فهرست
پرسپولیس – کالدرون؛ دیدار به 2021
پرسپولیس – کالدرون؛ دیدار به 2021

پرسپولیس – کالدرون؛ دیدار به 2021

آی اسپورت - در شرایطی که شایعاتی مبنی بر اعلام حکم گابریل کالدرون علیه باشگاه پرسپولیس و تلاش این باشگاه برای پرداخت مطالبات این مربی آرژانتینی از طریق پاداش لیگ قهرمانان صورت گرفته بود، از باشگاه خبر می‌رسد که این موضوع صحت ندارد و باشگاه نسبت به پرونده اعلامی اعتراض خود را اعلام کرده است.

گابریل کالدرون که از میان گزینه‌های فراوان مطرح شده برای جانشینی برانکو ایوانکوویچ در ابتدای فصل نوزدهم، در نهایت موفق شد به عنوان سرمربی سرخ‌ها کار را در جمع این تیم استارت بزند، در پایان نیم فصل و در شرایطی که تیمش را با اختلاف سه امتیازی صدرنشین می‌دید، از کار برکنار شد. فصل گذشته و تقریبا در همین مقطع بود که اختلافات میان کادرفنی و مدیران وقت باشگاه به اوج خود رسید و در نهایت گابریل کالدرون پیش از تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی و در شرایطی که تیمش با برتری مقابل نساجی به صدرنشینی نیم فصل دست یافته بود، بعد از دور افتخار در استادیوم آزادی و جملاتی آتشین علیه محمدحسن انصاریفرد، مدیرعامل وقت پرسپولیس، ایران را ترک کرد و بعد از آن نیز از کار برکنار شد و به ایران بازنگشت.

با این حال مربی آرژانتینی سرخپوشان در راستای قرارداد خود با این باشگاه، شکایت خود را نسبت به مطالباتش به فیفا برد و خواهان دریافت آن از سوی باشگاه ایرانی شده است. طی روزهای اخیر اما شایعات زیادی درباره اعلام رای این پرونده و محکومیت 570هزار دلاری پرسپولیس مطرح و اعلام شده این باشگاه قصد دارد از منبع پاداش‌های آسیایی خود این مبلغ را پرداخت کند. با این حال خبر می‌رسد علیرغم تلاش کالدرون برای پیروزی در این پرونده، باشگاه پرسپولیس نیز اعتراض خود را نسبت به اعلام عدد مدنظر مربی آرژانتینی سابق خود اعلام کرده است. موضوعی که می‌‎تواند این پرونده را به درازا بکشاند و اتفاقی مشابه پرونده برانکو ایوانکوویچ را شکل دهد.

برانکو ایوانکوویچ نیز پیش از این بعد از فسخ قراردادش با باشگاه پرسپولیس در مذاکرات ابتدایی مدعی مطالباتی نزدیک به 2 میلیون یورو شده بود. موضوعی که مورد موافقت این باشگاه قرار نگرفته بود و شکایت طرفین در خصوص این پرونده، با اعلام فیفا مبنی بر طلب یک میلیون و 100 هزار دلاری برانکو و در نهایت بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس شده بود که در ادامه با پرداخت این مبلغ مشکل سرخ‌ها حل شده و این پرونده نیز به طور کامل بسته شد.

به نظر می‌رسد در خصوص ادعای گابریل کالدرون نیز این پرونده در ادامه با اعتراض چند مرحله‌ای طرفین همراه شود و اعلام قطعی آن به سال بعدی میلادی موکول شود. کالدرون مدعی است با توجه به حضور در دیدار معوقه مقابل نساجی مازندران و در شرایطی که 1+15 بازی روی نیمکت پرسپولیس در لیگ برتر حضور داشته و از حدنصاب نیم فصل عبور کرده، باشگاه پرسپولیس باید مطالبات او را تا پایان فصل طبق قرارداد تقبل کند. مساله‌ای که مورد موافقت باشگاه پرسپولیس قرار نگرفته و تیم حقوقی این باشگاه در نظر دارد با مستنداتی که در اختیار دارد و بندهای قرارداد، در نهایت عددی کمتر از ادعای او را به اثبات برساند و پرونده را خاتمه دهد.

باید دید در این پرونده حقوقی در نهایت کدام طرف به نتیجه دست خواهد یافت و آیا پرسپولیس قادر خواهد بود از سرمایه خود که در لیگ قهرمانان آسیا به دست آورده محافظت کند یا باید بخش اعظمی از آن را در اختیار مرد آرژانتینی سابق نیمکت خود قرار دهد. هرچند تیم مدیریتی جعفر سمیعی قصد دارند که اینبار برای پاداش آسیایی سرخپوشان برنامه ویژه‌ای در نظر بگیرند و آن را در راستای تقویت تیم و پرداخت مطالبات بازیکنان و کادرفنی و همچنین زیرساخت‌های باشگاه هزینه کنند.

     
آی اسپورت
2020-12-22 10:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر