فهرست
بحران استقلال؛ وزارت ورزش تماشاگر است؟
بحران استقلال؛ وزارت ورزش تماشاگر است؟

بحران استقلال؛ وزارت ورزش تماشاگر است؟

آی اسپورت - روزی نیست که اتفاقات و حاشیه‌های عجیب از باشگاه استقلال به بیرون درز نکند، اتفاقاتی که باعث نگرانی شدید هواداران این تیم پرطرفدار شده است. حاشیه‌ها پس از دربی نیمه‌نهایی جام حذفی کلید خورد. فرهاد مجیدی پس از اینکه متوجه مذاکرات احمد سعادتمند، مدیرعامل استقلال با آندره‌آ استراماچونی شد، صحبت‌های تندی علیه او انجام داد. مدیرعامل استقلال نیز به دفاع از خود پرداخت و اعلام کرد بر اساس مصوبه هیئت مدیره باشگاه از مدت‌ها قبل دنبال مذاکره با سرمربی ایتالیایی پیشین استقلال بودند.

نتیجه درگیری رسانه‌ای بین سعادتمند و مجیدی، از دست رفتن قهرمانی جام حذفی بود. با استعفای مجیدی، تیم استقلال با پنجره بسته نقل و انتقالات روزهای پایانی توانست قرارداد برخی بازیکنان را تمدید کند و بدون نفرات جدید برای شرکت در ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به قطر رفت. اگر چه راهی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد، اما شکست برابر پاختاکور ازبکستان آغاز حاشیه‌های جدید بود.

درگیری استقلالی‌ها در فرودگاه دوحه قطر و اظهارات احمد سعادتمند درباره قلیان کشیدن یکی از بازیکنان و شب‌زنده‌داری آبی‌پوشان به حواشی این باشگاه دامن زد. پس از این اتفاقات، جلسه‌ای بین برخی از اعضای هیئت مدیره استقلال برگزار شد و سه نفر از اعضا رأی به برکناری سعادتمند از مدیرعاملی استقلال دادند. سعادتمند در رسانه باشگاه اعلام کرد که از مدیرعاملی استقلال استعفا نکرده که درست هم گفته، اما بحث اصلی این بود که هیئت مدیره رأی به برکناری او داده است.

واقعیت این است که استقلال روزهای خوبی را سپری نمی‌کند و هر چه می‌گذرد وضعیت بدتر هم می‌شود. زمان برای این تیم در حال از دست رفتن است اما هیئت مدیره و بالاتر از آن وزارت ورزش در بسیاری از موارد منفعلانه عمل کرده‌ و تنها نظاره‌گر بوده‌اند که اگر چنین نبود امروز اوضاع تفاوت می‌کرد. حالا که سه عضو هیئت مدیره رای به برکناری سعادتمند داده‌اند چرا هیئت مدیره این خبر را به صورت رسمی اعلام نمی‌کند؟ آنها از چه چیزی واهمه دارند؟

وزارت ورزش تا چه زمانی می‌خواهد تماشاگر اتفاقات رخ داده در باشگاه استقلال و نسبت به آنها بی‌تفاوت باشد؟ مگر نه اینکه این وزارتخانه متولی باشگاه استقلال است؟ پس چرا دست روی دست گذاشته و تدبیری به کار نمی‌برد؟ اگر وزارت ورزش متولی این باشگاه است، باید موضع خود را درباره عملکرد سعادتمند اعلام کند. آیا بهتر نبود وزارت ورزش و هیئت مدیره به جای اینکه نسبت به اتفاقات استقلال منفعل عمل کنند، زودتر اقداماتی انجام می‌دادند تا کار به اینجا کشیده نمی‌شد؟

هواداران استقلال از عملکرد تیم، اختلافات درونی باشگاه، پنجره بسته و جدایی احتمالی روزبه چشمی و علی کریمی ناراحت هستند. انتظار می‌رود وزارت ورزش و هیئت مدیره، این باشگاه را زودتر از شرایط خارج می‌کردند یا روشی اتخاذ می‌کردند که کمتر دچار حواشی می‌شد. سکوت وزارت ورزش و هیئت مدیره آن هم در شرایطی که هواداران استقلال از شرایط تیم‌شان ناراحت هستند، کمی عجیب است. آیا وقتش نرسیده وزارت ورزش و هیئت مدیره کمی جدی‌تر به مسائل نگاه کنند؟

 

تسنیم 

۱ ۴  
آی اسپورت
2020-09-30 13:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
qwerty
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۱۳:۲۹
پدر و پسر نظاره میکنند و میخندند ...
۳
qwerty
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۱۳:۲۹
پدر و پسر نظاره میکنند و میخندند ...
۲
pooyan
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۱۳:۴۶
بله نظاره گر است چون بازياشو كرده الان فقط نشسته با يه پاكت تخمه داره ثمره كاراشو ميبينه و لذت ميبره .
فقط يه لحظه فكر كن و تمام بلاهايي كه سر اين تيم اومده رو مقايسه كن
نه مقابسه هم نكن فقط بررسي كن
مگر جز اينه كه به اين نتيجه ميرسي اگر نگيم نيرويي در جهت تخريب اين تيم هست حداقل اراده اي هم براي جمع كردنش وجود نداره
چرا ؟
چطور ميشه متولي يه تيم اينقدر نسبت به اتفاقات و جريانات اساسي و پايه اي اون تيم بي توجه باشه
نه نميشه بي توجه باشه
نتيجه هرجور بخواي اين معادله رو حل كني به اين نتيجه ميرسي كه يه خبريه
اين داستان دو طرف بيشتر نداره
يا بايد سكوت كني يا بايد متوهم جلوه كني كه در هيچكدومش هيچ اتفاق مثبتي نميفته
همينطور كه ما درگير مشكلات هستيم و همونطور كه دوستان سرمست از موفقيتهاشون هستن دلار رفت سكه رفت ماشين رفت و از همه مهمتر احترام متقابل هم رفت جوريكه طرفين دوس دارن سر به تن اون يكي نباشه
طبيعيه كه اين داستان واسه طرف مقابل سياه نمايي باشه ولي واسه فهميدنش فقط كافيه يبار جاتو با اون يكي عوض كني تا متوجه درد طرف مقابل بشي و بار دوم كافيه جاتو از اينجايي كه هست برداري و بري از بالاتر به كل داستان نگاه كني تا متوجه اصل قضيه بشي كه چرا اين اتفاقات براي هر دو طرف ميفته
جفت طرفين بازيچه ان هركدوم با يه سناريو
برنده اصلي اونيه كه الان هر دلار كف دستش ٨ برابر شد
من و تو هم هي تو سر هم بزنيم
۳
اقلیت تاس
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۱۴:۵۱
هواداران شل مغز کیسه: دوای درد آبی فقط فتل ترقه و گروهبان قندلی... بعد از یک فصل گُه دیگه: هواداران شل مغز کیسه: فتل ترقه و گروهبان قندلی پرسپولیسی بودن و توطئه وزیر
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر