فهرست
زاهدی فر و بازهم یک هندِ پنالتی جنجالی
زاهدی فر و بازهم یک هندِ پنالتی جنجالی

زاهدی فر و بازهم یک هندِ پنالتی جنجالی

آی اسپورت - قضاوت محمدحسین زاهدی فر در بازی تیم های پرسپولیس و فولاد مورد اعتراض تیم میزبان قرار گرفته است. پرسپولیسی ها اعتقاد دارند که اعلام خطای هند منجر به پنالتی از سوی او در برخورد توپ به محمدحسین کنعانی زادگان درست نبود و داور اشتباه کرد اما باوجود اعتراض سفت و سخت بازیکنان و کادرفنی سرخ ها، زاهدی فر روی نظرش ماند و در نهایت نیز این پنالتی تبدیل به گل شد؛ گلی که ممکن بود دو امتیاز را از پرسپولیس بگیرد.

نکته جالب این که زاهدی فر سال گذشته در بازی تیم های استقلال و سپاهان در نقش جهان نیز یک اشتباه این چنینی را مرتکب شده بود. جایی که ارسال روی دروازه سپاهان با برخورد توپ به دست کی‌روش استنلی همراه شد اما این داور تشخیص داد که این برخورد پنالتی نیست. در این صحنه، بازیکنان فولاد توپ را روی دروازه ارسال کردند و محمدحسین کنعانی زادگان پیش از این که توپ به لوسیانو پریرا برسد، آن را با بدنش دفع کرد. از نظر پرسپولیسی ها توپ به کتف کنعانی خورد اما زاهدی فر و کمک هایش معتقد بودند که وی با دست توپ را لمس کرده است. اما کارشناسان داوری در این باره چه گرفتند؟

 

* حیدر سلیمانی: پنالتی درست نبود

داور وسط و داور پشت صحنه به سهولت می‌توانستند این صحنه را ببینند. این که نتوانست تشخیص بدهد توپ به دست کنعانی زادگان نخورده، صلاحیتش را زیر سوال برد. اگر ببینید بعد از آن هر سوتی که داور می‌زد، بازیکنان اعتراض می‌کردند. اگر صحنه را ببینید یک مثلثی می‌بینید که دو داور دو ضلع آن هستند و یک ضلع دیگر آقای کنعانی زادگان؛ بنابراین هر دو مسلط بودند. به نظر من داور باید تمرکز و صبر می‌کرد و بعد تصمیم می‌گرفت. داور پشت دروازه هم شجاعت این را نداشت که نظر داور راتغییر دهد.

* محمد فنایی: پنالتی درست نبود

این ضربه که برخورد می‌کند، تقریبا بالای آرنج است. یک قانون جدید است که توپ اگر قسمت بالا بخورد، پنالتی نیست. من اصلا نمی‌توانم قبول کنم که این پنالتی باشد. اگر توپ یک مقدار پایین تر از کتف هم بخورد پنالتی نیست. صحنه خیلی سریع بود و داور روی تصوراتش سوت زد که به نظرم اشتباه بزرگی بود.

* نوذر رودنیل: پنالتی درست نبود

قانون جدید هند برخورد توپ تا بازو را مجاز دانسته و پنالتی نمی داند اما زاهدی فر در این صحنه مرتکب اشتباه تاثیرگذاری شد تا این اشتباه منجر به جنجال های بعدی و کارت های زردی شود که او به اعضای 2 تیم نشان داد و می توان گفت این اتفاق در نهایت باعث شد مدیریت بازی از دست او خارج شود. حضور کمک داور پشت دروازه برای این گونه صحنه ها است و وقتی این داوران در این صحنه ها به داور کمکی نمی کنند باید گفت حضور این نفرات پشت دروازه ها فقط هزینه هایی را برای فدراسیون و تیم ها دارد.

 

* حسین عسگری: پنالتی درست نبود

علاوه بر این تصویر دوربین از زاویه پشت کنعانی‌زادگان گرفته شده بود ولی در صحنه‌ای که ما دیدیم برخورد توپ با دست دیده نشد و فکر نمی‌کنم خطای هندی رخ داده باشد. در این صحنه کمک داور کنار دروازه به صحنه خیلی نزدیک بود و شاید او در گرفته شدن این پنالتی نقش داشت.

 

* رضا سخندان: پنالتی درست نبود

این صحنه پنالتی نبود، چرا که بر اساس قانون جدید، داوران این صحنه‌ها را نباید پنالتی بگیرند. توپی که به بالای دست خورده بود، هند نیست.

 

* هادی دزفولی: پنالتی درست نبود

من از نحوه قضاوت زاهدی‌فر در بازی پرسپولیس و فولاد راضی نیستم زیرا او یک پنالتی کاملاً اشتباه به سود فولاد اعلام کرد و بعد از پنالتی که علیه پرسپولیس گرفت سعی کرد با این تیم مهربان‌تر باشد و خطاها را به نفع پرسپولیس اعلام می‌کرد.

 

* نوید مظفری: پنالتی درست نبود

تصمیم داور مبنی بر اعلام پنالتی برای فولاد کاملا اشتباه بود و داور با این تصمیم بازی را کاملا بهم ریخت. توپ با کتف بازیکن پرسپولیس برخورد کرد و طبق آخرین قوانین داوری هم این صحنه به هیچ وجه پنالتی نیست.

 

* ابراهیم میرزابیگی: پنالتی درست نبود

توپی که به شانه آقای کنعانی زادگان برخورد کرد، اصلا هند نبود. تعجب می کنم که داور خیلی به صحنه نزدیک بود و این صحنه را هند تشخیص داد. داوران پشت دروازه هم اکثریت بدون هیچ علامتی آنجا می ایستند و هیچ دخالتی در بازی نمی کنند. کمک داور پشت دروازه به صحنه خیلی نزدیک بود و می توانست دخالت کند. بعد از این صحنه بود که همه شاهد بودند که بازی از دست داور خارج شده بود و باعث شد اخطارهای بی‌شماری بدهدو بازیکنان و کادر فنی هر دو تیم اعتراض کنند و کارت زرد بگیرند.

۸ ۱  
آی اسپورت
2021-01-18 19:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
کیسه
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹، ۰۲:۳۹
مکتب فحش و ناسزا و دروغ و تزویر و هوچیگری و حرام زاده بازی می خواد به زور قهرمان بشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر