فهرست
قرارداد سفید امضاء با آپشنِ استرس
قرارداد سفید امضاء با آپشنِ استرس

قرارداد سفید امضاء با آپشنِ استرس

آی اسپورت - در آشفته بازار فوتبال ما، هر روز شاهد یک ماجرا و داستان جدید و عجیب هستیم. مدتهاست که فوتبال ما رویِ آرامش را به خود نمی بیند، چه در رده ملی و چه در رده باشگاهی پُر از رویداد و اتفاق است‌. حالا تصور کنید که در فصل نقل و انتقالات هم باشیم، طبیعتاً این اتفاقات و حاشیه ها چند برابر می شود.

زمان نقل و انتقالات در دنیای فوتبال برای هوادارانِ تیمهای باشگاهی، زمانی پر از هیجان و امید است. باشگاه‌ها از ماه‌ها قبل برنامه ریزی و هدف گذاری کرده‌اند و کاملا استراتژی آنها مشخص است، از همین رو هواداران هر لحظه انتظار شنیدن خبرِ خریدهای خوب و جذاب از سویِ مدیرانِ تیمهای مورد علاقه خود را دارند.

اما داستان در فوتبال ایران کاملا متفاوت است. فصل نقل و انتقالات در ایران برای هواداران بدترین و پر استرس‌ترین زمان است و شاید تلخ ترین روزهای یک فصل فوتبالی، همین روزها باشد. تیم‌هایی که برای آینده که هیچ، حتی برای یک ماه بعد خود هم برنامه ندارند.

بعضی از آنها حتی مدیرعامل ندارند و یا در کورانِ نقل و انتقالات مدیرعامل آنها تغییر می‌کند. در هر فصل با اتمام بازی‌ها، شاهدِ جداییِ مربیان و بازیکنان هستیم، حتی آنهایی که قرارداد دارند. شکایت باشگاه‌ها از بازیکنان و بالعکس، شکایت باشگاه‌ها از هم برای قراردادهای غیر قانونی، فسخ‌هایِ عجیب و غریب و قراردادهای پُر از اِشکال و با بندها و آپشن‌های باور نکردنی.

هیچ هواداری از حفظ بازیکنان تیم خودِ مطمئن نیست، حتی آنهایی که قرارداد دارند. در این آشفته بازار، بازیکنان هم به فکر آینده خود و وضعیت اقتصادی خانواده هستند و هر کجا شرایط مالی بهتر باشد، به آن سمت می روند. این روزها واژه تعصب و غیرت کمرنگ‌تر شده و حتی دیگر بوسه‌های بازیکنان بر لوگویِ پیراهن‌شان را هم نمی‌توان باور کرد.

البته نباید بی انصافی کرد، وقتی باشگاه‌های ما به تعهدات خود عمل نمی‌کنند ‌و با بازیکنان قدیمی و یا بازیکنانی که در همین تیم مصدوم شده اند، رفتار مناسبی ندارند پس نباید به آینده نگریِ بازیکنان خُرده گرفت. ولی در هر حال باید گفت تعصب و غیرت هیچ بازیکنی در هیچ باشگاهی با تعصب هواداران قابل قیاس نیست.

هوادارانی که در این اوضاع مالی بدون کوچکترین منفعت و چشم داشتی، یک عمر بخاطر عشق‌شان خونِ دل می‌خورند اما نه فسخ می‌کنند و نه رنگ عوض می‌کنند. هوادارانی که زودتر از همه و بدون شو و نمایش با باشگاه‌شان قرار داد سفید امضاء می‌کنند آن هم با آپشنِ استرس. به احترام این هواداران باید ایستاد که فوتبال و رنگ‌ها بدون آنها بی معناست.

۱    
آی اسپورت
2020-10-19 20:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر