فهرست
گزارش ویژه: حمایت می‌کنیم، یعنی اخراج!
گزارش ویژه: حمایت می‌کنیم، یعنی اخراج!

گزارش ویژه: حمایت می‌کنیم، یعنی اخراج!

آی‌اسپورت- احتمالا وقتی مدیران باشگاه از مربی‌شان حمایت می‌کنند باید شاهد ابقای آن فرد برای مدتی مشخص بود. اوضاع اما به این سادگی‌ها هم نیست. در فوتبال مدرن وقتی باشگاه بعد از نتایج ضعیف یک مربی از او حمایت می‌کند، باید زود منتظر اتفاق تازه‌ای بود. حمایت مدیران باشگاه لسترسیتی از کلودیو رانیری باعث شد پرونده بعضی مدیران که سر حرف‌شان نماندند را در این گزارش بیاوریم.

 

کنی دالگلیش/ اسطوره لیورپولی‌ها در آوریل 2012 حاشیه امنیت نداشت و هر لحظه ممکن بود اخراج شود. آن زمان تام ورنر، رئیس باشگاه، در مصاحبه‌ای از ادامه همکاری با دالگلیش خبر داد: «ما اعتماد زیادی به کنی داریم. احساس می‌کنیم تیم مسیرش را در آینده پیدا خواهد کرد و دالگلیش از حمایت کامل ما برخوردار است.» درست یک ماه بعد یعنی در می 2012 پرونده کنی برای همیشه در لیورپول بسته شد.

 روبرتو مانچینی/ مارس 2013 بود که شایعه اخراج روبرتو مانچینی در رسانه‌های انگلیس به گوش رسید. آن زمان فران سوریانو، مدیر اجرایی باشگاه منچسترسیتی مصاحبه‌ای انجام داد و این‌طور از مانچو حمایت کرد: «مانچینی یک قهرمان است. چیز دیگری نمی‌گویم. قهرمانی در لیگ، به خصوص لیگ برتر کار آسانی نیست.» دو ماه بعد یعنی در می 2013 بود که مانچینی جای خود را به مانوئل پیگرینی داد.

 ژوزه مورینیو/ بعد از قهرمانی در لیگ برتر، مورینیو با چالش عجیبی روبه‌رو شد. چلسی خوب بازی نمی‌کرد، نتیجه نمی‌گرفت و هر هفته با ناکامی زمین را ترک می‌کرد. کم‌کم زمزمه‌های برکناری آقای خاص از استمفوردبریج شنیده شد. در اکتبر 2015 باشگاه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد کاملاً پشت مورینیو ایستاده و شایعات در خصوص اخراج او صحت ندارد. داستان مشخص است. دو ماه بعد یعنی در دسامبر 2015 آقای خاص حکم اخراجش را از رومن آبراموویچ دریافت کرد تا گاس هیدینک به عنوان مربی موقت روی نیمکت تیم بنشیند.

 لوئی فان‌خال/ داستان به دسامبر 2002 و زمانی که فان‌خال سرمربی بارسلونا بود برمی‌گردد. بعد از عملکرد ضعیف آبی‌واناری‌ها و شایعه اخراج فان‌خال، سیژته کامبرا، قائم‌مقام جدید باشگاه، مصاحبه‌ای انجام داد و از ادامه کار با این سرمربی هلندی گفت. یک ماه بیشتر طول نکشید که لوئی از کار برکنار شد.

 براندن راجرز/ آگوست 2015 سرمربی وقت لیورپول با کسب نتایج ضعیف در خطر اخراج قرار گرفته بود. تام ورنر، رئیس باشگاه لیورپول که پیش از این یک بار از کنی دالگلیش حمایت و 30 روز بعد او را اخراج کرده بود، این بار پشت براندن راجرز درآمد. در نهایت نتیجه این شد که در ماه اکتبر راجرز از سمتش کنار گذاشته شد. رئیس باشگاه نتوانست بیش از 2 ماه روی حرفش بماند تا برای دومین بار کارنامه حمایت از سرمربی‌اش غلط شود.

 تیم شروود/ این یکی در نوع خود جالب است. مدیر اجرایی باشگاه استون ویلا در اکتبر 2015 در مصاحبه‌ای با این جمله از تیم شروود حمایت کرد: «مدیر باشگاه همیشه می‌خواهد با سرمربی‌اش برای بلندمدت جلو برود.» ماحصل آن اخراج شروود از سمتش پس از گذشت 10 روز از مصاحبه چارلز کرولاک بود.

 کنی جاکت/ این یکی مربوط به سال 2016 است و آخرین نمونه از بدعهدی مدیران به حساب می‌آید. در جولای 2016 کنی جاکت، سرمربی باشگاه ولورهمپتون، در خطر اخراج قرار گرفته بود. مدیر باشگاه اما با اطمینان از ابقای سرمربی‌اش سخن می‌گفت: «من تلاش می‌کنم تا هر پشتیبانی‌اي‌ که از دستم برمی‌آید را از کنی داشته باشم. ما نظرات مشترک‌مان را با هم در میان می‌گذاریم.» درست چهار روز بعد خبر برکناری جاکت روی خروجی سایت باشگاه ولورهمپتون منتشر شد و هیچ‌کس دلیل آن حمایت و سپس اخراج او را نفهمید. شاید دو طرف نظرات متفاوتی نسبت به همدیگر داشتند!

۱    
آی اسپورت
2017-02-10 10:16:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر