فهرست
رای گولچ، زنگ خطری برای کل فوتبال ایران
رای گولچ، زنگ خطری برای کل فوتبال ایران

رای گولچ، زنگ خطری برای کل فوتبال ایران

آی اسپورت- از فصل آینده لیگ برتر بازیکنان می‌توانند در صورتی که پرداختی باشگاه یکماه به تاخیر بیفتد،‌ به صورت یکطرفه قراردادشان را فسخ کنند و جدا شوند. موضوع حکم فیفا درباره آنتونیو گولچ مدافع سابق پرسپولیس که این باشگاه را محکوم کرده، یک موضوع جالب را به فوتبال ایران یادآوری کرد. این مدافع استرالیایی مدت کوتاهی در ایران بود و بعد به بهانه مرخصی رفت و دیگر برنگشت. او از پرسپولیس شکایت هم کرد؛ اما کسی متوجه نشد چطور او توانسته باشگاه سرخ‌پوشان پایتخت را محکوم کند. مسئولان باشگاه پرسپولیس درباره گولچ مدعی هستند که او بدون اجازه باشگاه را ترک کرده؛ اما این بازیکن با استناد به ماده 12 مکرر نقل و انتقالات فیفا از ایران رفت و توانست باشگاه را محکوم کند. بر اساس این ماده اگر از تاریخ هر یک از اقساط قرارداد بازیکن، یکماه تاخیر در پرداخت به وجود بیاید، بازیکن می‌تواند مراتب را کتبا اعلام و 10 روز بعد از آن قراردادش را یکطرفه فسخ و همه مبلغ قرارداد را مطالبه کند. گولچ هم مستند به همین ماده جدا شد و حالا در CAS سخت است رای را نقض کرد.

 جالب اینکه این ماده از مقررات فیفا، این فصل در مقررات نقل و انتقالات ایران هم وجود دارد، اما با توجه به وضعیت فوتبال ایران و اوضاع نابسامان مالی باشگاهها قرار شد اجرای این ماده از لیگ بعدی باشد. براین اساس هر باشگاهی از فصل بعد در پرداخت هر قسطی از اقساط قرارداد بازیکنان تاخیر یکماهه داشته باشد برابر ماده ١٣ نقل و انتقالات ایران برای بازیکن حق فسخ یکطرفه ایجاد می‌شود و حتی در صورت اثبات موضوع باشگاه با مجازات مضاعف هم مواجه خواهد شد.

ورزش سه

 

 

۸۳ ۱  
آی اسپورت
2017-12-15 20:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
آیدین
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۲۱:۲۸
کلا پرداختیها باید تو ایران تعدیل پیدا کنه تا باشگاه‌ها هم بعد از اینکه قراردادا رو بستن، بتونن از عهده‌ش بربیان، نه اینکه کلی بدهی به بار بیارن. واقعا فوتبال ایران به یک وحدت رویه در همه زمینه‌ها مخصوصا در این زمینه نیاز داره. واقعا خیلی از بازیکنای ایرانی اندازه پولی که میگیرن، کارایی ندارن. البته لیگ ایرانم که واقعا بویی از حرفه‌ای‌گری نبرده. حالا هی یه عده بیان سر یک لیگ آماتور و تیمای دروپیت و بازیکنای بنجلش قومیت و زبان و خانواده‌های همدیگه رو مورد عنایت قرار بدن.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر