فهرست
«کپسول آتش‌نشانی» بهتر از نفاق و آتش‌ا‌فشانی!
«کپسول آتش‌نشانی» بهتر از نفاق و آتش‌ا‌فشانی!

«کپسول آتش‌نشانی» بهتر از نفاق و آتش‌ا‌فشانی!

آی‌اسپورت - وحید قلیچ پیشکسوت پرسپولیس است. از همان پیشکسوتانی که یکبار گفتم باید قاتق نان باشند ولی قاتل جان پرسپولیسند. از همان‌ها که معلوم نیست پس از بردها و قهرمانی‌ها در کدام پسله و پستویی پنهان می‌شوند اما بعد از ناکامی‌ها آشکار و عیان می‌شوند. سبیل تاب می‌دهند و افاضات می‌فرمایند؛ آنهم چه فرمودنی! نسل پر افاده و پرادعای دهه شصت که گویی تاوان دیده نشدن‌شان را می‌خواهند از نسل امروز طلب کنند. کافی‌ست پس از باخت‌های پرسپولیس روزنامه‌ها را ورق بزنید تا بیانات آتشین آقایان را از صدر تا ذیل مرور کنید.

انگار نه انگار که عنوان پر طمطراق "پیشکسوت" تعریف دارد، تکلیف دارد! از نگاهِ حضرات فقط وظیفه‌ی اظهار نظرهای سخیف و تضعیف دارد! آقایان سوراخ دعا را هم یافته‌اند، در مغازه‌شان می‌نشینند و با مصاحبه یا صفحه مجازی گلر پرسپولیس، شماره یک تیم ملی را تخریب می‌کنند! آن‌ هم زشت و زننده! یکی هم پیدا نمی‌شود بگوید جناب پیشکسوت، کپسول آتش‌نشانی بهتر است از آتش‌افروزی! اینهم از بخت و اقبال ماست که پیشکسوت یک تیم می‌شود «بابی چارلتون» و «دی‌استفانو» که اصلا اصالت و هویت باشگاه‌شان را شکل داده‌اند، اما یک خط انتقاد کور و پرخاشگری در سابقه‌شان نیست، پیشکسوت ما هم می‌شوند آقایانی مثل فنونی‌زاده و قلیچ و عربشاهی که تا دستی بر آتش دارند به به و چه چه به راه است و تا دور می‌شوند گندم ری برایشان تلخ می‌شود!

راست گفته‌اند بخت که برگردد فالوده دندان می‌شکند. این پالوده‌های دندان‌شکن نفس‌ تیم ما را گرفته‌اند، این استخوان‌های مانده در گلوی پرسپولیس که نه می‌شود دورشان انداخت و نه هضمشان کرد. باید سوخت و ساخت و به امید اصلاحشان دعا کرد که کمی آداب و کسوت بیاموزند، از امثال «غفور جهانی» که شناسنامه‌ی ملوان است اما صبور و باوقار در پستی و بلندی‌ها کنار تیمش ایستاده، کاستی‌ها را بر سرش نمی‌زند و یار شاطر است نه بار خاطر. پیشکسوتان ما اما زیاده‌خواه و پر توقع یا از گشادی پیراهن بازیکنان می‌گویند یا تعصب‌شان را به رخ می‌کشند و کسی نمی‌پرسد این تعصب چرا امروز مانع این حاشیه سازی‌ها نمی‌شود که یکی مثل قلیچ بیاید به گلر تیم سابقش و تیم قهرمان که در آستانه‌ی تکرار قهرمانی است اینطور لیچار بگوید و تازه ادعای عِرق و تعصب هم داشته باشد!

زیرکی را گفتم این احوال بین، خندید و گفت:

صعب روزی، بوالعجب کاری، پریشان عالمی!

۵۸ ۱۷  
آی اسپورت
2018-02-22 17:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۷ نظر
P71
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۵۳
ما پرسپولیسیم ایستاده در غبار ...
بغداد بونجاح
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۳۹
خخخخخخخی.
حسين
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۵۶
كاملا با نظر نويسنده موافقم
قرمز و ابي هم نداره
قليچ و عربشاهي و رهبري فرد واسه پرسپوليس
حسن روشن هم واسه استقلال
اينا نمي دونم طلب چيو دارن؟
حامد
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۵۶
کسوت و اینا رو بی‌خیال. خود قلیچ زمانی که بازی می‌کرد استاد سوتی دادن بود و تماشاگرهای خود پرسپولیس بهش میگفتن : "وحید تلمبه"! :-))))
محسن
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۵۴
تلمبه را یادم نیست اما خوب یادمه هیچ وقت گلر قابل اتکایی نبود.مثل همین روزها،دفاع باید جورکشی میکرد.دقیقا مثل همین روزها.
م.
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۰۸
آقای غفوری چقدر قشنگ مینویسید شما

انصافا هربار مطلبی میخونم به قلم شما کیف میکنم. کلا سبک نوشتن شما زیباست. هم معنی داره و هم زیبایی ادبی. آفرین.
تازه کجاشو دیدی مامه تیام بدجوری تیز کرده
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۴۴
چه عجب حسین غفوری تو نوشته هاش همیشه به تاج اهانت میکرد ولی با کاری که بغداد بونجاح کرد فعلا جرات پرخاشگری نداره
احمد
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۳۱
منم واسه تو تیز کردم.
تازه کجاشو دیدی؟؟؟
ارش
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۳۵
اخه کی شما رو ادم حساب میکنه ؟؟؟
برو جدول رو نگاه کن تا خیلی دور برنداری.
مش قاسم
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۳۸
خیلی خوشحال نباش .
عموری منتظر تونه.
هههههههههههههه
۸
ميلاد
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۰۳
اين اقاي قليچ خودش يك پا كپسول تشريف دارند. يك نكته جالبم هم اينه اكه اين دوستان فسيل ميگن فوتبال رو بديد به ما. ما بلديم. مردك شما جز چرنديات چي تحويل مردم داديد تا الان؟
۹
حمید
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۲۰
شما از بیرانوند هم بد تر بودی آقای قلیچ
۷
عالیجناب سرخپوش
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۳۵
چند نکته جالب و البته تکراری : 1- هنگام بردهای پیاپی و رکوردشکنی های پرسپولیس و موفقیت های برانکو و تیمش همه هواداران واقعی پرسپولیس و البته پیشکسوتان واقعی پرسپولیس شادند و این شادی را با پست ها و توئیت ها و دلگرمی ها و حمایت هایشان نشان میدهند اما عموما" در این زمان ها بعضی ها سکوت را ترجیح میدهد از جمله : قلیچ ؛ عربشاهی , فنونی زاده
2- با اولین سکته در حرکت پرسپولیس و اولین باخت و اولین ناکامی پرسپولیس هواداران واقعی و پیشکسوتان دلسوز ضمن اظهار نظرها و قد های منصفانه بازهم حمایت میکند و دلگرمی میدهند و امیدوار میکند اما عموما" در این زمان ها بعضی فرصت را غنیمت میشمرند و شروع به خواندن آیه یاس میکنند و حتی از تحقیر و استهزاء بازیکنان و کادر فنی فروگذار نمیکنند از جمله :قلیچ ؛ عربشاهی , فنونی زاده
3- ترجیع بند صحبت های حضرات پس از انتقاد از بازیکنان و بازی یک جمله است : برانکو به درد این تیم نمیخورد . همین قدر مسخره و مضحک اما خب حضرات زیاد اهل منطق نیستند . ابن الوقت هستند و شاخصه ابن الوقت ها همین است.
جناب غفوری پرسپولیس سالهاست راه خود را شناخته و حرکت روبه جلو خودرا شروع کرده است نگران این سنگ های میان جاده نباشید
۶ ۱
خاطره بازی با العین
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶، ۰۳:۰۹
بسه دیگه شعور داشته باشین...این اولین باخت نیست....وقتی هرسال تو اسیا دسته گل به اب می ده دیگه اولین بار نیست......ما فاجعه شیش تایی رو می بینیم شماها کور تشریف داری...باهمین فرمون برانکو حفظ, بشه فاجعه رخ می ده......
عبدالناصر
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶، ۰۸:۰۲
محمدباقر محقق

وحید_قلیچ مجید سوزوکی پرسپولیس است.گلر دهه شصت و بچه تهرون بی شیله پیله محله دولاب.۱۲سال حضور در پرسپولیس و رکورد ۱۷۶بازی الکی نیست. بعد از خداحافظی از فوتبال مدتی سرایدار ورزشگاه کارگران بود، مسافرکشی کرد، مکانیکی کار کرد ولی بیراهه نرفت. عشقبازی امثال قلیچ و علی پروین بود که #پرسپولیس در دهه شصت نابود نشد. ادبیات گلایه قلیچ یعنی هنوز مردان سه دهه قبل فوتبال زنده‌اند و نفس می‌کشند اما نه جانشینش نقد او را برمی تابد نه ورزشی‌نویس این روزها. بگذارید قلیچ حرف بزند حتی اگر مثل من و شما نباشد. او اگر مثل ما بود زمانی که با ۲۰میلیون رفت باشگاه پورا همانجا می‌ماند نه اینکه چون مربی‌اش پرویز مظلومی استقلالی بود فوتبال را کنار بگذارد.
۵ ۲
محسن
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۰۷
این مورد آخری عین حماقت بوده!!! اگر انروزها این پول مورد ادعای شما را گرفته بود،امروز مجبور به مجیزگویی ولی نعمتش نبود!!! به نظر شما خیلی حرفه ای عمل کرده؟
۳
کوروش
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۰۶
دوست عزیزواژه اغراق هم در مقابل این تعریفهای شما کم میاره واقعا ! نمیدونم واقعامنظورت از بی شیله پیله بودن وعشقبازی چیه؟! کسیکه در بدترین و حساس ترین شرایط پرسپولیس به فاصله کمتر از 8 روز تادربی بیاد با بدترین ادبیات ممکن روحیه دروازه بان فیکس پرسپولیس که حیاتی ترین پست هم محسوب میشه رو داغون میکنه !و بدتراز همه غلطاش نیت این تخریب آقاست که در حمایت از هدایتی فاسد بوده وجهت تلافی عکس العمل های بحق بیرانوند در قبال مهمانی های مشکوک ومشکل دار و شو های کثیف هدایتی اتفاق افتاده .
من همه مطالبی که در این متن درباره آقای قلیچ نگارش شده رو کاملا قبول دارم تنها یکی دوجمله از این مطلب رو قبول ندارم که محتوای آن زدن انگ پرافاده وپرتوقع به همه بازیکنان دهه 60 میباشد روفقط غیر واقعی وغیرمنطقی میبینم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر