فهرست
نوید 2017 درخشان با حرکت عقرب ژیرو
نوید 2017 درخشان با حرکت عقرب ژیرو

نوید 2017 درخشان با حرکت عقرب ژیرو

آی اسپورت- الیویه ژیرو سال 2017 را به بهترین شکل ممکن آغاز کرد و در بازی مقابل کریستال پالاس گلی چشم نواز به ثمر رساند. در دیداری که در روز یکم ژانویه برگزار شد توپچی ها در بیشتر دقایق بر بازی سلطه داشتند و با وجود بهتر شدن تیم آلاردایس در نیمه دوم، سزاوارانه به برتری رسید.

گلی که ژیرو در دقیقه 17 زد می تواند کاندیدای بهترین گل فصل هم باشد. ستاره فرانسوی توپ ارسالی را با حرکت عقرب وارد دروازه کرد، شبیه گلی که هنریک میخیتاریان در بازی با ساندرلند هفته گذشته زد. این بازیکن 30 ساله حالا در 4 بازی آخرش در لیگ برتر که در ترکیب اصلی بوده 6 گل زده و به نظر نباید دیگر از ترکیب اصلی کنار گذاشته شود. او جدا از گل زیبایی که در این بازی زد، پیش از این و در بازی مقابل وست بروم یک گل حساس هم زده بود و برای تیمش 3 امتیاز را کسب کرده بود.

می تواند این طور هم باشد که بهتر شدن این بازیکن در نتیجه سیستم جدید آرسن ونگر باشد. او اخیرا از الکسیس سانچس عقب تر استفاده می کند. اما مصدومیت چندین بازیکن اصلی و همچنین مریضی اوزیل هم دلیلی برای باز شدن جا برای ژیرو در ترکیب تیم بوده است.

تیم ونگر تنها تیم لیگ است که در هیچ بازی ای در پایان نیمه اول از حریف عقب نبوده است و این که تیمشان در اوایل هر بازی در دفاع استحکامش را حفظ می کند یکی از نقاط قدرت توپچی ها است. با این کار تیم ونگر می تواند تمرکزش را روی استفاده از فرصت ها برای رسیدن به گل بگذارد.

به غیر از ژیرو در بازی با کریستال پالاس آرون رمسی، فرانسیس کوکولین و الکس آکسلید چمبرلین هم عالی بودند. این 3 بازیکن از دقیقه 72 به بعد به جای الننی، پرس و ایووبی وارد زمین شدند و خوش درخشیدند.

الکس ایووبی بعد از ورودش به زمین بازی گل هم زد و توپچی ها باید خودشان را خوش شانس بدانند که این بازیکن نیجریه ای برای رقابت های جام ملت های افریقا به کشورش نمی رود. چرا که نیجریه نتوانسته به این بازی ها راه پیدا کند. البته بازیکن 20 ساله در هفته های اخیر در گل زدن ناتوان بوده است، اما ضربه سری که در بازی با کریستال پالاس زد خیال تیمش را از بابت برد راحت تر کرد.

در ورزشگاه امارات 200 بازی در لیگ برتر انگلیس انجام شده است. از سال 2006 به بعد بازیکنان زیادی آمده و رفته اند و خیلی چیزها تغییر کرده، اما هنوز سرمربی همان ونگر است. ونگر خوشحال است که تیمش در هر بازی ای 3 امتیاز می گیرد و می داند برای موفقیت نباید امتیاز از دست داد. می داند که رسیدن به چلسی همین حالا هم خیلی سخت شده است و نباید فاصله با این تیم بیشتر از این شود. اما روز اول سال 2017 برای آرسنالی ها امیدوار کننده بود. هواداران این تیم امیدوارند اوضاع برایشان بهتر از این ها هم بشود.

۶    
آی اسپورت
2017-01-02 16:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر