فهرست
آزادی مسی در زمین، هدیه والورده
آزادی مسی در زمین، هدیه والورده

آزادی مسی در زمین، هدیه والورده

آی اسپورت- در میان دوران گذار از عصر لوئیز انریکه به عصر ارنستو والورده و با تیمی که تازه چند هفته دیگر نهایی می‌شود، یک بار دیگر کسی منجی تیم شد که هرگز اجازه نداده تیم ضربه‎ای بخورد و سرافکنده باشد.

بارسلونا یک انقلاب را تجربه می‌کند، هر بازیکن برای این تیم محک زدن بازیکنان است، سیستم  تغییر می‎کند، پست بازیکنان دچار تغییراتی می‌شود، اما یک چیز مثل همیشه مانده است: لئو مسی و وفاداری او به باشگاه و کیفیتش.

او آلاوس را متلاشی کرد، دو گل زد و توپ را به تیر هم کوبید، البته که یک پنالتی هم از دست داد. او بارها ثابت کرده وقتی مسی را در زمین داری ریسکی در کار نیست، همچنین بارها نشان داده که بهترین بازیکن دنیا است و می‎تواند در هر شرایطی تعیین کننده باشد.

در بازی مقابل آلاوس والورده یک بار دیگر نشان داد که می‎خواهد تیمش با محوریت خط میانی به کارش ادامه دهد. از 11 بازیکن ترکیب اصلی در تیم او 5  بازیکن در مرکز زمین حضور دارند. او می‎خواهد تیمش کنترل بازی را به دست داشته باشد و تکیه‎اش به بازیکنان خط حمله نباشد. همچنین روی مالکیت بالای توپ هم حسابی ویژه باز کرده است، مثل سال‎های گذشته.

تیم والورده نشان داده این بازیکن ایده‎هایی بسیار متفاوت نسبت به لوئیز انریکه دارد و سبک خاص خودش را دارد. البته هنوز برای مقایسه خیلی زود است، بازیکنانی هستند که به تیم اضافه می‎شوند و از طرفی والورده هم نیاز به زمان دارد تا به طور کامل ایده‎هایش را در زمین عملی کند. اولین بازیکن هم که از این موضوع باخبر است مسی است، کسی که این توانایی را دارد تا تفاوت‎ها را حتی در این بارسا که به نظر نسبت به سال‌های گذشته افت داشته، رقم بزند.

سیستم والورده این طور است که مسی دوباره می‎تواند در هر نقطه‌‎ای از زمین حضور پیدا کند و از جادوی اینیستا، استعداد سرخی روبرتو و توانایی دلوفئو برای ایجاد فضا استفاده کند. این چیزی است که تا دو ماه پیش مسی آن را نداشت، همین هم برایش کافی بود تا کار آلاوس را تمام کند. بارسا همیشه به مسی متکی بوده است، اما این اتکا این روزها بیشتر هم شده است.

 

۸    
آی اسپورت
2017-08-27 16:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر