فهرست
از پدربزرگ گاندی تا دختران والیبال
از پدربزرگ گاندی تا دختران والیبال

از پدربزرگ گاندی تا دختران والیبال

آی‌اسپورت- در تاریخ مبارزات هند از پدربزرگ مهاتما گاندی یاد می‌شد، پیرمردی از طبقه اشراف هندكه پولدار بود، آن زمان قایقرانی روی رودخانه ها در انحصارانگلیسی‌ها بود و هر هندی كه روی رودخانه دیده می‌شد، باید جریمه می داد، پدربزرگ گاندی هر روز با قایقش می‌رفت و جریمه را می‌داد، از او پرسیدند دیوانه‌ای یا پولت زیادی است كه این كار را می‌كنی؟ جواب داد: می‌خواهم مردم به دیدن هندی ها روی رودخانه عادت كنند

راستش الان لایك خورش این است كه فحش بدهی به زمین و زمان كه فقط از ترس محرومیت نمایشی از حضور بانوان راه انداخته‌ایم، چند والیبالیست خانم را به ورزشگاه آورده‌اسن و ...

همیشه یادمان می رود كه هر تغییر اجتماعی پروسه‌ای دارد و همیشه مسیری گام به گام را طی می‌كند، این به معنی قطع مطالبه نیست اما این مسیر دارد طی می‌شود تا چند بازی قبل خارجی‌ها و بانوان سفارت ها، حالا ایرانی‌ها و بازیكنان والیبال ... مهم این است كه به حضور بانوان در ورزشگاه والیبال عادت شود، آن وقت است كه به هدف می‌رسید.

۱۳ ۳  
آی اسپورت
2017-06-10 17:33:00
نظر دهید

۳ نظر
سنگین بود
شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۴۶
نوشته خوبی بود . واقعا از آی اسپورت بعید بود مطالب وزین گذاشتن
۸
حمید
شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۰۶
تغییرات اجتماعی سال هاست که اتفاق افتاده مشکل اینجاست که یه عده خشک مغز که متاسفانه تصمیم گیرنده هم هستند نمی تونن اینها رو ببینن.
۲
بهروز
يكشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶، ۰۰:۰۶
کاملا اشتباه است .این تغییرات جزیی فقط بخاطر فشارهای. فدراسیون جهانی و ترس از محرومیت است و کوچکترین ارتباطی درخواستها و فشارهای داخلی ندارد که سردمداران کوچکترین اهمیتی برای آن قائل نیستند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر