فهرست
پرسپولیس شانس آورد انصاری‌فرد تنها بود!
پرسپولیس شانس آورد انصاری‌فرد تنها بود!

پرسپولیس شانس آورد انصاری‌فرد تنها بود!

آی اسپورت - بالاخره حکم شکایت کالدرون هم آمد و طبق رای فیفا پرسپولیس باید ۷۵۰ هزار دلار بابت این پرونده پرداخت کند. آن طور که قبلا عنوان شده بود، ۳۰۰ هزار دلار به کالدرون پرداخت شده و در مجموع حضور نیم‌فصل این مربی بر روی نیمکت پرسپولیس حداقل یک میلیون دلار برای این تیم هزینه داشته است.

این در حالی است که طبق اعلام رسانه ها، پرسپولیس با احتساب جرائمی که باید بابت خلف وعده به شهرخودرو بدهد، نزدیک به سیزده میلیارد هم برای دریافت رضایتنامه و حقوق یحیی گل‌محمدی تعهد مالی ایجاد کرده است. یعنی با نرخ دلار فعلی، کادر فنی پرسپولیس برای فصل جاری بیش از سی میلیارد تومان هزینه در برداشته است. عدم پرداخت حقوق کالدرون و افزایش تنش‌ها با این مربی در دوران مدیریت محمدحسن انصاری‌فرد رخ داد. البته نباید از کوتاهی عرب در پرداخت‌ها هم چشم‌پوشی کرد. اما چطور امکان دارد که باور کرد برای جذب اوساگونا و استوکس، به یکباره ارز لازم فراهم می‌شود تا بتوان آنها را جذب کرد، اما چند هفته قبل از آن، امکان تهیه این ارز وجود نداشت؟

انصاری فرد که سابقه عقد قرارداد با رافائل بازیکن اسبق پرسپولیس در اولین دوره مدیرعاملی خود در این باشگاه را در سال ۸۶ و در ادامه آن کسر شش امتیاز سرخپوشان بابت همین قرارداد را دارد، دربدو ورود به پرسپولیس با همان لبخندهای همیشگی اش وعده ها را آغاز کرد. از توافق با برانکو تا حل و فصل تمام مشکلات مالی اما نه تنها موفق به توافق با برانکو نشد بلکه در اقدامی عجیب به قرارداد با گابریل کالدرون که تیمش را قهرمان نیم فصل کرده بود هم خاتمه داد تا سرمربی آرژانتینی نیز چاره‌ای جز شکایت به همراه دستیارانش از پرسپولیس نداشته باشد. شیوه مدیریتی عجیبی که با کشیدن چک شش میلیارد تومانی برای گرفتن رضایتنامه یحیی گل محمدی برای حضور او از روی نیمکت شهرخودرو در رأس کادر فنی پرسپولیس ادامه پیدا کرد و هنوز هم این مبلغ پرداخت نشده است تا کلاف سردرگم بی کفایتی در راهروهای باشگاه که به اتاق مدیرعاملی منتهی می‌شود ادامه داشته باشد.

1
1

بهتر است انصاری‌فرد و اطرافیانشان بپذیرند که مدیریت او نه تنها بهتر از مدیران قبلی نبود، بلکه پرسپولیس یکی از بدترین دوران مدیریت تاریخ خود را تجربه کرد و اگر قرار است دوباره توجیهاتی نظیر پیش‌خور شدن درآمدها و عدم پرداخت در دوران مدیریت عرب مطرح شود، بهتر است او به این سوال پاسخ دهد که نسبت به این موارد در بدو ورود به باشگاه، آگاه بوده‌ یا نه؟ اگر آگاه بوده‌، پس چرا مسئولیت مدیریت را قبول کرد و اجازه داد وزارت ورزش، به عنوان متولی پرسپولیس، با استفاده از نام او، هواداران این تیم را ساکت کند؟ اگر هم آگاه نبوده‌ که اولا این هم عذر بدتر از گناه است و ثانیا چرا بعد از آگاهی کامل به شرایط باشگاه، باز سراغ گزینه‌های خارجی نظیر استوکس و اوساگونا رفت که قبلا امتحان خود را در لیگ ایران پس داده‌اند؟

مگر می‌شود مربی موفق‌ات را حفظ نکنی و به جایش با کلی هزینه و منت‌کشی و فشار، مربی یک تیم دیگر را سر کار بیاوری؟

به برکت فوتبال دولتی و مدیران امتحان پس داده که بود که چهره های امتحان پس داده به پرسپولیس آمدند و از همان بدو ورود به فکر یارکشی در فضای مجازی بودند و با همراه کردن "فیک" ها و "زامبی" ها و "کروکودیل" های مجازی هر منتقدی را جیره خوار تلقی کردند، چند شکست بزرگ را به پیروزی تبدیل کردند و مدعی شدند که از تهدید ها فرصت ساخته اند.

همان هایی که برای جذب بازیکن خارجی نماینده به خارج فرستادند و جذب بازیکن درجه سوم اروپایی را با لبخندی فاتحانه در تلویزیون جشن گرفتند و در نهایت هم با کور کردن چشم بازار اقدام به جذب بازیکنانی کردند که یکی فراری شد و دیگری هم هنوز سروکله اش پیدا نشده، درنهایت هم مربیانی که عملکرد خوبی داشتند و به رغم بدقولی و کارشکنی مدیران بالا دستی قهرمان نیم فصل شدند را هم تنها به دلیل ناسازگاری با برخی افراد زیر مجموعه شان، کنار گذاشتند تا خودی ها بر سر پست و مقام خود بمانند.

 

 هوادار پرسپولیس این روزها شاکی است، ناراحت است. چرا که نمی تواند کالدرون و هزینه 750 هزار دلاری‌اش را هضم کند. مگر می‌شود یک مربی تیمش را صدر جدول ببرد، بهترین نتایج را به دست بیاورد، در زمینه مالی تعامل کند، پول بلیتش را خودش بدهد، برف زمین را هم پارو کند، اما بعد بیرونش کنی و ناچار شوی تا دلار آخر قراردادش را بپردازی؟ مگر ممکن است چنین چیزی؟ مگر می‌شود مربی موفق‌ات را حفظ نکنی و به جایش با کلی هزینه و منت‌کشی و فشار، مربی یک تیم دیگر را سر کار بیاوری؟

شاهکاری که محمدحسن انصاری‌فرد خلق کرد، بدون اغراق، بی‌نظیر و در تاریخ باشگاه پرسپولیس و حتی فوتبال ایران ماندگار است. او دست همه مدیران قبلی و بعدی را از پشت بست و تازه نوعی افتراق و اختلاف نظر را هم به پیکر واحد پرسپولیس تزریق کرد. همین چند روز قبل بود که مهدی رسول‌پناه در مورد پرونده کالدرون گفت: «تاخیر پنج روزه در پرداخت بخشی از قرارداد او باعث شد به پرداخت کل پولش محکوم شویم.» واقعا حق است که تاوان اشتباه یک نفر را یک سیستم بپردازد؟ آن هم اشتباهاتی که برخی خبرنگارها بارها در موردش هشدار دادند اما با بدترین الفاظ و فحاشی ها محکوم شدند به جیره خواری؟ آن هم از سوی شاخ های مجازی که مثل قارچ توسط آقایان رشد کردند؟ انصاری‌فرد که به قول رفقایش "تنها" هم بود در مقابل این سوال که چرا با کالدرون بنای ناسازگاری گذاشت مدعی شد این مربی خواهان تغییرات در هیئت مدیره شده ضمن این که پیروانی را هم نمی خواهد و البته این که کالدرون با بزرگان تیم مثل سید جلال حسینی، بیرانوند و عالیشاه مشکل دارد و آنها را روی نیمکت می‌نشاند. اما هرگز همین "آقای تنها" جواب نداد که چطور وقتی کالدرون گفت محسن خلیلی نباشد، بلافاصله حرفش را گوش کرد و پیروانی را جایگزین کرد؟ چرا پس حالا یحیی هم خواهان تغییرات در هیئت مدیره شده؟ احتمال نمی دهید ایراد از مدیریت امثال شما و اعضای هیات مدیره باشد که نه کالدرون آرژانتینی و نه یحیی خودی قادر به تحمل تان نیستند؟ راستی این بازیکنانی که شما مدعی فیکس نبودن شان بودید، بعد از آمدن یحیی فیکس شدند؟ باز خدا پدر پیرمرد آرژانتینی را بیامرزد که یک خط در میان به سید جلال بازی می‌داد و شأن کاپیتان تیمش را نگه می‌داشت.

به هر روی داستان کالدرون تازه شروع کار است و به تدریج پرونده‌های استوکس، اوساگونا و ... هم رو خواهد شد. فقط ما می مانیم و این که خدا را شاکر باشیم که به قول رفقا و زامبی ها، انصاری فرد "تنها" بود که اگر "تنها" نبود قطعا امروز باید شاهد انحلال باشگاه پرسپولیس می بودیم.

طرفداری

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2020-07-08 20:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
xox
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹، ۲۱:۱۳
برادران بیناموس فرد
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر