فهرست
تیم ملی مربی ایرانی می‌خواهد، خلاص!
تیم ملی مربی ایرانی می‌خواهد، خلاص!

تیم ملی مربی ایرانی می‌خواهد، خلاص!

آی اسپورت - این جنگ زرگری را باید در یک کجا تمامش کرد؛ هر چقدر این موضوع کش پیدا کند وارد مناقشه‌‌های سنگین‌تر می‌شویم و هزینه‌اش را به طور گزاف، فوتبال آسیب پذیر ما پرداخت خواهد کرد. ۸ سال با کی‌روش نتوانستیم یک صلح جامع و منطقی میان مربیان ایرانی و سرمربی تیم ملی ایجاد کنیم؛ ۸ سالی که با جنگ و دعوای بی‌حاصل سپری شد و دودش مستقیم به چشم تیم ملی رفت.

برای مربیان ایرانی و طیف وسیعی از هواداران فوتبال، همین که سرمربی تیم ملی سابقه سرمربیگری در رئال مادرید را داشت و سال‌ها تئوریسین سرآلکس فرگوسن بود و با چند تیم، تجربه حضور در جام جهانی را داشت کفایت نمی‌کرد! این اختلاف عمیق و درونی هم بی‌سرانجام باقی ماند. مربیان ایرانی، اغلب سرمربی خارجی را بر نمی‌تابند و این مساله ارتباطی به بودن یا نبودن کی‌روش ندارد؛ حالا که کی‌روش هم نیست باز این داستان سر داراز دارد.

امروز مصاحبه‌ای خواندیم از یک مربی ایرانی؛ او صعود به جام جهانی را اتفاقی ساده ارزیابی کرد و گفت مربیان ایرانی نیز به راحتی می‌توانند با تیم ملی به جام جهانی بروند. این نکته به همه هشدار می‌دهد سرمربی خارجی بعدی حتی اگر یورگن کلینزمن هم باشد با همان اتفاقاتی مواجه خواهد شد که پیشتر آن را کی‌روش تجربه کرده بود.

در متاسفانه بر همان پاشنه می‌چرخد و مرغ مربیان ما یک پا دارد؛ سرمربی خارجی بیاید دوباره زیر چرخ‌دنده‌های بی‌رحم، لت و پار خواهد شد! حالا می‌خواهد کی‌روش باشد یا کلینزمن. نام این مربی اهمیت ندارد؛ نکته این است که سرش در این فوتبال بلا می‌آورند و دودمانش بر باد می‌رود. وقتی از حالا می‌توانیم پیش‌بینی فشار از بالا و پایین را بر سرمربی آینده تیم ملی پیش‌بینی کنیم با خود می‌گوییم چه کاری است؟ در این روزهایی که دلار قیمت افسانه‌ای پیدا کرده و فدراسیون فوتبال حتی از پرداخت مبلغ قرارداد سرمربی قبلی عاجز است چرا این فوتبال را دوباره وارد یک مسیر پرمخاطره و درسرساز کنیم؟

یک سرمربی ایرانی برای تیم ملی انتخاب کنید تا با همان سادگی و صراحتی که می‌گویند، تیم ما را با اقتدار (مثل همین دو دوره گذشته) به جام جهانی ببرند! ما نه آن بازی رویایی مقابل آرژانتین را می‌خواهیم، نه توقع کسب تساوی برابر یاران رونالدو را داریم. باور کنید آدم‌های بی‌توقعی می‌شویم. همین که تیم ملی را به جام جهانی ببرند و در گروه‌مان ناک اوت شویم، انتظار دیگری نداریم. فقط مربیان ما به آرامش برسند و داغ مربی خارجی بر دل‌شان نماند؛ همین برای ما کفایت می‌کند. فقط دعوا نکنند و همدیگر را قبول داشته باشند؛ همین برای ما کافی است... امیدواریم فقط خودشان، خودشان را قبول داشته باشند!

خبرورزشی

۸ ۳  
آی اسپورت
2019-04-15 15:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
Majid
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۰۲
ما هم امیدواریم که فقط خودشان، خودشان را قبول داشته باشند! :|
۴
قارتال
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۱۵
پاک ترین روزنامه ی ورزشی.
۱
اسمان
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۱۸:۰۲
الان بهترین گزینه برانکو هست.کلیزمن این کاره نیست.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر