فهرست
آیا گل‌گهر انتخاب درستی داشته؟
آیا گل‌گهر انتخاب درستی داشته؟

آیا گل‌گهر انتخاب درستی داشته؟

آی‌اسپورت- انتصاب مجید جلالی به‌عنوان سرمربی جدید گل‌گهر طبعاً با این هدف صورت گرفته که قعرنشین لیگ برتر فوتبال کشور از سقوط به دسته‌ای پایین‌تر رهایی یابد و تیم سیرجانی به حیاتی یک‌فصلی در لیگ برتر اکتفا نکند. باقی ماندن ۲۳ هفته از یک لیگ ۳۰ هفته‌ای هم دلیل دومی است که این رویداد را موجه جلوه می‌دهد و سران گل‌گهر لابد بر این باورند که جلالی در این فرصت طولانی می‌تواند تیمی را بسازد که دغدغه و انگیزه جنگیدن‌هایش نه‌فقط ابقا در لیگ، بلکه پیش رفتن تا اواسط جدول رده‌بندی و پی‌ریزی اوضاعی بهتر برای لیگ بعدی باشد.

اما آیا جلالی کیفیت و خصوصیاتی را دارد که انجام این امور را برای او ممکن و سیرجانی‌ها را شادمان کند و آیا اصولاً جلالی یکی از افراد موسوم به «مربیان نجات» است که کارشان در این سال‌ها جذب شدن به تیم‌های بحران‌زده در اواسط و اواخر فصل و نجات دادن‌شان از سقوط در کمترین فرصت ممکن بوده است؟ فرهاد کاظمی، فیروز کریمی و نادر دست‌نشان آدم‌هایی از این دست بوده‌اند و محمود یاوری نیز قبل از نزولش طی سه چهار فصل گذشته و پایین‌تر آمدن درجات کارآیی‌اش سال‌ها به جمع مربیان نجاتگر تعلق داشت و کافی بود او را در ۱۰، ۱۲ هفته پایانی لیگ به تیمی تزریق می‌کردید تا اوضاع سیاهش روشن و شبش «روز» شود. 

فوتبال مورد اعتقاد و اجرای جلالی و بخصوص رفتارها و برخوردها و منش او در جریان مسابقه که عاری از هرگونه جنجال و زیاده‌خواهی و پرخاشگری است، چیزی است که نجات دادن گل‌گهر و هر تیم دیگری را توسط وی به کاری سخت و دور از ذهن تبدیل می‌کند. شاید استخدام‌کنندگان او بر این باور بوده‌اند که با وقت فراخی که او دارد لابد تا اردیبهشت ۱۳۹۹ فرصت و امکان و ابزار لازم را خواهد داشت تا بازی و روشی را تعیین و ترسیم و اجرا کند که بی‌نیاز از روش‌های اضطراری و کنش‌های دقیقه نودی گل‌گهر را به نتایج لازم برای ابقا در لیگ برساند و دیدارهای خانگی گل‌گهر هم در استادیومی که برای تیم‌های مسافر و میهمان بازی‌های سختی است، مسأله دیگری است که می‌تواند برگ برنده تیم سیرجانی برای خوشبخت شدن در ادامه لیگ و پرهیز از بازگشت سریع به «لیگ یک» باشد. نمی‌دانیم گل‌گهر وقت کافی به وینکو بگوویچ برای نجات خود و ابقا در لیگ داد یا نه، اما این را می‌دانیم که جلالی به‌خاطر روحیات ظریف و رفتارهای متین و البته شیوه بازی روشن و غیر «چرک»‌اش آدمی نیست که اگر کار تیم به بازی‌های فرسایشی و سیستم‌های مبتنی بر زندگی صرف بکشد، قادر به کسب نتیجه و نجات گل‌گهر باشد؛ چیزی که بسیار بعید است گذر گل‌گهر و جلالی به آن نیفتد.

۲    
آی اسپورت
2019-10-23 00:33:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر