فهرست
سوال روز؛ وقتی پول ندارید چرا خرید می‌کنید؟
سوال روز؛ وقتی پول ندارید چرا خرید می‌کنید؟

سوال روز؛ وقتی پول ندارید چرا خرید می‌کنید؟

آی اسپورت - مدیرعامل باشگاه پرسپولیس را بی تردید باید یکی از نترس‌ترین و البته مدعی ترین مدیرعاملان بدهکار در تیم های باشگاهی دنیا معرفی کرد. مدیری که نه تنها بدون پول دست به اقدامات عجیب می زند بلکه به تازگی با ادعایی غریب جمله تبدیل تهدید به فرصت را بین دوستداران مجازی اش به یک هشتک تبدیل کرده است. غیر از این بود چطور می شود تیمی که تا این اندازه تحت فشار شکایت خارجی است، باز هم چنین پرعطش و بی‌محابا زیر بار هزینه‌های دلاری و یورویی برود. آن هم در حالی که نه مربی قبلی اش بازیکن خارجی خواست و نه مربی فعلی اش!

پرسپولیس در نیم‌فصل اول تیم خوبی داشت. تیمی که توانست بعد از ۱۶ هفته، با سه امتیاز اختلاف در صدر جدول قرار بگیرد و به نیمه‌نهایی جام حذفی هم برسد. آن هم در حالی که به شدت با کمبود مهاجم مواجه بود اما کالدرون با اشراف به شرایط دشوار اقتصادی باشگاهش تاکید کرد و دستور داد تا بازیکن خارجی جذب نشود. کالدرون صراحتا اعلام کرد که نیازی به جذب بازیکن خارجی ندارد و انصاری فرد بهتر است به جای جذب بازیکنان خارجی گران قیمت فقط یک مهاجم داخلی خوب بگیرند و البته پولی که قرار است به خارجی ها داده شود،صرف پرداخت حق و حقوق معوقه بازیکنان شود.

اما همین تقاضا سرمنشا دعوای مدیرعامل و اطرافیانش با کالدرون شد. حالا همان مربی که بازیکن خارجی نمی خواست رفته و شکایتش هم در راه است اما باشگاه بدون اعتنا به تنگناهای پرشماری که دارد یک فوروارد خارجی خریده و برای جذب دومی هم دو نماینده اش را بیش از یک هفته راهی شهر پرخرج دبی کرد! جالب این که آخرین خبرها حاکی از آن است که  تور نمایندگان پرسپولیس در امارات منجر به عقد قرارداد با آنتونی استوکس شده اما هنوز خبری از حضور او در ایران نیست.

ظاهرا مشکل پرسپولیس، تهیه و پرداخت پیش‌پرداخت دلاری به استوکس بوده که هر روز خبری مبنی بر رفع این مشکل شنیده می شود. اخباری از دست همان اخباری که حالا توسط بازیکنان به وعده و وعید تغییر نام داده است! واقعا در این باشگاه بزرگ کسی نیست که بدون برچسب زدن و چسباندن انگ وابستگی به یکی از چند گروه موازی که در این باشگاه رشد کرده اند به این سوال ساده جواب دهد که وقتی باشگاه پرسپولیس در فراهم کردن همین مبلغ اولیه معطل است، چگونه قرار است بقیه پول استوکس را بپردازد؟ چرا این همه در باشگاه پرسپولیس اصرار به جذب بازیکن خارجی وجود دارد آن هم در حالی که نه مربی قبلی بازیکن خارجی می خواست و نه یحیی گل محمدی از جذب بازیکن خارجی در حالی که بقیه بازیکنان پولی نگرفته اند رضایت دارد؟

وضعیت در پرسپولیس آن قدر وخیم است که منجر به اتفاقات دیروز در رختکن شده است. داستان ار این قرار است که وقتی بعد از بازی دیروز مدیرعامل سرخ ها به رختکن می رود تا پیروزی را به بازیکنان تبریک بگوید با ناراحتی شدید آن ها مواجه می شود که چرا به فکر پرداخت پول آن ها نیست و فقط در این مدت وعده و وعید شنیده اند و جالب این که انصاری فرد با همان خنده های همیشگی اش وعده داده که پول می رسد!

این در حالی است که می‌گویند اوساگونا بدون پیش‌پرداخت پرسپولیسی شده و باشگاه به زودی باید مبلغی هم به حساب او واریز کند. کمی حواسمان را جمع کنیم و قبل از این که بخواهیم قدرت مجازی مان را به رخ نویسنده این ستور بکشیم بد نیست به این نکته توجه کنیم که پرسپولیس همین الان حداقل دو میلیون دلار بدهی ارزی قطعی دارد که بخشی از آن فورا باید تسویه شود.

موضوع زمانی جالب می شود که بدانیم حتی یحیی گل محمدی هم با 10 روز حضور در پرسپولیس متوجه وضعیت وخیم این تیم شد و زنگ خطر را در نشست خبری قبل از بازی با تراکتورسازی به صدا درآورد اما مدیران پرسپولیس و همراهانشان گویا متوجه نیستند که چه بلایی سر پرسپولیس آمده و این باشگاه را با چه حجمی از بدهی مواجه است و در آینده با این رویه بدتر هم خواهد شد.

واقعا برای خیلی ها سوال است که مدیران پرسپولیس چطور از عواقب این همه پرونده نگران نیستند و نمی‌ترسند؟ مگر ما در همین سال‌های اخیر، هم کسر امتیاز و هم محرومیت از نقل‌وانتقلات در پرسپولیس نداشتیم؟ این جگر شیر را از کجا می‌آورید؟ از صدقه سر سیستم ناکارآمد مدیریت دولتی که باعث می‌شود بدهی مدیران، به نفرات بعدی منتقل شود؟

 مدال

۲    
آی اسپورت
2020-01-27 22:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر