فهرست
اشتباه کلوپ: باید ریسک می‎کرد
اشتباه کلوپ: باید ریسک می‎کرد

اشتباه کلوپ: باید ریسک می‎کرد

آی اسپورت- در دیدار لیورپول مقابل منچستریونایتد که با تساوی بدون گل به پایان رسید، یورگن کلوپ تغییراتی انجام داد، اما 3 بازیکن خط میانی تیم همان بازیکنان ماندند. منچستریونایتد در این بازی انقدر بی انگیزه نشان داد که به نظرم ارزشش را داشت که کلوپ و تیمش ریسک کنند. آن ریسک هم باید نگه داشتن کوتینیو در زمین و اضافه کردن یک مهاجم دیگر می‎‏بود.

بله، می‏شود روی ضدحملات حساب کرد، اما خیلی زود مشخص شد که یونایتد هم برای یک مساوی بدون گل به آنفید آمده و چشم به ضربات کاشته یا ضدحملات دارد. همچنین به نظرم ریسک دیگری که باید کلوپ می‎کرد این بود که باید وینالدوم را امره جان را از زمین بیرون می‎آورد.

البته زمانی که جای مربی تیم باشی انجام داده این کارها دشوار است، اما گاهی این ریسک‌ها لازم است و نباید فقط یک بازیکن با بازیکن دیگر تعویض شود. باید گاهی اوقات هم تعویض‌ها تاکتیکی باشد و شرایط بازی را تغییر دهد.

اگر بازیکن تهاجمی دیگری وارد زمین می‎شد، قدرت تهاجمی لیورپول هم طبیعتا افزایش پیدا می‎کرد و ممکن بود این برایشان به قیمت تمام شدن بازی با برد آن‌ها تمام شود. وضعیتی که لیورپول در این بازی داشت و شرایطی که به خاطر بازی منچستریونایتد پیش آمده بود به راحتی نشان می‌داد که لیورپول باید حملات بیشتری را ترتیب دهد و باز کردن دروازه یونایتد غیرممکن نیست.

لیورپول باید به تیم‌های دیگر که برای حضور در تاپ فور تلاش می‌کنند دقت کند، باید ببیند چقدر با آن‌ها فاصله دارد. حتی در شروع فصل هم من فکر نمی‎کردم هواداران لیورپول از این تیم توقع قهرمانی داشته باشند. اما این تیم حالا بیشتر به نتایج بازی‌های آرسنال و چلسی و تاتنهام توجه دارد. جالب اینجاست که آن‌ تیم‌ها هم تمرکزشان را روی گرفتن دو تیم منچستری گذاشته‌اند.

 

۶    
آی اسپورت
2017-10-15 19:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر