فهرست
درباره رابطه شفر و کی‌روش؛ جاده یک‌طرفه!
درباره رابطه شفر و کی‌روش؛ جاده یک‌طرفه!

درباره رابطه شفر و کی‌روش؛ جاده یک‌طرفه!

آی اسپورت - سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران از همه مربیان شاغل در لیگ برتر دعوت کرد تا مسابقه ایران و ترینیداد و توباگو در ورزشگاه آزادی را از نزدیک تماشا کنند و با حضور در استادیوم، حمایت‌شان را از تیم ملی نشان بدهند. واضح به‌نظر می‌رسید که در روز بازی، برانکو ایوانکوویچ در استادیوم دیده نخواهد شد. او حتی اگر رابطه خوبی با کارلوس داشت، باز هم در تعطیلات به سر می‌برد و دلیلی وجود نداشت که برای تماشای این دیدار، از کرواسی به تهران سفر کند. حتی چهره‌هایی مثل علی دایی که حامی همیشگی کارلوس کی‌روش محسوب می‌شوند نیز نبرد تیم ملی با ترینیداد را از نزدیک تماشا نکردند. از 16سرمربی لیگ برتر هجدهم، تنها یک نفر در جایگاه ویژه ورزشگاه حاضر شد و دعوت کارلوس کی‌روش را پذیرفت. سرمربی استقلال برای چندمین‌بار در یک سال اخیر، راهی استادیوم آزادی شد تا مسابقه تیم ملی را از نزدیک تماشا کند. او در حالی این کار را انجام داد که کی‌روش هرگز برخورد دوستانه‌ای با این مربی نداشته است.

رابطه شفر و کی‌روش چیزی شبیه «جاده یک‌طرفه» به‌نظر می‌رسد. سرمربی آلمانی استقلال بارها از کارلوس حمایت کرده و حتی در زمان اوج گرفتن حمله‌ها علیه این مربی، حاضر نشد جملاتی علیه او بر زبان بیاورد. در نقطه مقابل اما مرد پرتغالی چند ضربه سنگین روانه صورت مرد اول نیمکت آبی‌ها کرده است. در آستانه جام‌جهانی 2018روسیه، کارلوس کی‌روش 2ستاره استقلال را از تیم ملی کنار گذاشت و انگشت اتهام را در مورد خط خوردن آنها به طرف وینفرد شفر نشانه رفت. او صریحا اعلام کرد که وریا غفوری به‌خاطر تصمیم شفر برای تغییر پست در لباس استقلال جام جهانی را از دست داده و سیدحسین حسینی نیز به‌خاطر نیمکت‌نشینی در هفته‌های پایانی لیگ باز هم با تصمیم سرمربی آلمانی، در فهرست نهایی قرار نگرفته است. قبل از شروع جام‌جهانی، کارلوس عملا حسینی و غفوری را برای جدایی از استقلال ترغیب کرد اما وینفرد در نهایت موفق به حفظ این دو مهره شد. در همین فصل، وریا بسیاری از بازی‌ها را به‌عنوان هافبک پشت سر گذاشته و حسینی بازی‌های زیادی را از روی نیمکت دنبال کرده اما دعوت از هر دو بازیکن به اردوهای تیم ملی، به روشنی اثبات می‌کند که بهانه‌های قبلی برای حذف آنها، واهی بوده است. علاوه بر این، کی‌روش چندبار در مصاحبه‌های مختلف، به عضویت پسر وینفرد شفر در کادر فنی استقلال کنایه‌زده و برخوردی کاملا طعنه‌آمیز با این موضوع کرده اما حتی این موضوع نیز موجب فاصله‌گرفتن سرمربی آبی‌ها از تیم ملی نشده است.

کارلوس کی‌روش در نخستین سال‌های حضور در فوتبال ایران، نماد «حرفه‌ای‌گری» و تفاوت به‌شمار می‌رفت اما حالا بد نیست آقای مربی، حرفه‌ای‌گری را از سرمربی استقلال یاد بگیرد. حامیان کارلوس در فوتبال ایران، به حداقل رسیده‌اند. چرا که این مربی عادت دارد با تیرهایی سمی، حتی نزدیک‌ترین دوستانش را نیز از خودش دور کند اما وینفرد شفر که بارها اردوهای تیمش به‌خاطر حضور پررنگ شاگردهایش در فهرست‌های کارلوس به هم ریخته، همچنان دست از حمایت از تیم ملی برنمی‌دارد. شاید این مربی نیم‌نگاهی به آینده نیمکت ایران داشته باشد اما حتی در این صورت نیز رفتار او در اطراف تیم به هیچ وجه غیرمعقول نبوده است. درست وقتی بسیاری از مربیان ایرانی از تیم ملی و سرمربی‌اش فاصله گرفته‌اند، شفر با وجود همه کنایه‌ها و ضربه‌هایی که از این مربی شنیده و خورده، همچنان به حمایت از تیم کی‌روش می‌پردازد. حتی اگر این حمایت با استقبال خوبی از سوی مربیان وطنی و بخشی از هواداران فوتبال در ایران همراه نشود. به‌نظر می‌رسد کی‌روش در جریان برگزاری دیدارهای خانگی تیم ملی، باید هرچند دقیقه یک‌بار به سکوها خیره شود و با تماشای وینفرد شفر به این نتیجه برسد که کینه و دشمنی، هیچ‌وقت مهم‌تر از خود فوتبال نبوده و نخواهد بود.

همشهری ورزشی

۱۸ ۱۱  
آی اسپورت
2018-11-18 02:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
بی طرف
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۰۲:۱۰
چرا شفر مثال می زنید دستیاران سابق کی روش رو مثال بزنید که حالا چه دیدی نسبت به کی روش دارن شفر که نسبت به اونها فقط یک تماشاچی حساب می شه .
۴
محسن
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۰۲:۳۸
يعني كيروش هر كاري با اينها بكنه يعني هر كاري ها(دقيقا هر كاري بفهمين چي ميگم هر كاري)بازهم دكلش رو دوست دارن يعني بدبخت تر از اينها موجودي نيست ذليل و خوار و پست واقعا ذليل ترين ادمها هستن ذليل مونده و ذليل شده هستن اين كيسه ها اي كاش كمي غيرت و شرف داشتن فقط به خاطره دشمني با ما حاضرن شرف و ناموسشون رو به حراج بزارن.
عمله یاب
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۰۲:۴۳
قشنگ بسیج شدین همه رو به جون تیم ملی بندازین. بابا شما لنگی ها زیادید نیازی به این همه کثافت کاری رسانه ای نیست. انقدر ادا و اطوار ملی گرایانه در میارید اما یک ماه مونده به بازی های تیم ملی همه تون عین خائنین داستان های شاهنامه خنجر از پشت و رو به تیم ملی میزنید. تهوع برای مطالب شما کمترین نشانه ست.
۸
علی
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۰۴:۰۶
کینه و دشمنی برای نویسنده های احمق که تو ۲ روز گذشته ۱۰۰ تا مقاله علیه تیم ملی کشورشون نوشتن فقط خوبه
۷
ابی یعنی دل من
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۰۶:۰۲
دوست نویسنده نمیدونیم برات احترام قائل بشیم یا اینکه بهت چیز دیگه ای بگیم سفر بارها اعلام کرده از بودن بازیکنانش تو اردو تیم ملی حمایت کرده و بازی هارو میبینه از نزدیک که مهره های خودشو آماده گیشون بسنجه ضمنا این شعور یک انسان که وقتی دعوت میشه از جایی یا اینکه دست دوستی به سمت شما دراز میشه جواب مثبت بدید ولی چه خوب ما فهمیدیم که تو این مدت کی‌روش خدای دروغین شما بوده الان دنبال خدای جدید هستید پس سعی نکنید با شعور دیگران بازی کنید
۴
مهرداد
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۰۷:۳۵
شفر اگه اینقدری که به فکر پاچه خواری کیروش بود به فکر تیم خودش بود وضعشون این نبود
۹
Asqar
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۰۸:۲۱
آخه کی روش چه کینه ای داره !!! چون جلال حسینی را دعوت نکرد!! تو جام جهانی فقط دو گل خوردیم !! برای اولین بار تفاضل گل صفر، اونم با اسپانیا و پرتغال!! کدوم فینال باشگاهای اروپا را سرمربی کشورشون بوده!!! تا کی دیدگاه تفرقه آمیز رنگی!!
۷
berliooz
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۰۹:۴۱
ای لنگیای ناقلا. هی دارین شفر رو میذارین مقابل کیروش که تو این مسخره بازی جدیدتون استقلالیا رو وارد کنین. کوووور خوندین.
۶ ۱
..
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۲۸
نترس اصلا کیروش کیسه کشا و سرمربی شون رو ادم حساب نمیکنه خخخخ
۵
###
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۱۴
در واقع کیروش خطری رو از طرف شفر حس نمیکنه و شفر تلاش کرده و میکنه که خودش رو بهش نشون بده؛ حتی طعنه و کنایه ای هم که میزنه کیروش بهش توجه نمیکنه
۷
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۱۶:۰۲
سابق براین هم ماشالله مربیان وطنی خودشون را علامه دهر میدونند و حاضر نیستند بازی تیم ملی را از نزدیک ببینند.
البته برانکو اگر در تهران بود به دلیل تعطیلی لیگ حتما بازی را از نزدیک می دید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر