فهرست
مسی: نیمار-رئال، ضربه بزرگی به بارساست
مسی: نیمار-رئال، ضربه بزرگی به بارساست

مسی: نیمار-رئال، ضربه بزرگی به بارساست

آی اسپورت- لئو مصاحبه‌ای مفصل با رسانه آرژانتینی tycsports در منزلش داشته است. او درباره همه چیز حرف زده. لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا اعتراف کرد که انتقال نیمار به رئال مادرید ضربه بزرگی برای آبی اناری‌ها خواهد بود. مسی در این مصاحبه مفصل گفت:

برزیل عملکرد تیمی بسیار خوبی دارد. به لحاظ انفرادی بازیکنان بسیار خوبی در این تیم بازی می‌کنند که در قالب یک تیم هم عالی کار می‌کنند. در خط دفاعی بسیار فشرده و نزدیک به هم هستند؛ بازیکنان قدرتمندی دارندو در خط حمله با زهر زیادی ضربه می‌زنند و با داشتن بازیکنان سریعی چون نی و کوتینیو شما را به عقب می‌رانند. مکانیزم تیمی خوبی در برزیل جریان دارد. البته از بدشانسی آنها بود که نیمار مصدوم شد. گرچه نمی‌دانم این خوب است یا بد که نیمار با استراحت زیاد به جام جهانی رسیده است.

از طرف دیگر اسپانیا هست. به خاطر بازیکنانی که دارد و به خاطر سبک بازی‌اش که شگفت انگیز و جذاب‌تر از برزیل است. آلمان چون همیشه در میان مدعیان است. و فرانسه به خاطر بازیکنان بسیار خوبی که دارد. البته به این خاطر که بسیاری از آنها جوان هستند.

نیمار به رئال مادرید؟ خبر وحشتناکی خواهد بود. به خاطر همه معنا و مفهومی که نیمار برای بارسلونا دارد. نحوه جدایی او را که کنار بگذاریم، نیمار در بارسا جام مهمی چون لیگ قهرمانان اروپا را برد. لالیگا را همچنین. اگر به رئال مادرید برود، ضربه سختی برای ما و بارسلونا خواهد بود. در بعد فوتبالی هم این انتقال رئال مادرید را بسیار قدرتمندتر از چیزی که هست خواهد کرد. پیغامم به نیمار؟ خودش می‌داند چه فکری درباره‌اش می‌کنم. به خودش گفته‌ام.

بهترین بازیکن تاریخ بودن؟ هیچ وقت به این مسئله علاقه مند نبودم. هیچ وقت نمی‌خواستم نفر اول، دوم، سوم یا چهارم باشم. هر سالی که شروع می‌کنم فقط می‌خواهم نسبت به سال قبل خودم بهتر باشم و همه جام‌ها را ببرم. وقتی به زمین می‌روم، همه چیز را کنار می‌گذارم و تمام تلاشم را برای تیم و هم تیمی‌ها به کار می‌گیرم. اینکه بهترین بازیکن تاریخ مرا قلمداد کنند هیچ چیزی را در رفتار من تغییر نمی‌دهد.

همیشه دوست دارم نسبت به فرم قبلی خودم بازیکن بهتری باشم. با هیچ بازیکنی رقابت نمی کنم. چون برای بهترین بازیکن تاریخ بودن بازی نمی‌کنم. بازی می‌کنم تا سال به سال بازیکن بهتری باشم و جام ببرم. همیشه در بهترین فرمم باشم و صد البته قهرمانی با تیم ملی بهترین اتفاق ممکن خواهد بود چون تاکنون طعم آن را نچشیده‌ایم.

سمپائولی؟ خورخه هر کاری می‌کند با نهایت آمادگی و تمرکز آن را انجام می دهد. همه چیز در تمرینات انجام می‌شود. هر روز در تمرینات و در بازی‌ها او در بهترین فرم و شرایط است. او همه اطلاعاتی که قبل از بازی نیاز دارید را در اختیارتان می‌گذارد. سپس همه چیز به جنگندگی و تلاش بی نهایت خلاصه می‌شود. همه چیز در بهترین حالت. او در رسانه‌ها مرا بهترین بازیکن تاریخ خوانده؟ این را شخصا به خودم هم گفته. اما هر مربی به بازیکنانش می‌گوید آنها بهترین هستند. اما اینکه این را در رسانه‌ها اعلام کرد مرا شگفت زده کرد و انتظارش را نداشتم.

در تیم ملی به هیچ کس هیچ دِینی نداریم. خودمان اولین کسانی هستیم که جام و قهرمانی آرژانتین را می‌خواهیم چون سه بار به فینال رسیدیم اما در بالا بردن جام ناکام ماندیم. این باری است که روی دوشمان حمل می‌کنیم و می‌خواهیم آن را از دوشمان برداریم. این خواسته همه بازیکنانی است که پیراهن تیم ملی را به خصوص در دهه اخیر پوشیده‌اند. یک جام جهانی خوب داشتن یعنی رسیدن به نیمه نهایی. این کشور به خاطر تاریخ فوتبالی که دارد، لایق این است. گرچه در جام جهانی قبلی پایان تلخی داشتیم اما باید دوباره به همانجا برگردیم.

اوتامندی؟ او یکی از بازیکنانی است که در چند سال اخیر پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته. با گواردیولا او به اوج خودش رسیده و امروزه یکی از بهترین مدافعان دنیاست. داشتن او در آرژانتین، خبر معرکه‌ای است. او نشان داده که لایق فیکس بودن هست و با حضورش در زمین، احساس امنیت و آرامش بیشتری داریم.

سوارز؟ من و لوییس هر روز در کنار همدیگر هستیم و رابطه بسیار خوبی داریم. لوییس فقط نقش یک گلزن را در تیم ایفا نمی‌کند. می‌دود؛ پرس می‌کند؛ پاس می‌دهد و ... گاهی در بازی‌ها می‌بینم که او دوان دوان به سمت من می‌آید و دوباره به سمت دیگر زمین می‌دود. این مسری است و باعث می‌شود شما به خودتان بگویید من هم باید مثل او بدوم!

خداحافظی از تیم ملی؟ وقتی این خبر را اعلام کردم فکر کردم تاثیر زیادی ندارد و همه چیز تمام می‌شود اما این حرف من، پیام اشتباهی به همه جوانان و مردمی که برای رویاهایشان می‌جنگند به همراه داشت. شما باید برای چیزی که می‌خواهید، بجنگید. درک می‌کنم که آرژانتین جامعه پیچیده‌ای دارد. اگر شکست بخوریم آنها از ما خواهند خواست که دیگر در تیم ملی نباشیم.

آلمان تیمی است که با یک ایده مشخص بازی می‌کند و نوسازی را در بهترین زمان انجام می‌دهد. آرزو داشتم ما هم مثل آلمان بودیم. آنها راه متفاوتی از ما برای آماده کردن مردم دارند. بگذارید مردم کارشان را انجام بدهند؛ ببینیم چه کاری را می‌توانند انجام بدهند و سپس درباره شان قضاوت کنیم. این راه آلمان‌هاست. تک به تکی که در فینال مقابل آلمان خراب کردم؟ اگر دوباره در آن موقعیت قرار بگیرم، تصور و تعریفم از مکان را عوض می‌کنم. خوب به توپ ضربه نزدم. اگر دوباره برگردم همان کار را می‌کنم اما جهت کمتری به توپ می‌دادم.

پس از اینکه فوتبال را کنار گذاشتم، نمی‌دانم چه خواهم کرد و خودم را وقف انجام چه کاری می‌کنم. در حال حاضر خودم را مربی نمی‌بینم اما نمی‌دانم چه خواهد شد. زیدان گفت مربی نمی‌شوم و حالا سرمربی رئال مادرید است. اکنون فقط از روز روز زندگی ام لذت می‌برم و خدا را به خاطر وضعیتی که دارم، قدردانم. 

چرا از بارسلونا نرفتم؟ در بهترین تیم دنیا هستم. یکی از بهترین شهرهای دنیا. با خانواده‌ام زندگی خوب و آرامی دارم. فرزندانم هم همین طور. دوستان خوبی دارم. به تغییر نیازی ندارم. می دانم که هر سال برای فتح همه عناوین ممکن مبارزه می‌کنم. هر سال این چالش را دارم و نیازی ندارم به تیمی دیگر بروم تا چیزی را به دیگران ثابت کنم. بله گاهی به بازی در یک لیگ دیگر مثل انگلیس فکر کرده‌ام اما وقتی پای تصمیم گیری عملی در میان باشد، ترک بارسلونا بسیار سخت است. بارسلونا و آرژانتین دو عشق بزرگ من هستند.

موفقیت بی نظیر رئال در اروپا؟ رئال چیزی دارد که فقط خودش دارد! مثلا بد بازی می‌کند اما باز هم پیروز می‌شود. یا علی رغم یک بازی بد صعود می‌کند. ما اما برای برد باید بسیار بهتر از حریف باشیم. رئال تیم بسیار محترمی در اروپاست. با رونالدو رقابت نمی‌کنم. بازی با رئال در فینال به من انگیزه می‌دهد چون می خواهم هر ساله لیگ قهرمانان اروپا را ببرم. عناوین تیمی؛ چیزی که همه ما وقتی فصل جدید شروع می‌شود، آن را می‌خواهیم.

باخت 6-1 تیم ملی برابر اسپانیا؟ این نتیجه کاملا گول زننده است چون آرژانتین در نیمه اول بسیار بهتر بود و برای مدتی طولانی مالکیت را در اختیار داشت که به هیچ عنوان کار آسانی نیست. 

۲    
آی اسپورت
2018-05-16 02:57:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر