فهرست
بررسی مناطق گلزنی پرسپولیس؛ شوت‌نزن‌ها
بررسی مناطق گلزنی پرسپولیس؛ شوت‌نزن‌ها

بررسی مناطق گلزنی پرسپولیس؛ شوت‌نزن‌ها

آی اسپورت - ۴۸ گل که ۴۷ تای آن‌ها در فاصله کمتر از ۲۰ متری دروازه بوده‌اند، نشان می‌دهد چرا پرسپولیس مقابل تیم‌های اتوبوسی به مشکل خورده است. گل اول پرسپولیس به سپیدرود علاوه بر زیبایی نقشه امیری و انصاری، یک نکته دیگر هم داشت. فاصله توپ انصاری با دروازه، خیلی زیاد نبود اما همین گل، رکورددار دورترین گل پرسپولیس در این فصل شد. پرسپولیسی‌ها در هفته پایانی لیگ برتر، برای اولین بار از فاصله بیشتر از ۲۰ متری دروازه حریف را باز کردند و رکورد منحصر به فردشان را شکستند.

قبل از این گل، همه گل‌های پرسپولیس در این فصل، حداکثر در فاصله ۲۰ متری خط دروازه بودند. بیشتر گل‌های پرسپولیس، در محوطه جریمه بودند و منشا، طارمی و علیپور، معدود گل‌هایی از فاصله نهایتا سه متری محوطه زدند. شوت انصاری به سمت دروازه سپیدرود، کمی بیشتر از سه متری محوطه جریمه بود.

توانایی پرسپولیس در انتقال توپ به محوطه جریمه و گلزنی در این زمینه، فوق العاده است و زدن ۴۷ گل در فاصله نسبتا نزدیک به دروازه این موضوع را ثابت می‌کند. اما آن‌ها در جدول بازی‌های خانگی، چهارمین تیم لیگ برتر بودند. موضوعی که نشان می‌دهد مقابل تیم‌های بسته و دفاعی در ورزشگاه خانگی به مشکل می‌خورند و نداشتن بازیکن شوتزن، راه آن‌ها برای باز کردن دفاع حریف را بسته است. مشکلی که این فصل با خرید نعمتی هم برطرف نشد و آن‌ها برای گلزنی،‌ باید حتما راهی برای نفوذ به داخل محوطه پیدا کنند.

 نود

 

۱    
آی اسپورت
2018-04-29 16:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر