فهرست
ماجراهای شگفت‌انگیز استقلال در قطر!
ماجراهای شگفت‌انگیز استقلال در قطر!

ماجراهای شگفت‌انگیز استقلال در قطر!

آی اسپورت - احمد سعادتمند، توصیه اینستاگرامی یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال را پذیرفت و با انتشار یک ویدیو، در ارتباط با آنچه در اردوی این تیم در قطر رخ داد، توضیحات کامل داد.

همین ابتدا باید خدمت شما عرض کنیم به ندرت سراغ داریم مدیرانی که با این شفافیت و صراحت، به اتفاقات اردوی تیم اشاره کنند. چرا که چنین مسائلی در فوتبال ما پیشتر هم رخ داده و بازیکنان به مراتب بزرگتری در تیم‌های ملی، نظم و انضباط را رعایت نمی‌کردند اما از آنجا قرار و مدارها در فوتبال ایران بر مبنای «پنهان کاری» است شاید فقط یکی، دو نفر از جمله محمد مایلی‌کهن به این مباحث ورود کرده‌اند.

آنچه سعادتمند درباره شب‌بیداری بازیکنان، قلیان کشیدن، دیر بیدار شدن و سر ظهر صبحانه خوردن بعضی‌ها گفت نشانه‌ای از بروز یک فاجعه عظیم در فوتبال ایران دارد.

ما در سال‌‌های گذشته شنیده بودیم در لبنان، تعدادی از ملی‌پوشان از هتل بیرون می‌زدند و کافه‌گردی می‌کردند اما این داستان تا همین امروز هم به طور کامل بیان نشده و بارها حتی انکار هم شده است! یا در یکی از اردوهای تیم ملی در دبی، شنیده بودیم که دو بازیکن به دلیل شب زنده‌داری بیرون از هتل با سرمربی وقت تیم درگیر شده بودند اما تا امروز سابقه نداشته مدیرعامل یک باشگاه این گونه درباره یک شگفتی بزرگ در اردوی تیم سخن بگوید.

ذکر این نکته‌ها البته از مسئولیت آقای مدیر و کادر فنی تیم نمی‌کاهد و نکته ای به مراتب مهم‌تر از این حرف‌ها را نیز یادآوری می‌کند؛ درد فوتبال ما چنان که بارها از کی‌روش شنیدیم «مدیریت» است. ما در فوتبالی زندگی می‌کنیم که تولیدکننده مدیران توانا نیست. چنان که می‌بینید در فدراسیون فوتبال، مدیر نداریم. در باشگاه‌ها مدیر نداریم. در ساخت و ساز امکانات ورزشی مدیر نداریم. وقتی مدیر نداریم، قاعدتا مربی هم نداریم. حتی مسول تدارکات خوب هم با این وضعیت نخواهیم داشت.

فوتبال خود را چند سالی به یک مدیر و مربی حاذق سپردیم؛ آیا صدای جیک از کسی درمی‌آمد؟ در اردوها هیچ کس جرات داشت ۵ دقیقه دیرتر از موعد مقرر به میز صبحانه برسد؟ گاهی وقت‌ها در تمرین تیم ملی شاهد بودیم که صدای نفس بازیکنان تیم ملی به زحمت شنیده می‌شد؛ بس که همه از کی‌روش حساب می‌بردند و به وقتش در کنار او می‌خندیند و شاد بودند.

آنچه سعادتمند از اتفاقات رخ داده در قطر گفت نیاز به کنکاش و بررسی بیشتر دارد. این حادثه‌ای نیست که از کنارش بی‌تفاوت بگذریم و باید ابعاد این ماجرا بیشتر از اینها شکافته شود.

 

خبر ورزشی

۵ ۲  
آی اسپورت
2020-09-29 13:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
متخصص عاسیا
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹، ۱۵:۳۹
اگر این اتفاق رخ می داد فوری کمیته انضباطی و اخلاق ورود می کرد
بعدش خبر ورزشی می گفت ۲ سال محرومشون کنید
بعدش برنامه ۹۰ عادل فردوسی پور آیتم ویژه می رفت که حداقل یک سال محرومیت حق این بازیکنان است
فضای مجازی پر از طعن و توهین و تمسخر می شد
عین بلایی که سر پیام صادقیان و خانزاده و مسلمان آوردن

توف تو شرف نداشته تک تکتون
علی پرسپولیسی
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹، ۱۷:۰۶
چرا ربطش میدید به کل فوتبال ایران؟! 4 تا تیم رفتن قطر فقط اینا کثافت کاری کردن. یکیشونم که امروز دوپینگش مثبت در اومد. واسه همینم هست که هی گند میزنن و بعد میندازن گردن وزیر و وکیل. همه جای دنیا این تیم هاو بازیکنای غیر حرفه ای هست و همه جا هم با شکست مواجه میشن. چه ربطی داره که گند زدن هاشونو به کل فوتبال اون کشور وصل کنید.
به جاش بیاید از تیم و بازیکنای حرفه ایِ پرسپولیس مثال بزنید که زیبا رو کنار زشت نشون بدید و تیم و بازیکن حرفه ای رو تشویق کنید. کی گفته که چون بازیکن استقلال دوپینگیه یا قلیونیه یا دست رو هوادار بلند میونه یا فحشِ ناموس میکشه به هواداراش, پس همه بازیکنای ایران اینطورن؟!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر