فهرست
استقلال-صنعت نفت؛ ۱۸سال و یک مساوی
استقلال-صنعت نفت؛ ۱۸سال و یک مساوی

استقلال-صنعت نفت؛ ۱۸سال و یک مساوی

آی اسپورت - استقلال و صنعت نفت در حالی باید روز دوشنبه در هفته پنجم به مصاف هم بروند که در تاریخ برگزاری لیگ برتر، تنها یکبار کار دو تیم به تساوی انجامیده و همواره بازی های دو تیم یک برنده داشته است.

به دلیل اینکه تیم صنعت نفت در ۱۰ دوره از ۱۹ دوره برگزار شده رقابت های لیگ برتر در دسته اول حضور داشت، این تیم تاکنون ۱۸ بار در رقابت های لیگ برتر به مصاف استقلال رفته است.

نخستین بازی دو تیم در دومین دوره لیگ برتر و در تاریخ ۸ آبان ۸۱ برگزار شد. آن دیدار که در آبادان به انجام رسید، با یک گل به سود برزیلی های ایران تمام شد. تک گل آن بازی را حمیدرضا خدمتکاری وارد دروازه استقلال کرد.

در طول برگزاری ۱۸ بازی میان دو تیم، استقلال ۱۰ بار موفق شده از سد حریف خود عبور کند و در عین حال در ۷ دیدار هم زمین بازی را با شکست ترک کرده و آن بازی ها به سود زردپوشان آبادانی به اتمام رسیده است.

تنها دیدار دو تیم که با نتیجه تساوی به پایان رسید، به دیدار هفته بیست و نهم و ماقبل پایانی لیگ هجدهم برمیگردد که تلاش دو تیم در آبادان با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در آن دیدار جنجالی، استقلال توسط روح الله باقری به گل رسید ولی کمک داور بازی به اشتباه آن گل را مردود اعلام کرد. او اعتقاد داشت پیش از اینکه مهدی قایدی پاس گل را برای باقری مهیا کند، توپ از خط عرضی به بیرون رفته است. اعتراض های فرهاد مجیدی پس از مردود شدن این گل، منجر به اخراج او از کنار زمین شد.

شاید اگر مهدی الوندی کمک داور آن دیدار پرچمش را بالا نمی برد و گل روح الله باقری را به اشتباه مردود اعلام نمی کرد، اکنون در تاریخ برگزاری دیدارهای دو تیم، هیچ نتیجه مساوی ثبت نشده بود.

در طول برگزاری دیدارهای دو تیم، نتایج پرگل زیادی به سود استقلال ثبت شده است. آبی پوشان در بازی برگشت دهمین دوره لیگ برتر ۶-۲ از سد صنعت نفت گذشتند. مهدی سیدصالحی (۲)، مجتبی جباری، هادی شکوری، فرهاد مجیدی و آرش برهانی گل های استقلال را به ثمر رساندند.

فصل گذشته نیز جدال شاگردان استراماچونی با آبادانی ها با نتیجه 5 بر صفر به سود استقلال به پایان رسید. دانشگر، دیاباته، قایدی، غفوری و میلیچ گل های آبی پوشان را در آن دیدار به ثمر رساندند.

 

ورزش سه 

     
آی اسپورت
2020-12-04 16:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر