فهرست
طارمی؛ نمایشی فراتر از آسیا
طارمی؛ نمایشی فراتر از آسیا

طارمی؛ نمایشی فراتر از آسیا

آی‌اسپورت- مهدی طارمی مهاجم تیم ملی ایران در بازی برابر اسپانیا توسط کارلوس کی روش در پست وینگر سمت راست به بازی گرفته شد و در حالی که تا به حال در این پست بازی نکرده بود یکی از بهترین بازیکنان زمین بود و بارها توانست با حکات منحصر به فرد خودش برای تیم ملی موقعیت بسازد.

شماره هفده تیم ملی در این بازی در نیمه اول این بازی که تیم ایران بشدت توسط اسپانیا تحت فشار بود در سمت راست یک عنصر دفاعی موثر بود و از طرفی با توپ گیری های عالی از حریف و با تکنیک مثال زدنی اش بارها تیم ایران را از فشار خارج کرده و به سمت دروازه اسپانیا برد. طارمی در بازی با اسپانیا نشان که بی تردید یکی از با کیفیت ترین بازیکنان حال حاضر فوتبال آسیا است و حتی می تواند برابر تیم های بزرگی چون اسپانیا یک مهره خطرناک باشد.

با آغاز نیمه دوم و در حالی که اسپانیا به دنبال توپ بود ، مهدی طارمی و وحید امیری تو وینگر ایران با دوندگی بالا و بازی بسیار خوبشان نقش موثری در تحمل این فشار داشتند اما بعد از گل اسپانیا بود که پتانسیل واقعی طارمی در زمان حمله ایران مشخص شد. او هربار توپ را می گرفت ایران را به دروازه اسپانیا نزدیک می کرد و چند خطای خیلی خوب هم گرفت. طارمی در صحنه گل سعید عزت اللهی نیز نقش اول بود چرا که توپی که منجر به خطا شد را خودش گرفت ، از چند نفر عبور کرد و از اینیستا خطا گرفت.
طارمی اما در ادامه هم نمایش بسیار خوبی داشت. او دو ضربه سر فوق العاده و یک یورش بی محابا به سوی دروازه حریف داشت که هر سه خطرهای بزرگی بودند که گل نشد. او یک توپ خوب را از میانه زمین گرفت ، یک و دو کرد و خودش در هجده قدم سانتر ارسالی را با یک ضربه سر زد اما توپ تبدیل به گل نشد. در صحنه بعدی هم لایی امیری و سانتر او با ضربه سر زیبای طارمی می توانست تبدیل به گل ایران شود اما توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت. سانتر زمینی توسط امیری نیز می توانست توسط طارمی تبدیل به گل شود اما او که خودش را پرتاب کرده بود به توپ نرسید.

مهاجم تیم ملی ایران در بازی برابر اسپانیا کیفیت واقعی خودش را به فوتبال جهان نشان داد و این را نیز باردیگر ثابت کرد که توان او به مراتب بالاتر از بازی کردن در لیگ ستارگان کشور قطر یا ریزه اسپورترکیه است. او بی تردید می توانست ستاره بازی با اسپانیا هم باشد اگر یکی از توپهایش تبدیل به گل می شد.

۱۸ ۶  
آی اسپورت
2018-06-21 01:13:00
نظر دهید

۶ نظر
بی طرف
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۳۵
چون در کل بازی یک ضربه سر زد که به بیرون رفت.
۶
نامدار تبریزی
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۳۵
حیف شد رفقا ولی دلم میگه با برد پرتغال صعود خواهیم کرد...
خربین
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۴۰
کدوم بازی رو داری میگی؟
اگه امبری رو میگفتی یه چیزی...
رضا
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۴۷
شوخی میکنین؟ طارمی خوب بود ولی نه در این حدی که شما میگین. تیم توانایی بالا تری داشت ولی ترس یکم قلبه کرد قبل خوردن گل. با سردار آزمون انگار 10 نفره تو زمین هستیم. کاش یکم بیشتر به خودمون باور و اعتقاد داشتیم. همه تیم خوب بود به جز سردار. 20 درصد بیشتر اعتماد به نفس داشتیم توانایی گرفتن امتیاز رو داشتیم. جلوی پرتغال کار سختی داریم و باید باور بیشتری داشته باشیم به خودمون. دفاعی بازی کردن اشکال نداره ولی دلیلی هم نداره وقتی توانایی گردش توپ رو داریم اینقدر زیر توپ بزنیم. میتونستیم در عین دفاع انقدر راحت توپ رو بعد هر حمله تقدیم اسپانیا نکنیم همونجور که بعد خوردن گل نشون دادیم میتونیم بیشتر توپ رو کنترل کنیم. فقط داد و افسوس از سردار از سردار از سردار......
۷ ۱
پدرام
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۰۱:۰۲
دوست عزیز تیم ها 2حالت دارن یا با توپ بازی میکنن یا فضا رو میگیرن...شما رو به روی اسپانیا هیچ شانسی نداری برای اینکه با توپ بازی کنی و مجبوری فضا ها رو بگیری واینکه توی ضد حمله زهر خودتو بریزی...دقیقا قبل از اینکه گل زده بشه معلوم بود ایسکو فشار زیادی داره روی رامین رضاییان میاره من تعجب کردم که چرا فکری نکردن...2تا توپ قشنگ با یک دو و بازی بدون توپ قبل از گل از رضاییان رد شدن.حیف شد واقعا...از نظر من این سبکی که بازی میکنیم هافبک دفاعی هامون باید سرتر باشن...متاسفانه بیشترین ضعف تیم هافبک وسط هاست البته بهتر از این 2نفر نداریم واقعا.هردو خوب هستن ولی نه توی این بازی های بزرگ اگر یکی مثل کریم باقری بود که پاس های طولی میتونست بده فوق العاده میشد.دم همشون گرم که دلمون رو شاد کرد به دور از تعصب باشگاهی آفرین به همشون
Shahin
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۵۳
تنها بازیکنانی که فراتر از اسیا بودن امیری و عزت الهی بودن!
من استقلالیم این رو میگم...البته طارمی ابراهیمی بیرو هم عالی بودن!
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر