فهرست
کی‌روش به سبک بازی کلمبیایی‌ها می‌خورد؟
کی‌روش به سبک بازی کلمبیایی‌ها می‌خورد؟

کی‌روش به سبک بازی کلمبیایی‌ها می‌خورد؟

آی اسپورت - با کارلوس کی روش، کلمبیا می تواند سبک بازی خود را تغییر دهد. این تیم می تواند از فوتبالی که بیشتر به پاس های کوتاه عرضی متکی است، به فوتبال مستقیم و ارسال پاس های عمقی، تغییر روش دهد. همان روشی که اغلب تیم های اروپایی از آن استفاده می کنند.

با کی روش و بازیکنان سطح بالایی که کلمبیا در اختیار دارد، این تیم می تواند به درجه ای از کیفیت برسد که معمولا در تورنمنت های مهم با کمبود آن مواجه است. این را می توان تضمین کرد؛ اگر کی روش بتواند ایده های خود را به خوبی در کلمبیا پیاده کند.

کی روش در اولین نشست خبری خود در مقام سرمربی کلمبیا گفت:« بازیکنان باید تلاش کنند تا همیشه و هر روز در بالاترین سطح قرار داشته باشند. وظیفه من به عنوان مربی، برنامه ریزی و سازماندهی درست تیم است و طرح این سوال برای بازیکنان که در چه زمینه هایی می توانیم و باید بهتر شویم. اگر خواستار نتایج درخشان هستیم، باید تیمی درخشان و استثنایی باشیم.»

از خوش شانسی و مزیت های کی روش می توان به حضور شاکله اصلی تیم ملی کلمیبا در بهترین لیگ های دنیا اشاره کرد. داوید اوسپینا، یری مینا، آریاس، داوینسون سانچز، ویلمار باریوس، کوادرادو، زاپاتا، خامس و فالکائو در معتبرترین لیگ های اروپایی بازی می کنند. می توان ادعا کرد که هشت تای آنها از الان در ترکیب ثابت تری کلور(لقب کلمبیا) قرار خواهند داشت.

کی روش در این رابطه می گوید: «اینها قلب و روح تیم ملی کلمبیا هستند و معتقدم منطقی است اگر تمام برنامه هایم را حول محور این بازیکنان طراحی کنم. آنها بخش مهمی از آنالیزهای من خواهند بود. اولین گفت و گو را با خامس داشتم. باهم به مادرید سفر کردیم و معتقدم باید با او حتی بیشتر هم صحبت کنم.»

سبک بازی خامس و کوادرادو به کی روش این اجازه را می دهد تا سبک فوتبال مستقیم را در تیم ملی کلمبیا پیاده کند. در زمان حضور پکرمن، فوتبال کلمبیا فوتبالی کند بود و تغییر حالت از دفاع به حمله و به خصوص رسیدن به زمین حریف، اغلب با سرعت پایین شکل می گرفت. نقیصه ای که با کی روش احتمالا برطرف خواهد شد.

سرخیو کریتنیاس، روزنامه نگار پرتغالی در مورد کی روش می گوید:« کی روش مربی ای است که به فوتبال زیبا اهمیت می دهد و تیم های او سازماندهی بسیار خوبی دارند. او علاقه دارد که بازیکنانش با توپ بهترین کارها را انجام دهند و این یکی از اولویت های او به عنوان مربی است.»

کلودیو بورگی، مربی آرژانتینی هم معتقد است که سبک مربیگری کی روش و بازیکنان کلمبیا می تواند منجر به شکل گیری یک تیم خوب و جذاب شود. او به رادیو کاراکول گفت:« از مربی ای حرف می زنیم که پرستیژ و سابقه بسیار خوبی در فوتبال دارد. کی روش به فوتبال زیبا اهمیت می دهد. کلمبیا تعداد زیادی بازیکن خوب و مهم در اختیار دارد و می توان دورنمای روشنی برای این تیم از حیث کسب نتایج مطلوب متصور بود. امیدوارم همین اتفاق بیفتد.»

درست است که بازیکنان اصلی کلمبیا در فوتبال اروپا حضور دارند یعنی جایی که فوتبال، بیشتر مستقیم بازی می شود اما سبک نهایی بازی کلمبیا به وضعیت این بازیکنان نیز بستگی دارد.

یری مینا، خامس، فالکائو و کوادرادو اغلب مصدوم هستند و ممکن است در آستانه یک تورنمنت بزرگ، در شرایط بدنی خوبی به بازی های نرسند. اگر از این نظر اوضاع خوب باشد، کلمبیا می تواند درخششی چون جام جهانی 2014 داشته باشد؛ در غیر این صورت، پر فراز و نشیب خواهد بود و اتفاقات جام جهانی 2018 را می توان متصور بود. در حال حاضر پیش بینی در مورد سبک بازی کلمبیا با کی روش و اینکه چه نتایجی کسب خواهد کرد، کمی زود است و باید کمی بیشتر انتظار کشید.

ورزش 3

 

 

۹ ۱۰  
آی اسپورت
2019-02-09 21:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
گل آقا
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۴۰
کیروش یک سال هم در کلمبیا دوام نمی اورد!
من یک موتورگازی هستم
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۲۹
البته ما کارشناسان موتورگازی وطنی بهمراه بروبچ سکونشین و همپیاله ی عباس اسماعیل بیگی و حسین شلغم در کنار حمید درخشان و مجید کامپیوتر و پشمک حاج عبدالله بر خلاف این کارشناسهای ارژانتینی اعتقاد داریم کیروش سبک فوتبالش اشغال ه و به درد ما و سبک فوتبال ما نمی خوره، دانشس کمه و کارنامه همچین مشخصی نداره ....

ما خودمون یک سبک جا افتاده و سنتی داریم که القضا تقریبا قاطبه ی جامهای داخلی و قهرمانی سال های دهه نود رو باهاش بدست اوردیم و بهش میگن سیستم علی اصغری .... باید به سنتها و موفقیتهامون برگردیم و کار بسپریم به ما کاردان ها
به تو چه
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۳۴
بابا ول کنین دیگه این کیروش رو....رفت تموم شد..‌چه گیری کردیما....
یه ایرانی
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۲۲:۴۷
همه افرادی که زیاد به این سایت سر میزنند میدونن من از مخالفان اساسی و سرسخت شغال موزامبیکی بودم و هستم .
برای خودم هم دلایلی داشتم . در حال و صورت ایشان الان از این مملکت رفت و تمام .
بد و خوبش هر چی بود تمام .

تعجب میکنم چرا هنوز حجم زیادی از مطالب در مورد ایشان در این سایت یا جاهای دیگه نوشته میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی توی این مملکت هیچ خبر فوتبالی دیگه ای نیست ؟؟؟؟؟؟؟
هیچ مشکلی ؟؟؟؟ رشوه ای ؟؟؟؟ اتفاق خوبی ؟؟؟؟؟؟؟ فدراسیون بی عرضه ای نیست ؟؟؟؟؟؟؟

چرا این همه خبرنگار نمیرن کمی درباره حجم بخوربخور در فدراسیون فوتبال تحقیق کنن و بنویسن ؟؟؟

کفاشیان میگه ما در 8 سال از فیفا 48 میلیون دلار درآمد داشتیم . از اون طرف وزارت ورزش با سند میگه تنها امسال 4.5 میلیون یورو بعلاوه چند میلیارد تومان پول داده به فدراسیون فوتبال برای جام ملتها .
اونطرف شغال موزامبیکی بخاطر دیر شدن پاداش برد در برابر تیمهای درجه 3 یمن و ویتنام ؛ از مقام معظم مایه گذاشت .

خب بابا شغال رفت ؛ استاد رفت ؛ فلان رفت . نمیشه از اون دربیارین ؛ الان پیگیر این باشین پس با این همه پول که آمده فدراسیون چرا فدراسیون میگخ من پول ندارم
یک ایرانی معمولی
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۰۴:۳۸
چرا ما باید با کفتارهایی عاریایی مثل تو هموطن باشیم؟
۱
گوزن نر
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۲۳
اگه اینها را ننویسن‌باید در مورد حمایت وزیر و داوران و...از تیم‌لنگ بنویسن که خیلی به مزاق شما خوش نمیاد.البته صحبت در مورد کیروش که‌حسابی برانگوه و امثال تو را با رفتن به تیمی درجه یک قهوه ای کرد هم از لطف خدا برای شما شده تف سربالا.
قاضیه عادل
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۲۰
فقط به سبک بازی ما نمیخورد،امید که با رفتنش دوباره به سبک سابق خود تیکی تاکا بازگردیم! :)))
۲
یک ایرانی معمولی
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۰۴:۳۶
.
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۰۶:۳۱
.
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۰۶:۳۶
کاش بجای این حرفها برید بپرسید چرا برای بعد از کی روش برنامه نداشتیم!
ما که فکر می کردیم با پول این آقا مربیان بزرگ به صف میشن واسه مون!
البته پولی که هنوز بهش ندادیم!
سوزش شما و دیگران از اینه که مدام گفتید کی روش جایی نداره بره
حالا حتی اگه یه روز توکلمبیا بمونه دماغتون بازم سوخته و بلکه دل و دماغتون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر