فهرست
خط هافبک ایران در روسیه؛ دو مجهول
خط هافبک ایران در روسیه؛ دو مجهول
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

خط هافبک ایران در روسیه؛ دو مجهول

آی‌اسپورت- از بین سه هافبک کی‌روش در روسیه، فقط تکلیف یکی از آن‌ها برای بازی اول مشخص است. بی‌احتیاطی سعید عزت‌اللهی در بازی با کره جنوبی و محرومیت او، دردسر بزرگی برای تیم ملی ایجاد کرده است. زوج عزت‌اللهی و حاج صفی در پست هافبک دفاعی تیم ملی، نمایش موفق و هماهنگی خوبی داشتند اما محرومیت عزت اللهی باعث شد کی‌روش برای انتخاب زوج هافبک دفاعی تیمش در همان بازی اول دچار مشکل شود.

از بین دو هافبک دفاعی و یک هافبک تهاجمی ایران در روسیه، فقط حضور حاج‌صفی در ترکیب اصلی قطعی به نظر می‌رسد و کی‌روش برای انتخاب دو نفر دیگر کار سختی دارد. روزبه چشمی، امید ابراهیمی و مسعود شجاعی، گزینه‌هایی هستند که می‌توانند در کنارحاج‌صفی هافبک دفاعی تیم ملی مقابل مراکش باشند. حتی احتمال انتقال پژمان منتظری به این پست هم وجود دارد. البته بعد از بازی با مراکش، عزت‌اللهی به ترکیب تیم ملی بر می‌گردد و زوج همیشگی با حاج صفی را تشکیل خواهد داد.

دغدغه دیگر کی‌روش در جام جهانی، انتخاب هافبک تهاجمی تیمش خواهد بود. بازیکنی که قرار است، وینگرها و تک مهاجم تیم ملی را تغذیه کند. مسعود شجاعی و اشکان دژاگه، به طور سنتی کاندیداهای اصلی این پست هستند اما کریم انصاری‌فرد هم در بازی‌های آخر تیم ملی نشان داد توان بازی در این پست را دارد. اگر کی‌روش قصد بازی دادن همزمان به جهانبخش، طارمی و قدوس را داشته باشد می‌تواند از قدوس هم برای پست هافبک هجومی استفاده کند.

بر خلاف دیگر پست‌های تیم ملی که تا حد زیادی می‌توان ترکیب آن‌ها را پیش‌بینی کرد، هنوز معلوم نیست کی‌روش چه نقشه‌ای برای بازی با مراکش دارد و می‌خواهد چه بازیکنانی را، در کنار حاج صفی به عنوان هافبک دفاعی و در پست هافبک تهاجمی به میدان بفرستد. علامت سوالی که تا روز جمعه ادامه دارد و چشمی، ابراهیمی، شجاعی و دژاگه را آماده فرمان مربی نگه خواهد داشت.

 

نود

۲    
آی اسپورت
2018-06-13 22:12:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر