فهرست
استقلال سزاوار این شکست نبود
استقلال سزاوار این شکست نبود

استقلال سزاوار این شکست نبود

آی اسپورت - استقلال به هیچ عنوان سزاوار و شایسته این شکست نبود. نیمه دوم آهنگ تیمی استقلال به مراتب بهتر شده بود و اگر کمی مهاجمین در زدن ضربات آخر دقت می‌کردند پیروزی کاملا در دسترس بود. نیمه اول تا حدودی استقلال ناهماهنگ بود که به دلیل اولین بازی طبیعی هم بنظر می‌رسید. اما در همان نیمه اول مشکلی که در خط دفاعی استقلال کاملا مشهود بود نبود هماهنگی مناسب بین دو مدافع مرکزی این تیم بود. ماشین سازی با ارسال بلند به پشت محمد دانشگر و شاهین طاهرخانی دو مدافع مرکزی استقلال می‌توانست در همان دقایق ابتدایی به گل برسد که درخشش حسین حسینی دروازه بان استقلال مانع از باز شدن دروازه شد. نبود عمق در خط دفاعی استقلال در سیستم دفاعی این تیم کاملا مشهود بود.

در چنین شرایطی و در زمان ارسال‌های بلند عقب نشینی یکی از مدافعین میانی استقلال برای پوشش این فضا حیاتی بود، اما نه طاهرخانی و نه دانشگر فاقد چنین تجربه‌ای بودند که بتوانند با تیزهوشی این فضا را پوشش دهند. در فوتبال مدافعین همواره باید مراقب باشند و بدانند که هر لحظه ممکن است توپ از دست برود و باید خود را برای هر اتفاقی آماده کنند، اما در آخرین دقیقه بازی ودر حالیکه استقلال سراپا حمله بود غفلت مدافعین و فضای موجود پشت مدافعین میانی استقلال کار دست این تیم داد و با خطای دانشگر و اخراج او در خطرناکترین منطقه از زمین بازی (فضای پشت محوطه جریمه) ماشین سازی صاحب ضربه ایستگاهی شد. شاید در شرایطی که خط دفاع استقلال در زمین ماشین سازی بازی می‌کرد خارج شدن حسینی و قرار گرفتن در خارج از محوطه جریمه می‌توانست در ضد حمله این فضا را پوشش دهد، اما در فوتبال ایران دروازه بانی با این ویژگی کمتر وجود دارد و مدافعین جوان استقلال باید بیشتر مراقب باشند.

۷ ۲  
آی اسپورت
2019-08-24 09:30:00
نظر دهید

۲ نظر
پدر خربین
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۲۶
شب خونه فاطی و صب بیت رهبری حکایت این دریده جریده س
این تقوی مچاله شده که در گزافه گویی گوی سبقت را از همه ربوده
ماشین تو ۵ دقیقه اول ۳ موقعیت گل داشت و اگر دانشگر خطا نمی کرد هم به گل برتری می رسید در حالی که کیسه محبوب تقوی یک توپ در چهارچوب نداشت!!!
امیدیار
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸، ۱۹:۱۶
عجیبا عجیبا قریبا این چرا از مال پرسپولیس بالا نرفت ؟؟؟؟ مطمئنید خود جناب دکتر تقوی این متن و نوشتند ؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر