فهرست
پنل Goal/ انتقال نیمار، شروع عصر جدید PSG
پنل Goal/ انتقال نیمار، شروع عصر جدید PSG

پنل Goal/ انتقال نیمار، شروع عصر جدید PSG

آی اسپورت- انتقال نیمار از بارسلونا به پاری‎سن ژرمن زلزله‎ای در دنیای فوتبال بود. تیم فرانسوی که چندین سال است اصلی‎ترین هدفش را رسیدن به قهرمانی لیگ قهرمانان قرار داده، با خرید ستاره برزیلی خط و نشانی 222 میلیون یورویی برای بزرگان قاره کشید. خبرنگاران بین‎المللی سایت گل هر یک درباره انتقال نیمار از بارسا به پاری‎سن ژرمن و بازتاب این انتقال در کشورشان نوشته‌اند.

الکس الگ/ سردبیر نسخه فرانسه

آمدن نیمار به پی‎اس‎جی بعدی تازه بخشید. اونای امری بازیکنی می‎خواست که جزو بهترین‎های دنیا باشد تا بتواند تیمش را به سطح بارسلونا، رئال مادرید یا بایرن مونیخ برساند و موفقیت لیگ قهرمانان را کسب کند. نیمار آن بازیکن بود.

حالا پاری‎سن ژرمن شانس خوبی دارد که فاصله‌‏اش با تیم‎های بزرگ اروپا را کم کند و جزو 4 تیم برتر قاره قرار گیرد. مطمئنا نیمار می‏‌تواند بخش تهاجمی تیم امری را به خوبی تقویت کند. این شرایط برای هر دو طرف «برد-برد» است. نیمار می‏خواست بهترین دنیا شود و این شانس را حالا دارد، پاری‎سن ژرمن هم می‎خواهد قهرمان اروپا شود.

ایگناسی اولیوا/ خبرنگار نسخه اسپانیا

وقتی به اتفاقات گذشته در پاری‎سن ژرمن فکر می‏کنم به راحتی می‌‎فهمم ناصر الخلیفی چطور وراتی را برای ماندن در تیمشان متقاعد کرد. آن‌ها از قبل هم بهترین تیم دنیا از نظر ولخرجی بودند، اما حالا با پولشان تیمی ساختند که می‎تواند عنوان کسب کند.

در واقع آن‌ها قبلا هم تیم خوبی بودند، اما یک ستاره بزرگ کم داشتند. حالا هم یکی از بهترین ستاره‎ها را خریدند، کسی در سطح مسی و رونالدو و حتی شاید بهتر از آن‎ها که 30 سال سن دارند. به نظرم نیمار عصری جدید در فوتبال فرانسه را آغاز می‎کند.

فلیپه تورس/ سردبیر نسخه برزیل

رفتن نیمار به پاریس برای خودمان هم سورپرایز فوق‎العاده‎ای بود. به نظر می‏رسید او با مسی و سوارس خیلی راحت باشد. شهر بارسلونا را هم دوست داشت. همه انتظار داشتند در فصلی که بعد از آن بازی‎های جام جهانی آغاز می‎‏شود او روزهای خوشی را در بارسلونا بگذراند.

البته همه ما این را هم می‎دانستیم که نیمار عاشق موفقیت‎های فردی است. او می‎خواهد بهترین دنیا باشد. بازی کردن در کنار مسی رسیدن به این هدف را برایش خیلی سخت می‎کرد. او حالا می‏تواند ستاره پی‎اس‎جی باشد. در تیم فرانسوی بازیکنان برزیلی زیادی هستند و این‎طور است که نیمار در آن تیم بسیار خوشحال است. مخصوصا که این شانس را دارد تا بازیکن اصلی تیم هم باشد. مطمئنا پاری‎سن ژرمن حالا هواداران برزیلی خیلی بیشتری دارد.

ماکسیمیلیان اشمکل/ سردبیر نسخه آلمان

انتقال نیمار به پاری‎سن ژرمن در واقع آغاز انقلاب در این تیم بود. در آلمان هم همه مانند دیگر کشورها به وجد آمدند که این تیم جانشین مسی و رونالدو را به خدمت گرفته است و به همین دلیل این انتقال را می‎توان تاریخ شروع بازسازی لیگ فرانسه دانست.

پی‎اس‌‎جی نشان داده که واقعا می‎خواهند با تیم‎‏هایی مانند رئال مادرید و بارسلونا رقابت کنند و برای لیگ قهرمانان هم آماده هستند. نیمار درست است که فقط یک بازیکن است، اما برای این تیم معناهای زیادی دارد. همه مشتاق هستند که بازی‎های نیمار در تیم فرانسوی را ببینند و هر فوتبال‎دوستی در آلمان به وجد آمده که در پاریس دورانی  جدید آغاز شده.

رونان مورفی/ سردبیر نسخه بریتانیا

در بریتانیا بحث‎های جامعی درباره انتقال 222 میلیون یورویی نیمار به پی‎اس‌جی مطرح شد، بیشتر مربیان هم در این باره صحبت‎هایی داشتند. مورینیو به وجد آمده بود که پاریس چنین رقمی را پرداخته و البته گفته بود او بازیکنی است که 200 میلیون پوند برایش پول زیادی نیست.

اما اینجا صحبت از این است که انتقال نیمار چقدر به ضرر لیورپول بوده، چون بارسلونا تمرکزش را روی جذب کوتینیو گذاشته است. همچنین این انتقال باعث می‎شود افراد بیشتری از این به بعد لیگ فرانسه را دنبال کنند. حالا لیگ یک فراتر از لیگی است که فقط ستاره‎هایش را به لیگ برتر و لیگ‎های دیگر می‎‏فروشد. حالا همه پاریس را یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ قهرمانان می‎دانند.

مد طاها/ سردبیر نسخه عربی

بین جمعیت اعراب انتقال نیمار به پاری‎سن ژرمن یکی از بحث‎های روز است. تقریبا همه جا می‏شنوید که مردم درباره این انتقال بحث می‎کنند. مراسم معارفه رسمی‎اش هم در بارها و کافی‎شاپ‎ها پخش زنده شد و همه دوست داشتند بازی اول او در لباس تیم جدیدش مقابل گینگام را ببینند، حتی در شرایطی که با بازی سوپرکاپ اسپانیا و ایتالیا همزمان بود. حالا همه بیشتر بازی‎های پاری‎سن ژرمن را می‏بینند و انتظارات از این تیم خیلی بیشتر شده.

بنژامین والنتاین/ سردبیر نسخه امریکا

مثل بیشتر جاهای دنیا، اینجا هم همه شوکه شدند که چنین رقمی برای نیمار پرداخت شد. حالا دوران شوکه شدن تمام شده و همه منتظر تماشای بازی‎های او هستند. همه می‎خواهند او را در لباس پی‎اس‎جی ببینند، مهم هم نیست مقابل تیمی از لیگ فرانسه یا رقیبی دیگر. البته بیشتر از همه منتظریم ببینیم این خرید برای لیگ قهرمانان کمکی به پی‌اس‎‏جی می‎کند یا نه. اگر پاسخ منفی باشد باید نیمار منتظر انتقادات زیادی باشد.

آگونگ هاتسیا/ سردبیر نسخه اندونزی

موضوع فقط قیمت نیست، بلکه انتقال نیمار ثابت کرد پاریس یکی از قدرت‎های دنیاست و برای رسیدن به هدفش هرکاری می‎کند. از طرفی انتخاب رنگ زرد برای لباس دوم برای تحریک هواداران برزیل حرکتی هوشمندانه بود. از طرفی پاری‎سن ژرمن از این به بعد مقابل هر تیمی که بازی کند هوادارانی هم از اندونزی دارد. انتقال او توجهات را جلب لیگ یک کرده و همه هفته به هفته پیگیری می‎کنند که نیمار چه کرده است و منتظر بازی‎های این تیم خواهند بود. در واقع نه تنها پی‎اس‎جی، بلکه به نظرم لیگ فرانسه هم از این انتقال بهره خواهد برد.

فدریکو کاسوتی/ سردبیر نسخه ایتالیا

انتقال نیمار در ایتالیا هم سر و صدای زیادی به پا کرد. از طرفی ناامیدی برای برخی به وجود آمده که هیچ یک از تیم‎های ایتالیایی، حتی یوونتوس، توان پرداخت چنین رقمی را ندارند و نگرانند که سن طلایی سری آ به پایان رسیده باشد.

از طرفی هم برخی نگرانند که مبادا بارسلونا تصمیم بگیرد پائولو دیبالا را از یووه بخرد. کسی که یووه به تازگی شماره 10 که شماره‎ای تاریخی است را به او داده. در ایتالیا لیگ یک طرفداران زیادی دارد. انتقال نیمار مطمئنا این طرفداران را بیشتر هم خواهد کرد. همه منتظر بازی‎های او در تیم جدیدش هستند.

 

۲    
آی اسپورت
2017-08-20 17:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر