست نیست چرا که داور تهرانی با بازیکنان و هواداران این تیم‌ها ممکن است در تهران برخورد داشته باشد. برای بازی ما باید حیدری‌ها و خورشیدی‌ها قضاوت می‌کردند و این چیدمان اشتباه بود.

چیدمان داوری خالی از اشکال نیست

ما همیشه به چیدمان احترام می‌گذاریم و قبل از بازی معترض نمی‌شویم ولی چیدمان داوری ما خالی از اشکال نیست. ما چند وقت پیش به کمیته داوران نامه زدیم که شاهو اصلانی را برای دیدارهای ما انتخاب نکنند چرا که باعث درگیری با کادرفنی تیم ما شده ولی به ما جواب دادند اصلانی داور باشخصیتی است. ما مساله‌ای به شخصیت افراد نداریم ولی این یک قانون نانوشته است که وقتی داوری در بازی یک تیم درگیری پیدا می‌کند بلافاصله نباید باز هم برای آن تیم قضاوت کند. من خودم کارشناس داوری هستم و این مسائل را به خوبی می‌دانم.

امتیاز می گرفتیم به سود پرسپولیس و سپاهان هم بود

خوب است که شما گفتید 4 تیم ولی همه جا فقط از تراکتورسازی صحبت می‌شود. شما دقت کنید اگر ما دیروز استقلال را شکست می‌دادیم یا امتیاز می‌گرفتیم چقدر به سود پرسپولیس یا سپاهان تمام می‌شد ولی همه جا فقط صحبت از تراکتورسازی است.

پاداش های ما ربطی به تراکتورسازی ندارد

 بله ما برای هر برد پاداش می‌دهیم و بردهای ارزشمند با تیم‌های بالای جدول پاداش بیشتری دارد ولی باور کنید این پاداش ها هیچ ربطی به باشگاه تراکتورسازی ندارد و ما دو باشگاه جدا از هم هستیم.

۸ ۵  
آی اسپورت
2019-04-18 14:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
سعید طوسی پدر همه لنگی ها
پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۳۹
بی طرف فقط خودت که اون پنالتی واضح رو پنالتی نمی دونی :) و دقیقه 1 هم همه داوران گفت هیچ برخوردی اتفاق نیفتاد
۳
محسن
پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۴۰
امتیاز گرفتن شما سودی واسه پرسپولیس نداشت. بعدم از الان داری واسه بازی با پرسپولیس سم پاشی میکنی مردک حراف دلقک نون به نرخ روزخور
۳
عليرضا
پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۵۶
طفلك نصيرزاده بيشتر بابت تيم تراكتورسازي ناراحت شده تا ماشين سازي!! مديرعامل بي غيرت
۳
مرتضی
پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸، ۱۵:۱۶
تیم مال حکومت+ سازمان لیگ مال حکومت+صدا سیما مال حکومت.... با این فرمول هر کس انتظار عدالت داشته باشه مغزش ایراد داره... استقلال و پیروزی با این شرایط که حکومت ساپورتشون میکنه هیچ کدوم از امتیازاشون ارزش واقعی نداره.
۱
سعید
پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸، ۱۵:۳۶
استاد نصیرزاده این داوران کی بی طرف بودند که الان هم باشند؟ ما دردمون رو به کی بگیم؟ قضاوت کدوم داور بی طرف هست؟ اون از بیشرف فغانی اون از بی خانواده محسن تورکی این از بی وجدان سید علی.... کلا این فارس جماعت لیاقت داوری ندارن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر