فهرست
پایان محرومیت پرسپولیس و تراکتور؛ جان سخت‌ها
پایان محرومیت پرسپولیس و تراکتور؛ جان سخت‌ها

پایان محرومیت پرسپولیس و تراکتور؛ جان سخت‌ها

آی اسپورت - محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالات، می‌تواند یک تیم را کاملا نابود کند. نیم فصل تقویت نشدن، یک بحران نیست اما اگر این ماجرا در نقل و انتقالات تابستانی هم ادامه داشته باشد، به یک فاجعه تبدیل می‌شود. به خصوص در لیگ برتر ایران که قراردادها کوتاه مدت هستند و تابستان، بازیکنان زیادی از تیم‌ها می‌روند.

قبل از پرسپولیس، فقط یک تیم دیگر محرومیت از دو پنجره پیاپی را تجربه کرده بود. آن هم در فصلی که نه در پایانش جام جهانی قرار داشت و نه بالا رفتن قیمت دلار، ستاره‌ها را برای چند برابر شدن قراردادشان هوایی می‌کرد. تراکتورسازی، لیگ شانزدهم از دو پنجره پیاپی محروم شد و تا نزدیکی منطقه سقوط جلو رفت.

تراکتورسازی نیم فصل لیگ شانزدهم که هنوز محروم نبود، با ۳۰ امتیاز از ۱۵ بازی در رده دوم جدول بود. آن‌ها میانگین ۲ امتیاز از هر بازی را داشتند و فقط ۲ امتیاز از پرسپولیس صدرنشین عقب بودند. محرومیت از نقل و انتقالات و خریدهای جدید، آن‌ها را آخر فصل به رده سوم فرستاد و میانگین امتیازات‌شان تا ۱.۸۶ امتیاز از هر بازی کاهش پیدا کرد.

ابتدای لیگ هفدهم، با وجود محرومیت تراکتورسازی آقایی، ادینیو، کرار و شفیعی از این تیم جدا شدند و اخباری به سایپا برگشت. تراکتورسازی نیم فصل اول، رده فاجعه‌بار دوازدهم را بدست آورد و از 15 بازی، تنها 17 امتیاز گرفت. فاصله آن‌ها با منطقه سقوط، به ۵ امتیاز رسید. مسیر تراکتورسازی بخاطر این محرومیت سنگین، از ۲ امتیازی صدرجدول، تا رده دوازدهم و نزدیکی منطقه سقوط پایین رفت.

اتفاقا پرسپولیس هم زمان محرومیت، شرایطی شبیه تراکتورسازی داشت. تیم برانکو هفته هفتم که حکم محرومیت اعلام شد، با ۱۴ امتیاز در رده سوم جدول بود. آن‌ها سه امتیاز با صدر فاصله داشتند و از هر مسابقه‌شان، میانگین ۲ امتیاز گرفته بودند. به نظر می‌رسید با حذف طارمی، نتایج پرسپولیس افت کند اما آن‌ها با عملکردی فوق العاده، آخر فصل ۶۴ امتیاز گرفتند، میانگین امتیازات‌شان را به ۲.۱۴رساندند و قهرمان شدند.

با شروع فصل جدید وحید امیری، فرشاد احمدزاده و صادق محرمی از پرسپولیس رفتند و محسن مسلمان در لیست سیاه برانکو قرار گرفت. اوضاع، به نظر خطرناک می‌رسید اما با گذشت ۱۲ بازی، پرسپولیس میانگین ۲ امتیاز از هر بازی را حفظ کرده و ۲۴ امتیاز دارد. آن‌ها به فینال لیگ قهرمانان رسیدند و همین حالا، هنوز می‌توانند قهرمان نیم فصل هم بشوند. فاصله پرسپولیس با صدر ۵ امتیاز با یک بازی کمتر است و در صورتی که فقط یکی از دو بازی عقب افتاده‌اش را ببرد، حداقل جای تراکتورسازی را در رده سوم می‌گیرد.

در شرایطی که به نظر می‌رسید پرسپولیس هم مثل تراکتورسازی سقوط آزاد بلندی را تجربه کند، این تیم در تمام دوران محرومیت میانگین 2 امتیاز از هر بازی را حفظ کرده و بهترین نتایج تاریخش، در آسیا را گرفته است. آن‌ها به شکلی باور نکردنی، معادلات فوتبالی را بهم ریخته‌اند.

نود

۴۴ ۱۷  
آی اسپورت
2018-12-02 20:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۷ نظر
پارس کلب
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۳۶
آخه آدم باشرف چرا شرایط تراکتور رو با شرایط تیم منفور دولتی مقایسه میکنید؟ امتیازات این فصل این تیم منفور پایتخت رو بررسی کنید متوجه می شید که اگه اشتباهات داوری نبود که عمدی هم هست و اگه حمایت وزایر ورزش نبود اگه حمایت کمیته عنضباطی نبود اگه حمایت بازیکنایی که سابقه حضور تو تیم پیروزی رو داشتند و الان تو تیم مقابل بازی میکنند و اگه حمایت شما رسانه های حلال خور نبود الان این تیم جعلی داشت با استقلال خوزستان رقابت میکرد نه اینکه با تراکتور و سپاهان و استقلال رقابت کند. پس خواهشا پوخ اضافی نخورید که همین کارهاتون در اوج بیشرمی و بیشرفی باعث نفرت بیشتر مردم از شما اصحاب رسانه میشه
...
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۰۸
تیم منفور خخخخ اخه ترتری با چه متر و معیاری تیم منحوست رو با پرسپولیس مقایسه میکنی؟
محمد
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۰۶:۲۶
همون استقلال خوزستان هم قهرمان لیگ برتر شد و شماها با اون همه بازیکن سربازی که به زور از بقیه می‌گرفتند نشدید
۵
تراختور بایراقی
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۴۱
وصعیت تراختور کبیر و چرتپولیس به کلی متفاوت بود
مقایسه کنید بازیکنانی که تراختور زمان محرومیت در اختیار داشت و با بازیکنایی که چرتپولیس داره و دومین تیم گران لیگ است
از دروازه بگیر برو جلو دروازه بان گروسیان با اون گل بخودی هاش! تراختور تقریبا داشت با تیم نوجوانانش بازی میکرد و بازیکنان که اکثر تا اون زمان در لیگ برتر بازی نکرده بودند در عین حال داوری هم بر علیه تراختور بود کمیته اخلاق به بهانه الکی کیانی و چند ماه محروم کرد، سو مدیریت ومشکل مالی خیلی مسائل دیگه.
ولی چرتپولیس چی؟ بهترین شرایط و داره و از همه جا حمایت میشه ولی باز این داوران هستند که براش نقش تعیین کننده رو دارند چرتپولیس با همه اینها اگر داوران بازیهاشو عادلانه سوت میزدند الان ته جدول جا خوش کرده بود
تراکتوری
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۴۵
لنگ ، سه بازی مونده تا نیمفصلش یعنی از دوازده بازی ۲۴ امتیاز داره، از ۲۴ امتیاز لنگ هشت امتیازشو از داوریا گرفته یعنی از دوازده بازی ۱۶ امتیاز واقعی دارن یعنی هر بازی ۱.۳۳ امتیاز حالا کجاش جان سخته .بحث محرومیت کیانی و مصدومیت سینا و هادی رو هم حساب کنید ، یا مثلا لنگیا دوتا مهاجمشون منشا و علیپور تو ترکیب لنگیا بود ولی تراکتور فقط حاتمی رو داشت ، یا حساب کنید احمد و عالیشا به ترکیب لنگیا اضافه شدن ولی برای تراکتور هیچ بازیکنی اضافه نشد حالا کجای محرومیت تراکتور با لنگیا قابل مقایسه هست تراکتوری که گلرش گروسیان لود دفاع چپش بازیکن جوانانش بود مهاجمش آزادی بود هافبک دفاعیش طاهران بود ، از لنگیا فقط فرشاد و امیری و صادق جدا شدن و که بجاشون احمد و عالیشا اومدن .
تراختور کبیر
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۲۱:۲۸
عجب مقایسه ای! مسائل زیادی هست که میشه گفت ولی فقط به یه مورد اشاره میکنم که برید حداقل همین چهار بازی قبلی چرتپولیس و داوری اش رو بررسی کنید ببینید چند امتیاز و مدیون داور هستند بعد ...
تراکتوری
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۲۱:۳۹
دیروز که تراختور برده از هواداران پیروزی گرفته تا خبرنگاران پیروزی فقط یا علیه تراختور مینویسن یا گیر دادن به پرچم ژاپن. بابا چرا سوزش گرفتین... به آرزوم اینه اگه تراختور قهرمان نشد به جاش استقلال یا سپاهان یا پدیده بشه تا حسرتش بمونه به دل این خبرنهاران و هواردارن سوزشیش
محمد
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۰۶:۲۲
با پرچم ژاپن نیایید تا بهتون گیر ندن
۲
عموی سوباسا
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۲۱:۴۳
این تفاوت بین بک تیم مردمی و با اصالت که در قلب مردم جای داره هست با یه تیم سپاهی

که عناصر پان ترک توش حضور دارند تا توسط اطلاعات مورد شناسایی قرار بگیرند

اصالت خریدنی نیست

نمیبین ییه تیم پرچم ایران رو بلند میکنه یه تیم پرچم عادت مامانش رو
سید
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۰۵
مقایسه خوبی بود بین عملکرد سپاه پاسداران و دولت روحانی، خوشبختانه تراکتورو ول کرد سپاه و این تیم هم داره به روزای خوبش میرسه.
۸ ۱
عموی سوباسا
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۲۷
فکرمیکنی زنوزی سپاهی نیست ؟؟/

از پاسدار لباسدار به پاسدار بی لباس دادند
۸
###
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۰۹
هرتوضیحی واسه ترترجماعت هدر دادن وقت و انرژیه
مرتضی سلطان
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۱۶
#ارمنستان_
۴
تراختور
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۲۳:۲۲
تفاوت بین تیمی حکومتی هست که کل کشور رو برای حمایت ازش بسیج کرده اند وتیمی مردمی که مقابل اونها قرار داره
۵
محمد
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۰۶:۲۴
این کامنتای پان تورکهای ژاپنی خیلی خوبه، قشنگ خوراک خنده است. کاش بیشتر کامنت بذارن
۲
Amkr
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۰۷:۱۷
Armenia
۱ ۱
سیامک
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۴۲
تو همون پسر گمشده ی خودمی که دوباره پیدات کردم ،سلام منو به مامانت برسون.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر