فهرست
سانچستر سیتی!
سانچستر سیتی!

سانچستر سیتی!

آی اسپورت - در كنار ارقام نجومی كه برای جابه‌جایی بازیكن در اروپا صرف می‌شود، ستاره‌های 20میلیونی هم خرید‌و‌فروش می‌شوند. باورتان می‌شود لیورپول برای خرید فان‌دایک كه یك‌مدافع گمنام است 75میلیون‌پوند هزینه كند و منچسترسیتی كه خودش مدافعان كناری را به‌قیمت مهاجمان می‌خرد با 20میلیون‌یورو الكسیس سانچس را از ورزشگاه امارات به ورزشگاه اتحاد بیاورد؟ البته ونگر در كنفرانس مطبوعاتی دیروزش اعلام كرد هنوز پیشنهادی از منچسترسیتی به دستش نرسیده است و این بدان معناست كه درصورت رسیدن پیشنهاد روی آن فكر می‌كند و ندیده رد نخواهد كرد. ونگر حتی گفت: «تضمینی نمی‌دهم الكسیس سانچس با توجه به‌علاقه منچسترسیتی در این ماه در آرسنال ماندگار شود.»

تولیدی ونگر و شركا

این اولین‌باری نیست كه باشگاه‌های متمول تازه به دوران رسیده، ستاره‌های آرسنال را از چنگ ونگر در می‌آورند. سرمربی آرسنال كه زمانی شعارش «ما ستاره نمی‌خریم، ستاره می‌سازیم» بود، در سال‌های اخیر كه فشار هواداران بالا رفته است ستاره‌های زیادی خریداری كرده است از جمله همین سانچس یا اوزیل. حالا مالكان نفتی باشگاه‌های انگلیسی ستاره‌های غیرتولیدی او هم از چنگش بیرون می‌آورند. ونگر یك‌بار زمانی كه چلسی با اشلی كول مذاكره كرده بود از كوره در رفت و این اقدام را چنین توصیف كرد: «مثل این می‌ماند كه یك‌نفر بیاید لب پنجره و با همسر شما حرف بزند.» سرانجام اشلی كول هم مثل خیلی ستاره‌های دیگر از چنگ او پرید و حالا نوبت ستاره شییلیایی است. البته این ضعف ونگر بوده كه نتوانسته سانچس و اوزیل را در این همه مدت به‌تمدید قرارداد ترغیب كند. او اگر می‌ماند می‌توانست در تابستان بدون این‌كه همین 20میلیون‌پوند را به آرسنال نان‌رسانی كند از این تیم برود.

گواردیولا در جریان نبود

از طرفی، چندی پیش گواردیولا در كنفرانس مطبوعاتی‌اش اعلام كرده بود كه سانچس هرگز در زمستان به سیتی نخواهد پیوست. حالا توافق باشگاه منچسترسیتی با این بازیكن و باشگاه آرسنال نشان می‌دهد در انگلیس هم مثل اسپانیا برای خرید بازیكن گاهی با سرمربی مشورت نمی‌كنند. گواردیولا اوایل همین فصل هم هر گونه مذاكره با مسی را برای پیوستن به منچسترسیتی تكذیب كرده بود اما بعدا معلوم شد شیخ منصور بدون مشورت با سرمربی تیمش با مسی و پدرش مذاكره كرده و پیشنهادی نجومی به او داده بود. اصلا سیتی این همه عنصر هجومی مثل سانچس، ژسوس، زانه، آگوئرو، داوید سیلوا، استرلینگ، دی‌بروینه و... را می‌خواهد چه‌كار؟ پپ با الكسیس همكاری كوتاه‌مدتی در بارسا داشت.

13+15 میلیون‌پوند

به‌هرحال الکسیس سانچس كه این روزها دوستان زیادی در آرسنال نداشت و همبازیانش در شادی‌های بعد از گل با او شركت نمی‌كردند با منچسترسیتی بر‌سر دستمزد سالانه ۱۳میلیون‌پوند به‌توافق رسیده است. همچنین درصورتی که سانچس در همین ماه ژانویه به سیتی برود، در هنگام امضای قرارداد، ۱۵‌میلیون‌پوند به‌عنوان پاداش دریافت می‌کند. اگر آرسنال با این پیشنهاد موافقت نمی‌كرد بیشتر به‌سود سانچس بود و در این‌صورت او می‌توانست بدون پرداخت یك‌پوند به آرسنال با دریافت جرینگی 30میلیون‌پوند در پایان فصل به سیتی برود.

اوزیل هم رفتنی است؟

یوونتوس در رقابت با منچستریونایتد برای جذب مسوت اوزیل، ستاره آلمانی آرسنال شرکت خواهد کرد. به‌نظر می‌رسد آرسنال پس از جدایی سانچس، اوزیل را هم در ژانویه از دست خواهد داد. قرارداد ستاره آلمانی هم در پایان فصل منقضی می‌شود. بنابراین شاید بهتر باشد ونگر همین حالا او را به یونایتد یا یوونتوس بفروشد تا مبلغ ناچیزی نصیب باشگاه شود و باشگاه از شر پرداخت دستمزد بالای این دو‌ستاره هم راحت شود و توان خود را برای جانشینان این دو‌بازیكن بگذارد. از لمار، هافبك فرانسوی موناكو به‌عنوان گزینه جانشینی یكی از این دو‌بازیكن یاد می‌شود و همچنین فكیر، گلزن فرانسوی تیم لیون كه البته خرید هركدام از اینها در این مقطع از فصل می‌تواند خریدی نجومی باشد. گزینه یووه برای اوزیل كمی بعید است چون همان‌طور كه ونگر هم دیروز گفت امكان خروج این دو‌بازیكن از انگلیس منتفی است چون هیچ‌جا به‌اندازه تیم‌های انگلیسی به بازیكن حقوق نمی‌دهند.

 همشهری ورزشی

۲    
آی اسپورت
2018-01-10 15:01:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر