فهرست
پديده‌هاى احتمالى بوندسليگا در فصل جدید
پديده‌هاى احتمالى بوندسليگا در فصل جدید

پديده‌هاى احتمالى بوندسليگا در فصل جدید

آی‌اسپورت- بعضی از بازیکنان قبلا پرورش یافتند در حالی که توقع رشد براى جایگاهى را داشتند که آن را به دست آوردند. بقیه فقط منتظر فرصتى بودند تا بدرخشند. سایت بوندسلیگا نگاهى انداخته به پدیده‌هایى که می‌توانند در فصل جدید به شهرت خود بیفزایند.

دروازبان

جاناتان کلینزمن (هرتابرلین)

یکى از اعضاى خانواده سلطنتى فوتبالى ﻭ پسرِ مهاجم سابق آلمان ﻭ مربى سابق آمریکا یعنى یورگن کلینزمن، کلینزمان کوچک در فصل ١٨-٢٠١٧ نام خود بر سر زبان ها انداخت. این ملى پوش تیم جوانان امریکا در جولاى سال گذشته به هرتا ملحق شد ﻭ آغازى به یاد ماندنى در دسامبر براى باشگاه داشت. در بین پست‌ها، در یک نبرد مقابل تیم سوئدى اوسترشوندس در لیگ اروپا، کلینزمن مطمئن بود که با مهار پنالتى دقیقه ٨٧ در تساوى یک بر یک در برلین طعم شکست را نخواهد چشید. گرفتن پنالتى فوق‌العاده بود. کلینزمن بعدها گفته بود. قبل از بازى استرس داشتم اما پدرم به من گفته بود که فقط بازى‌ام را انجام دهم. پل دارداى به عملکرد کلینزمن در آن بازى نمره عالى داد اما این سنگربان ٢١ ساله فرصت حضور دوباره در زمین را در ادامه فصل نیافت. سنگربان بااستعداد زمان داشته تا خود را پس از سپرى کردن بیشتر زندگى‌اش در کالیفرنیا با شرایط وفق دهد ﻭ تمایل خواهد داشت با از پیش رو برداشتن رونه یارشتین ﻭ توماس کرافت مدت زمان بیشترى در فصل جدید بازى کند.

مدافعان

بنجامین پاوارد (اشتوتگارت)

پاوارد در همه دقایق لیگ فصل گذشته براى اشتوتگارت بازى کرده است ﻭ به یک سرباز کهنه ﻛﺎﺭ بوندسلیگا میماند در حالى که فقط به مدت یک فصل در سطح بالا بازى کرده است. در نتیجه چشم دیدیه دشان مربى فرانسه را گرفته ﻭ پس از اینکه اولین بازى اش را در تیم بزرگسالان فرانسه انجام داده است، پست دفاع راست را قبضه کرده است. با تغییر پست دادن از دفاع میانى در باشگاهش به دفاع کنارى در تیم ملى فرانسه بازیکن پرورش داده شده در آکادمى لیل از قبل با هموطن افسانه اى خود یعنى لیلیان تورام مقایسه شده بود. تورام رکورد ١۴٢ بازى ملى را براى خود ثبت کرده بود که در این مدت براى تیمهاى موناکو، پارما، یوونتوس ﻭ بارسلونا بازى کرده بود، بنابراین پاوارد به طور قابل ملاحظه اى مورد استقبال قرار گرفته تا به اندازه تورام در موردش صحبت شود. این یک مزیت است. پاوارد اخیراً از تطبیق پذیرى خودش گفته است. براى داشتن جایگاهى چون لیلیان تورام من با همین رک ﻭ راستى آمده ام.

دایوت اوپامکانو (لایپزیش)

فرانسوى دیگرى که در فصل گذشته خوش درخشید، اوپامکانو میتواند نفر بعدى باشد که با عملکردش در بوندسلیگا بعنوان بازیکن جدید به اﺭﺩﻭى خروس ها دعوت شود. اولین فصل کامل بازیکن تیم زیر ٢١ ساله ها در لایپزیش با موفقیت چشمگیرى همراه بوده است در حالى که او در ٢٨ بازى لیگ ظاهر شده و در ١١ بازى از رقابتهاى اروپایى حضور داشته است. این دفاع درجه یک براى تیم فصل ١٨-٢٠١٧ کاندید شده است ﻭ اکنون به دنبال پیشرفت دوباره است.

نیکلاس زوله (بایرن مونیخ)

خروج زودهنگام آلمان از جام جهانى بدین معناست که زوله اکنون بر روى فصل دوم حضورش در بایرن مونیخ متمرکز شده است. فصل اول تقریبا خوب پیش رفت درحالیکه فرم خودش ﻭ مصدومیتها در هر پست به این معنا بود که مدافع تنومند سابق هوفنهایم در ٢٠ بازى لیگ از ابتدا بازى کرده است. این دفاع میانى عظیم الجثه در برابر بایرلورکوزن ﻭ آینتراخت فرانکفورت گل به ثمر رسانده ﻭ حتى بعضى اوقات در پست هافبک میانى بازى کرده است.
این بازیکن ٢٢ ساله گفته در فصل گذشته زیر نظر یوپ هاینکس تبدیل به مدافع بهترى شده این درحالیست که هاینکس پیش بینى میکرد او به مطلوب ترین دفاع میانى دنیا تبدیل خواهد شد. زوله همچنین به پیشرفت هر چه بیشتر زیر نظر روبرت کواچ سرمربى جدید بایرن امید خواهد داشت.

جیانلوکا ایتر (ولفسبورگ)

این بازیکن ٢٠ ساله ﻭ آینده دار به گمان خیلى ها دفاع چپ بعدى آلمان خواهد بود که وارد سیستم میشود. او براى بازى کردن در اولین بازى خود به همراه ولفسبورگ در تساوى دو بر دو در زمین بایرن در موقعیت ته عمق آب قرار گرفت ﻭ در ادامه در چهار بازى دیگر در فصل ١٨-٢٠١٧ به میدان رفته در حالیکه گرگ ها در رتبه هاى آخر قرار داشتند. دارنده مدال طلاى فریتز والتر در رده زیر ١٧ سال در سال ٢٠١٦ نمایشهایى از رده زیر ١٥ سال تا زیر ١٩ سال ارائه داده که طبق گزارش ها علاقه آرسنال را در پى داشته است اما او ﻭ برادرش داویده جروم پیشنهاد آرسنال را رد کردند تا در ولفسبورگ بمانند.

هافبک دفاعى

سانتیاگو آسکاسیبار (اشتوتگارت)

حدس بزنیم چه تیمى کمترین گل خورده را در فصل گذشته بوندسلیگا بعد از بایرن مونیخ قهرمان داشته؟ شالکه رده دومى؟ هوفنهایم رده سومى؟ خیر. جواب اشتوتگارت است. به این خاطر که بعنوان یک تیم تازه صعود کرده تنها ٣٦ بار دروازه اش باز شد ﻭ این مهم را مدیون هافبک جنگنده شان یعنى سانتیاگو آسکاسیبار هستند. در آگوست ٢٠١٧ از تیم زادگاهش یعنى استادیانتس قرارداد امضا کرد، تاثیرى آنى در مرسدس بنز آرنا از خود به جاى گذاشت ﻭ ٢٧ بار در بوندسلیگا بازى کرده است. «او پاهاى بسیار سریعى دارد ﻭ یورش ﻭ قدرتش از او یک بازیکن مناسب ساخته است.» هانس وولف سرمربى اشتوتگارت این حرف را در مورد سپر دفاعى خود گفته است. مدیر ورزشى تیم میشائیل رشکه کاملا تحت تاثیر این بازیکن اهل امریکاى جنوبى قرار گرفته است. «او مثل یک ماشین است که همه چیز را خارج از سرازیرى به هم گره میزند. او در تعداد باورنکردنى اى از نبردها پیروز میشود ﻭ پاسهاى رو به جلوى دقیقى می‌دهد.»

هافبک میانى

وستون مک‌کنى (شالکه)

با انجام دادن اولین بازى‌اش را در آخرین بازى فصل ١٧-٢٠١۶ بوندسلیگا، مک کنى با انجام ٢٢ بازى در فصل ١٨-٢٠١٧ به شالکه کمک کرد تا در رده دوم بایستد.
این بازیکن ١٩ ساله مختصرا بعد از این‌که رقابت تمام شده بیان کرد. «من فکر می‌کنم که کارم را در تیم کرده‌ام. اکنون آنها به من احترام می‌گذراند.»

یک هافبک میانى خونسرد. مک کنى در یک سرى از بازیهاى دوستانه پایان فصل در امریکا تاثیرگذار بوده و او مطمئن است که از انجام دادن اولین بازى اش در لیگ قهرمانان اروپا با آبى‌هاى سلطنتى لذت خواهد برد.

هافبک هجومى

کریستین پولیشیچ (بوروسیا دورتموند)

همین که او وارد چهارمین فصل حضورش در دورتموند میشود، به سادگى میشود فراموش کرد که پولیشیچ تا قبل از ماه سپتامبر به سن ٢٠ سالگى نمیرسد. فصل ١٨-٢٠١٧ پرکارترین فصل او بود آنهم در زمانیکه او در ٣٢ بازى ۴ گل به ثمر رساند درحالیکه در ٢٧ تاى آن از اول در بازى بود. با احتساب جام حذفى، بازیهاى اروپایى ﻭ بین المللى این بازیکن اهل پنسیلوانیا در مجموع در ٥٠ بازى به میدان رفته است. پولیشیچ به یکى از مهمترین بازیکنان باشگاه ﻭ کشورش تبدیل شده است ﻭ مشتاق خواهد بود که جایگاه چهارمى فصل گذشته دورتموند را بهبود بخشد.

کاى هاورتز (بایرلورکوزن)

هاورتز تازه در ماه ژوئن ١٩ سالش شد با این حال او بیش از ٥٠ بازى بوندسلیگایى در کارنامه دارد. در فصل ١٨-٢٠١٧ که او جوانترین بازیکنى شد که به آن مهم دست یابد ﻭ فصل را با سه گل ﻭ ٩ پاس گل به عنوان یک هافبک به پایان رساند. «من هنوز هیچ چیزى بدست نیاورده ام. اخیراً در مصاحبه با سایت بوندسلیگا مطرح کرد. ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ یعنى جام آوردن ﻭ من هنوز در رده بزرگسالان آنرا کسب نکردم.»

لئون بیلى (بایرلورکوزن)

لورکوزن با ایستادن در رده پنجم در فصل گذشته به ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ اروپا بازگشت ﻭ لئون بیلى با ٩ گل ﻭ ۶ پاس گل در رسیدن به این مهم سهم به سزایى داشت. این بازیکن جامائیکایى در راه رسیدن تیمش به نیمه نهایى جام حذفى سه گل به ثمر رساند ﻭ به نظر مى آید تخصصش پیشروى با ﮔﺎﻣﻬﺎى یکسان از کناره ها باشد. شش ماه پس از آمدن از تیم بلژیکى خنک در ژانویه ٢٠١٧ بیلى در فصل گذشته به بوندسلیگا آمد. چالش او پیشروى هر چه بیشتر به سوى بلندپروازى هست.

جاش سرجنت (وردربرمن)

سرجنت در نیم فصل دوم ١٨-٢٠١٧ به برمن منتقل شد با این حال او تا الان شرایط لازم را نداشته تا براى تیم اصلى بازى کند. این بازیکن ١٨ ساله گوشه اى از استعداد خود در برد سه بر صفر مقابل بولیوى در اولین بازى ملى اش براى آمریکا به نمایش گذاشت. بدیهى است وقتى که شما از رده جوانان به تیم ملى پا میگذارید یک گام بسیار بزرگ خواهد بود. سرجنت در مصاحبه با سایت بوندسلیگا در ماه ژوئن گفت اما من مطمئنم که میتوانم سماجت ﻭ رقابت کنم. این بازیکن اهل میسورى اکنون در پى این است که ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ براى جایگاهش بجنگد. سرجنت اینکه تا الان شانس بازى در بوندسلیگا را بدست نیاورده را قبول دارد اما سرمربى برمن فلوریان کوفلت امسال او را براى گل زدن در پیکان خط حمله قرار داده است.

۴    
آی اسپورت
2018-07-20 01:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر