فهرست
لباس‌های تیم ملی از ۱۹۷۸؛ به همین سادگی
لباس‌های تیم ملی از ۱۹۷۸؛ به همین سادگی

لباس‌های تیم ملی از ۱۹۷۸؛ به همین سادگی

آی‌اسپورت- پنجمین طراحی پیراهن تیم ملی در جام‌جهانی پر از حاشیه بود. این بار قرار است تیم ملی با پیراهنی ساده‌تر از همیشه پا به این مسابقات بگذارد. به همین بهانه پیراهن دوره‌های قبلی که ایران در جام‌جهانی حضور داشت مرور شده است.  دو بار آدیداس، دو مرتبه پوما و یک بار هم آل‌اسپورت کمپانی‌هایی بودند که تولید لباس تیم ملی را به عهده گرفتند. ایران در ۴ دوره قبلی جام‌جهانی که حاضر بود مجبور شد از هر دو دست لباسی که همراه داشت استفاده کند. ایران چهار مرتبه با لباس قرمز و سه بار هم با لباس سفید در جام‌جهانی جشن بعد از گل گرفت. معمولا طراحی لباس‌های تیم ملی هم کم‌حاشیه نبود. از یوزپلنگ دور قبل تا طراحی لباس ساده برای جام‌جهانی ۲۰۱۸ که همین چند روز پیش رسما رونمایی شد.

 

جام‌جهانی ۱۹۷۸

ایران برای سفر به جام‌جهانی آرژانتین با برند آدیداس قرارداد بسته بود. طرح سه خطی که روی پیراهن سفید و قرمز تیم ملی نقش بست. لباس سفید با سرشانه‌های قرمز و لباس قرمز با سرشانه‌های سفید. ایران در دو بازی اول مقابل هلند و اسکاتلند با پیراهن سفید حاضر شده بود. در بازی پایانی هم باتوجه به لباس سفید تیم ملی پرو، ایران با لباس قرمز به بازی رفت.

 

جام‌جهانی ۱۹۹۸

برند پوما برای جام‌جهانی فرانسه روی لباس سفید و قرمز ایران کار کرد. پیراهنی که تیم ملی در بازی اول مقابل یوگسلاوی پوشید، سفید بود با سرشانه‌های سبز. ایران برای دو بازی بعدی یعنی مقابل آمریکا و آلمان لباس دوم‌اش را پوشید. پیراهن قرمز با سرشانه‌های سفید و خط پهن پوما که مانند لباس سفید، نام بزرگ ایران را در وسط سینه‌اش داشت.

 

جام‌جهانی ۲۰۰۶

کمپانی پوما دابل کرد و در سومین حضور ایران در جام‌جهانی باز هم برای تولید لباس تیم ملی قرارداد بست. این بار طرح پوما ساد‌ه‌تر از همیشه بود. طرح ساده‌ای که در دو رنگ سفید و قرمز پیاده‌سازی شد. ایران در این تورنمنت راه برعکس همیشه را رفت. در بازی اول مقابل مکزیک قرمز پوشید و در دو بازی بعدی جلوی پرتغال و آنگولا سفیدپوش شد. 

 

جام‌جهانی ۲۰۱۴

برند بعدی ایران در جام‌جهانی، آل‌اسپورت بود. ایران در جام‌جهانی برزیل با طرح این کمپانی پا به مسابقات گذاشت. در بازی اول و سوم مقابل نیجریه و بوسنی بالباسی سفید و در بازی ماندگار مقابل آرژانتین هم ایران قرمزپوش بود. مهم‌ترین نکته طراحی لباس ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ طرح برجسته یوزپلنگ بود.

 

جام‌جهانی ۲۰۱۸

اولین تصاویر منتشر شده از لباس تیم ملی که باز هم تحت نظارت آدیداس تولید می‌شود به تصویر زیر خلاصه شده است؛ پیراهن ساده سفید با سه خط قرمز.

 

نود

 

۳ ۲  
آی اسپورت
2018-05-26 00:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
رضا
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۳۹
برزیل همیشه پیرهن زرد شورت ابی یا سفید المان همیشه سفید لباس دوم سبز ارژانتین همیشه راه راه ابی و سفید انگلیس همیشه سفید و ساده هلند همیشه نارنجی ایتالیا هم لباس اول ابی ایرانم همیشه لباس سفید ساده .بحث لباس و تمام کنیم .
۴
میم
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۰۱
پشت پرده اینکه همچین لباسی دیر رونمایی شد چیه؟ بنظر نمیاد تولید کننده های داخل منیریه هم رغبتی برای کپی و فروشش داشته باشند. چیز خیلی خاصی هم نیست(اشکال هم نداره) اما دلیل این تاخیر چیه؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر