فهرست
سیتی باید دیوانه باشد که الکسیس را نخرد!
سیتی باید دیوانه باشد که الکسیس را نخرد!

سیتی باید دیوانه باشد که الکسیس را نخرد!

آی اسپورت- منچسترسیتی یک بار در جذب الکسیس سانچس ناکام بوده و اصلا دوست ندارد که دوباره این اتفاق بیفتد. مانوئل پیگرینی، سرمربی اسبق سیتی چندی پیش افشا کرد که می خواسته در سال 2014 هموطنش را به اتحاد ببرد، اما به خاطر جریمه فیرپلی مالی موفق نشده است. هیچ راهی برای سیتی وجود نداشت که او را بخرد. محرومیت های یوفا سیتی را وادار کرده بود که ترکیب لیگ قهرمانان اروپایش را کاهش دهد و جایی هم برای الکسیس نبوده است. این ها همه به تائید پیگرینی رسیده است.

حالا اما سیتی باید او را جذب کند. جا هم برایش دارد. سرخیو آگوئرو هم در این فصل برای تیمش عالی کار کرده و در واقع تنها مشکل ممکن است این باشد که از دقایق بازی مهاجم آرژانتینی کم شود. البته سیتی مهاجمان صاحب نامی را در نظر گرفته است که الکسیس یکی از آن هاست.

قرارداد فعلی او در آرسنال رو به اتمام است و عدم اقدام توپچی ها برای تمدید قرارداد او ممکن است باعث شود این بازیکن اهل شیلی به پیشنهادات خوبش بیشتر فکر کند. از طرفی جام نبردن آرسنال هم ممکن است او را خسته کرده باشد و بخواهد به تیمی برود که شانس جام بردنش در آن بیشتر باشد.

اگر او قرار باشد ستاره فصل نقل و انتقالات تابستان باشد، مطمئنا سیتی هم تیمی است که بیشترین شانس را برای جذب او دارد. پیگرینی که در حال حاضر در هبی چاینا فورچون است شاید حاضر باشد دستمزد 500 هزار پوندی در هفته به او بدهد، اما خود الکسیس مطمئنا هنوز راهی طولانی  پیش رویش می بیند و می خواهد برای سال های طولانی تر در سطح برتر رقابت های فوتبال باشد.

آرسنال قرار است پیشنهاد تمدید قرارداد با دستمزد هفتگی 180 هزار پوند به او بدهد، این یعنی دستمزدش هم به اندازه کافی افزایش پیدا می کند. اما مطمئنا سیتی که می خواهد با بازیکنان زیادی اجازه رفتن بدهد و یکی از آن ها یایا توره است که 200 هزار پوند در هفته دستمزد می گیرد شانس بالاتر و پیشنهادی وسوسه کننده تر برای این بازیکن خواهد داشت.

این را هم نباید فراموش کرد که الکسیس حتما پیشنهادات دیگری هم به غیر از این ها دارد. بازگشت او به بارسلونا یا پیوستنش به رئال مادرید دور از ذهن است، اما بایرن مونیخ یکی از گزینه های محتمل برای این بازیکن است. یوونتوس هم پولش را خرج ایگواین کرده و بعید است که نه پول خرید او را داشته باشد و نه نیازش را.

اما مهم ترین و تاثیرگذارترین نکته در تصمیم گیری الکسیس درباره مقصد بعدی اش مطمئنا این است که به تیمی برود که بتواند بیشترین عنوان را آنجا کسب کند. قبلا گفته شده بود که یکی از اصلی ترین انگیزه های الکسیس این است که موفق ترین فوتبالیست تاریخ شیلی شود. اما آرتورو ویدال از سال 2012 به بعد هر سال یک عنوان کسب کرده و الکسیس کمی از هدفش دور شده است. البته که رفتن به سیتی هم به این معنی نیست که جام گرفتن حتمی است، اما فرصت دوباره کار با گواردیولا و شرایطی که این تیم دارد می تواند انگیزه ای برای پیوستن به آن باشد. مخصوصا که می داند سرمربی سابقش چقدر علاقه دارد در لیگ برتر موفق باشد.

نکته قابل اشاره اما این است که الکسیس و پپ زمانی که با هم در بارسا بودند یک بار در کنار زمین درگیری لفظی پیدا کرده و سرمربی اسپانیایی کلمه خیلی بدی استفاده کرد که مودبانه اش می شود «بهتر است از مغزت استفاده کنی». البته که این قسمتی از تنش های پپ است و طبیعی است که دوست دارد بازیکنانش 100 درصد متعهد به تیم باشند. خیلی هم از بازی کردن بازیکنانشان برای تیم های ملی شان خوشحال نمی شود.

بعد از این که شایعات درباره تمایل پپ به جذب الکسیس زیاد شد، این سرمربی گفت خبرنگاران دروغگو هستند. اما کاملا این احتمال وجود دارد که او می خواسته تمرکزات را از روی این موضوع بردارد. سخت است باور کنیم اگر الکسیس تصمیم جدی اش را برای جدایی از آرسنال بگیرد، سیتی وارد رقابت برای جذبش نشود.

ونگر در واکنش به این صحبت ها در برنامه ای تلویزیونی گفته بود که سیتی اخیرا مشتری خوب بازیکنان آن ها شده و البته حساب های بانکی آرسنال هم پر هستند. این حرف اما بیشتر از این که بازیکنان را برای ماندن تشویق کند، تحریک به جدایی می کند. چرا باشگاهی که حساب بانکی خوبی دارد برای نگه داشتن ستاره هایش تلاش نمی کند و این سوالی است که در ذهن همه بازیکنان باشگاه لندنی است.

در نهایت اگر الکسیس تصمیم بگیرد از آرسنال برود سیتی باید دیوانه باشد که برای جذبش تلاش نکند. یک روز بعد از بازی آرسنال و سیتی، در روز دوشنبه، الکسیس 29 ساله می شود. شاید بخواهد تولدش را با زدن یک گل جشن بگیرد. اگر او در اتحاد گل بزند، هواداران سیتی هم بیشتر مشتاق می شوند که او را در تیمشان داشته باشند. الکسیس به نظر توان بازی کردن در یک تیم سطح بالای دیگر را هم دارد و سیتی گواردیولا می تواند همه خواسته های او را برآورده کند.

 

۴ ۵  
آی اسپورت
2016-12-17 20:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
مسعود
شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵، ۲۰:۵۳
درسته بازیکن غارسا بوده اما از وقتی به آرسنال اومده کمتر به تمارض و کارهای ناشایست برای پیروزی انجام داده یکم آرسنال خودشو جمع کنه یکی دوتا بازیکن با کیفیت در دفاع داشته باشه قهرمانی دور از دسرس نیست سیتی حالا حالا ها باید بدو بدو کنه برای قهرمانی
۱ ۴
بهنام
يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵، ۰۰:۰۴
اره رونالدو خوبه دایوم نمیکنه خوب میشی خخخخ

ریال فن درکش بهتر از این نمیشه ک
۴
مسعود
يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵، ۰۷:۰۴
خدایا این رو از کجا خلق کردی نگو خودت خلق کردی که ناراحت میشم
بهنام
يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵، ۱۳:۱۱
باشه گریه نکن تو هم فوتبال بارته

ولی فقط اندازه ی سیکس پک فن خخ
۲
برزو
يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵، ۱۶:۱۶
شما به حال شما دوتا تعصب ميخورم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر