فهرست
برای حسین حسینی؛ جام‌ها را می‌برند یا می‌خرند؟
برای حسین حسینی؛ جام‌ها را می‌برند یا می‌خرند؟

برای حسین حسینی؛ جام‌ها را می‌برند یا می‌خرند؟

آی اسپورت - با دستور سازمان لیگ، قرار است تمرینات و مسابقات لیگ برتر آغاز شود و پیش‌نیاز این موضوع هم حضور اعضای تیم‌ها در تست کرونا بود؛ آنچه ظاهرا به مذاق حسین حسینی خوش نیامده است. دروازه‌بان استقلال در حاشیه انجام تست با گلایه‌آمیزترین لحن ممکن رو به دوربین می‌گوید: «لیگ را بگذارند سه ماه دیگر که ویروس ضعیف شد برگزار کنند. الان اگر ما کرونا بگیریم فوتبال‌مان تمام می‌شود و باید برویم در خانه بنشینیم. خب یک جام بخرند به آنها بدهند، تمامش کنند دیگر...»

به جرات می‌توان گفت خط به خط اظهارات حسینی غلط، غیرعلمی و بهانه‌جویانه است. هیچکس در جهان نمی‌تواند تضمین بدهد که کرونا سه ماه دیگر تمام شده یا این ویروس ضعیف خواهد شد. سازمان بهداشت جهانی به طور جدی فرضیه ماندگاری ابدی کرونا را مطرح کرده و همچنین در این مدت به دفعات هشدار داده شده که پیک بعدی این بیماری در پاییز است. مسوولان وزارت بهداشت (که احتمالا اطلاعات‌شان بیشتر از حسینی است) به صراحت گفته‌اند اگر لیگ امسال برگزار نشود، برگزاری لیگ بعدی هم ناممکن خواهد بود. بنابراین ادعای حسینی در مورد گذر زمان و تضعیف ویروس، غلط و ناشی از بی‌اطلاعی است. جمله بعدی او در مورد به پایان رسیدن فوتبال کسانی که کرونا می‌گیرند هم همین شرایط را دارد. این جمله که پیش‌تر از سوی مالک تراکتور مطرح شده بود، به طور گسترده از سوی پزشکان و متخصصان طب ورزشی رد شده و همین حالا هم با وجود ابتلای چند بازیکن یوونتوس به ویروس، پروتکل از سرگیری سری‌آ نهایی شده است.

با این همه اما زیان‌بارترین بخش ادعاهای حسینی، جمله آخر اوست؛ جایی که توضیه می‌کند یک جام برای پرسپولیسی‌ها بخرند و غائله را تمام کنند. این یعنی فوتبالیست حرفه‌ای ما نه‌تنها فرهنگ مبارزه کردن را یاد نگرفته، بلکه فرهنگ باختن و بازنده خوبی بودن را هم بلد نیست. حسینی باید بداند جام‌ها بردنی هستند، نه خریدنی. تمایل پرسپولیسی‌ها به از سرگیری لیگ کاملا منطقی و طبیعی است. خود استقلال هم اگر در این شرایط بود، همین‌قدر پافشاری می‌کرد. هر که زحمت کشیده، اجرش را می‌خواهد؛ همانطور که امروز یورگن کلوپ هم در انگلستان بیشترین اصرار را به آغاز لیگ جزیره و قهرمانی لیورپول دارد.

وقتی بازیکن مهم استقلال اینقدر خام و غیرمستدل کری‌خوانی می‌کند، از هوادار کم‌سال حاضر در فضای مجازی چه انتظاری می‌توان داشت؟ برای تغییر موقعیت از بازنده به برنده، اول باید توهم تبعیض، جای خودش را به تلاش و تمرین بدهد. هیچ راه دیگری وجود ندارد.

بانک ورزش

۶۰ ۳  
آی اسپورت
2020-05-23 01:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
سیروس
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۱:۴۷
حالایک فوتبالیست بیسوادیک ابرازفضله ای نموده شماکوتاه بیا،ضمناازافاضات بقول خودتان بیرو ودیگراندیشمندان سرخابی هم بگویید.
عارف
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۲:۵۷
این هم واسه ما آدم شده برو جوجه برو گریه هاتو بکن تو در حد دروازبان سوم پرسپولیس هم نیستی
محمد
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۷:۳۰
جهت اطلاع جام را از منیره با دستور وزیر خرید به باشگاه بی افتخار بولینگ عبدو با اسنپ ارسال میکنن تا این باشگاه بی افتخار در ویترین خود قرار دهد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر