فهرست
چرا رونالدو کمتر بازی می کند؟
چرا رونالدو کمتر بازی می کند؟

چرا رونالدو کمتر بازی می کند؟

آی اسپورت- او معمولا در همه بازی ها حضور داشت. در دوران حضور در رئال مادرید رونالدو در بیشتر بازی ها در زمین بوده است و فقط در برخی بازی های خاص روی نیمکت نشسته است. این روزها هرچند او در بازی های کمتری به زمین می رود.

در فصل 17-2016 مادرید 29 بازی انجام داده است و رونالدو در 20 تای آن ها حضور داشته است. 9 بازی را از دست داده و در 4 بازی به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده است. در مجموع او 1773 دقیقه بازی کرده، کمتر از هر فصلی به جز اولین فصل حضورش در سانتیاگو برنابئو، در آن فصل هم دلیلش مصدومیت طولانی مدت بود که زیاد بازی نکرد.

این بار هم کم بازی کردنش به مصدومیت ربط دارد، هرچند او مصدوم نیست. ستاره پرتغالی فصل را با مصدومیت زانو آغاز کرد، مصدومیتی که باعث شده بود فینال یورو را هم از دست بدهد. به خاطر آن مصدومیت او 3 بازی اول مادرید را از دست داد.

وقتی بازگشت زیدان خیلی زود او را به کار گرفت و در بازی با اوساسونا 66 دقیقه به او بازی داد. اما بازی بعد مقابل اسپانیول را از دست داد. بعد از آن در بازی با لاس پالماس در دقیقه 72 تعویض شد و معلوم بود نشانه هایی از مصدومیت هنوز پابرجاست.

مانند فصول قبل او دور اول بازی های جام حذفی را هم از دست داد و در بازی با کالچرال لئونسا روی نیمکت نشست. بعد از آن در بازی خانگی مقابل لاکرونیا نیمکت نشین شد. دلیلش این بود که می خواست برای جام جهانی باشگاه ها استراحت کند. بعد هم در بازی های خانگی و خارج از خانه مقابل سویا در ژانویه بازی نکرد.

رونالدوی 31 ساله از 3 فصل اخیر، 2 فصل را با مشکلات بدنی و فیزیکی به پایان برده است. زیدان می خواهد این بار این اتفاق نیفتد و بتواند با او در لالیگا، لیگ قهرمانان اروپا و جام حذفی موفق باشد. طبیعی هم هست. در فصول اخیر مصدومیت زانو رونالدو را خیلی آزار داده است. او در پایان فصل های 14-2013 و 16-2015 دچار مصدومیت شده و تا حدود 3 هفته دیگر او 32 ساله می شود.

او اخیرا سبک بازی اش را هم تغییر داده و بیشتر در محوطه جریمه حریف حاضر می شود. این یعنی با بالا رفتن سنش بیشتر سعی می کند انرژی اش را ذخیره کند و خودش هم می داند که دیگر از نظر فیزیکی محدودیت هایی دارد.

هرچند در دنیای فوتبال بازیکنان کمی هستند که مراقب خودشان باشند. اما رونالدو این طور نیست و در ماه دسامبر هم گفته که می خواهد تا 10 سال دیگر به بازی کردن ادامه دهد. اگر واقعا برنامه اش این باشد طبیعی است که از همین حالا در همه بازی ها حضور نداشته باشد. زیدان هم این را می داند و با توجه به قدرتی که تیم فعلی مادرید دارد سعی می کند تا جایی که می تواند به او استراحت دهد. تیم او این روزها انقدر خوب است که حتی شاید بتواند بیشتر از این هم به رونالدو استراحت دهد.

نه فقط این، بلکه او می خواهد رونالدو را در همه بازی هایی که در اختیار دارد آماده و سرحال داشته باشد. در حال حاضر در شرایطی که رونالدو استراحت می کند و مادرید در 40 بازی بدون شکست است، اوضاع خوب پیش می رود و روند چرخشی زیدان می تواند ادامه داشته باشد.

۶ ۲  
آی اسپورت
2017-01-14 18:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
بهنام
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۴۳
از اون مقالات بودا خب پیر شده !!!
۱
مسعود
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۳۸
تیم عالی فقط به بازیکنان باید با فکر بیشتر استراحت بده یهو تیم سوم نزاره تو زمین و البته میتونه بیشتر به خامس و ایسکو بازی بده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر