فهرست
یووه-بارسا؛ انتقام سیاه و سفید از آبی‌واناری
یووه-بارسا؛ انتقام سیاه و سفید از آبی‌واناری

یووه-بارسا؛ انتقام سیاه و سفید از آبی‌واناری

آی‌اسپورت- یوونتوس به جبران باخت رفت و بارسلونا به جبران باخت فصل قبل در تورین می‌اندیشند.  امشب در ورزشگاه خانگی یوونتوس مهم‌ترین بازی هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا بین راه‌راه‌پوشان تورینی و بارسلونا برگزار خواهد شد. یووه در خانه در پی جبران شکست بازی رفت برابر بارسا است.

یوونتوس‌؛ فرصت تلافی در تورین

مثل اینکه به پایان دوران سلطنت یوونتوس بر فوتبال ایتالیا نزدیک شده‌ایم. شرایط یوونتوس قطعاً بحرانی نیست ولی این تیم دیگر یکه‌تاز فوتبال ایتالیا هم به حساب نمی‌آید. شکست‌های شاگردان آلگری در ماه گذشته برابر لاتزیو و چند روز پیش برابر سامپدوریا این تیم را در سری A از ناپولی دورتر کرده و حتی اینتر هم از بیانکونری پیشی گرفت. در لیگ قهرمانان اروپا هم با باخت کارشان را شروع کردند و در ادامه کمی اوضاع‌شان بهتر شد تا تیم دوم جدول باشند. 4 امتیاز باارزشی که مقابل اسپورتینگ جدی‌ترین رقیب‌شان برای صعود گرفتند شانس آنها را بیشتر کرده و حالا در حساس‌ترین بازی دور برگشت به مصاف بارسلونا خواهند رفت. آلگری کمی خیالش آسوده است چراکه اسپورتینگ هفته آخر باید در نوکمپ برابر بارسا قرار بگیرد و تصور اینکه این تیم بتواند جایگاه دومِ بانوی‌پیر را به خطر بیندازد، سخت است. یوونتوس فصل قبل در 180 دقیقه جدال با بارسلونا گلی دریافت نکرد و عملکرد دفاعی‌شان در نوکمپ هم قابل تحسین بود اما هرچه در آن 2 بازی گل نخوردند این فصل دروازه‌شان باز شد. یوونتوسی‌ها به فکر تکرار نتیجه‌ای مثل بازی خانگی فصل قبل‌شان برابر بارسا هستند، اگرچه برابر بارسای آماده این روزها گرفتن چنین نتیجه‌ای آسان نیست.

 بارسلونا‌؛ شکست‌ناپذیرهای کاتالان

زمانی که ارنستو والورده مربی بارسلونا شد آینده‌اش با شک و تردید ترسیم می‌شد اما فصل حتی بهتر از تصور بارسایی‌های خوشبین آغاز شد و تیم این روزهای کاتالان‌ها شکست‌ناپذیر است. اتلتیکومادرید در لالیگا و المپیاکوس در بازی برگشتِ لیگ قهرمانان تنها تیم‌هایی بودند که یک تساوی از بارسا گرفتند و احتمالاً از این بابت به خودشان افتخار می‌کنند! 10 امتیاز فاصله با رئال‌مادرید در همین 12 هفته ابتدایی لالیگا نشان از قدرت آبی‌واناری‌ها دارد و با ادامه همین روند در لیگ قهرمانان هم آنها مدعی اول قهرمانی خواهند بود. امشب تنها یک تساوی در تورین می‌تواند صعود شاگردان والورده را قطعی کند اما با توجه به این که در سال‌های اخیر آمار خوبی در ایتالیا نداشته‌اند مایل به کسب پیروزی هستند. در بازی قبلی در خانه یوونتوس 3 گل خوردند و در نهایت هم موفق به جبران آن باخت نشدند. همان‌طور که یوونتوس در پی جبران شکست بازی رفت برابر بارسا است، کاتالان‌ها هم می‌خواهند خاطره تلخِ تورین را از ذهن‌شان پاک کنند. بارسا این فصل در خط دفاع هم شرایط ایده‌آلی داشته و در لالیگا به طور میانگین در هر 3 بازی یک گل دریافت کرده، در 4 بازی لیگ قهرمانان هم تنها در آخرین دقیقه بازی رفت برابر المپیاکوس گل خورد.

محرومان و مصدومان

بندیکت هوودس و مهدی بن‌عطیه مصدومان یوونتوس برای این بازی مهم هستند. والورده هم نمی‌تواند به دلیل آسیب‌دیدگی از خاویر ماسچرانو، سرخی روبرتو، آندره گومس، رافینیا و عثمان دمبله در ترکیب بارسلونا استفاده کند.

 آخرین جدال

بازی رفت بارسلونا و یوونتوس در نوکمپ با 3 گل به سود کاتالان‌ها پایان یافت. مسی (2 گل) و راکیتیچ دروازه یووه را باز کردند.

 آمار بازی

5) در 5 جدال آخر رسمی یوونتوس و بارسلونا سهم هر تیم 2 برد بوده است و یک بازی هم با نتیجه مساوی پایان یافته.

یک) پس از پاری‌سن‌ژرمن که هنوز در لیگ قهرمانان گل نخورده، بارسلونا با یک گل خورده در 4 بازی قبلی بهترین خط دفاعی را داشته است.

14) بارسلونا در 16 بازی این فصل در لیگ قهرمانان اروپا و لالیگا 14 بازی را برده است، یعنی 5/87 درصد.

2) یوونتوس در هر 2 بازی خانگی قبلی‌اش در لیگ قهرمانان پیروز شده. بیانکونری فصل قبل در لیگ قهرمانان شکست نخورد.

6) بارسا رکورد چندان خوبی برابر تیم‌های ایتالیایی در خانه رقبا نداشته. آبی‌واناری‌ها برابر تیم‌های سری A فقط 6 بازی از 21 بازی را بردند و در دیگر بازی‌ها 9 تساوی و 6 شکست برای این تیم ثبت شده است.

4) آخرین شکست یوونتوس در خانه به 4 سال و نیم قبل برمی‌گردد که بایرن‌مونیخ 2 بر صفر بیانکونری را در تورین مغلوب کرد.

5) کاتالان‌ها در 5 بازی آخرشان در ایتالیا پیروز نشده‌اند. بازی قبلی‌شان در زمین یوونتوس هم با شکست 3 بر صفر این تیم تمام شد.

 ترکیب احتمالی دو تیم

یوونتوس: بوفون، دی‌شیلیو، بارتزالی، کیلینی، ساندرو، خدیرا، پیانیچ، کوادرادو، دیبالا، مانژوکیچ و ایگواین

بارسلونا: تراشتگن، سمدو، پیکه، اومتیتی، آلبا، راکیتیچ، بوسکتس، اینیستا، مسی، دئولوفئو و سوارس

 خبرورزشی

۱    
آی اسپورت
2017-11-22 18:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر