فهرست
داستان حسینی؛ «فرار به جلو» یا «هوای رفتن»؟
داستان حسینی؛ «فرار به جلو» یا «هوای رفتن»؟

داستان حسینی؛ «فرار به جلو» یا «هوای رفتن»؟

آی اسپورت - اینکه حسینی به رفتن از استقلال مصمم باشد و باشگاه استقلال نیز به جدایی این دروازه‌بان رضایت دهد، بدون شک در ماه‌های آتی مشخض خواهد شد. آنچه مسلم است دروازه‌بان جوان استقلال در بازی‌های باقیمانده تیمش در لیگ، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا دیگر شانس بازی ندارد و چه بسا بازی با پیکان به واسطه پیشنهاد مالی مناسبی که رسیده آخرین بازی حسینی در ترکیب استقلال باشد. حسینی در فصل جاری نمایش فوق‌العاده‌ای داشت و با توجه به اینکه با بودن مهدی رحمتی در استقلال همچنان نمی‌تواند روی نفر اول بودن حساب کند شاید مقصد دیگری را برگزیند. پستی که این دروازه‌بان به تازگی در صفحه شخصی‌اش منتشرکرده بی ارتباط با جدایی احتمالی از استقلال نیست. حسینی را هوایی کرده‌اند. او خواهان پیدا کرده. مشتریان دست به نقدی که می‌توانند باشگاه استقلال را در نقل و انتقالات به چالش بکشند. آیا آبی‌ها به جدایی حسینی رضایت می‌دهند؟

سیدحسین حسینی بعد از بازی با پیکان پستی در صفحه شخصی‌اش منتشرکرد که حاشیه‌ساز بود. حسینی در این پست که ساعاتی بعد به توصیه باشگاه استقلال حذف شد به برخی جریان‌ها اشاره کرد که او را تحت فشارهای روانی قرار داده‌اند. دروازه‌بان استقلال با انتشار این متن به نوعی سعی در توجیه بازی ضعیف خود مقابل پیکان داشت تا شاید قدری از انتقادهای درست به نمایش ضعیفش در بازی هفته بیست و نهم کاسته شود اما این واکنش مجازی نه تنها باری از روی دوش دروازه‌بان ۲۶ساله استقلال برنداشت بلکه موجبات انتقاد‌های بیشتر را فراهم کرد و مسوولان و مربیان باشگاه استقلال را هم در صف منتقدانش قرار داد تا ناچار به حذف آن مطلب از صفحه شخصی‌اش شود.

حسینی با وجود اینکه سال‌هاست در یکی از تیم‌های پرطرفدار فوتبال ایران بازی می‌کند و در فصل جاری حضور مداومی در ترکیب استقلال داشته اما ظاهرا هنوز قاعده بازی در تیم‌های بزرگ را نمی‌داند و با این قبیل واکنش‌های سطحی و نسنجیده بیش از همه خودش را زیر سوال می‌برد. پیش‌تر نیز این دروازه‌بان در صفحه شخصی‌اش اقدام به حذف هم‌تیمی‌ها و حتی وینفرد شفر از گروه دنبال‌کننده‌های خود کرده بود که ساعاتی بعد پشیمان شد و دوباره هم تیمی‌هایش را به گروه دنبال‌کننده‌ها بازگرداند.

این قبیل رفتارها کاملا گویای خامی و بی‌تجربگی حسینی است و نشان می‌دهد که دروازه‌بان استقلال به رغم توانایی‌هایی که در دروازه‌بانی دارد هنوز نمی‌تواند تصمیم‌های درست رفتاری در مواجهه با محیط پیرامونش اتخاذ کند. با این حال و هوا بدون شک در هر تیمی جز استقلال هم بازی کند با مشکلاتی مواجه خواهد شد و پیش از ترک استقلال که چند روزی است زمزمه‌هایش را می‌شنویم این دروازه‌بان باید در مواجهه با شرایط سخت روانی اطراف خود رفتاری منطقی‌تر داشته  باشد.

حسینی اکنون با چند پیشنهاد مواجه است که با توجه به نمایش مطلوبی که در فصل جاری داشته غیرقابل پیش‌بینی هم نبود. حسینی از دو تیم سپاهان و ذوب‌آهن پیشنهاد دریافت کرده و از طرفی گفته می‌شود امیر قلعه‌نویی نیز سخت خواهان به خدمت گرفتن این دروازه‌بان است و یکی از شروطش برای ماندن در ذوب آهن و یا قبول مربیگری سپاهان جذب حسینی است.

البته امیر قلعه‌نویی بازیکنان دیگری را هم مد نظر دارد و اگر قصد جدایی از ذوب آهن و پذیرش مربیگری سپاهان را داشته باشد بازیکنانی همچون جباروف، منتظری، مسلمان و چند ستاره دیگر را هم برای ساختن سپاهان می‌خواهد. درباره احتمال همکاری حسینی با امیر قلعه‌نویی در فصل هجدهم باید اینطور به ماجرا نگریست که هر جا امیر قلعه‌نویی باشد، حسینی هم مدنظر همان باشگاه است. حال ممکن است این باشگاه ذوب‌آهن باشد یا سپاهان.

جدایی این دروازه‌بان از استقلال و رفتن به تیم‌های خواهانش خود اما به این سادگی‌ها هم نیست. حسینی یک فصل دیگر با استقلال قرارداد دارد و هر باشگاهی که بخواهد او را در اختیار بگیرد باید مبلغی را به باشگاه استقلال بپردازد. از سویی بعید است که وینفرد شفر با رفتن حسینی موافقت کند و سرمربی آلمانی استقلال قصد دارد فصل آینده را هم با زوج رحمتی و حسینی در چارچوب دروازه استقلال ادامه دهد که با توجه به تمایلات آقای سرمربی جدایی سخت‌تر هم می‌شود.

 رفتن حسینی از استقلال را تنها در یک شرایط می‌توان متصور بود؛ اینکه شماره ۲۲ باشگاه استقلال در نشست‌هایی که با سران باشگاه استقلال برگزار می‌کند، بتواند به نوعی مدیران این باشگاه را برای جدایی متقاعد کند و دلایل قابل قبولی ارائه کند که در نهایت آنها نیز به این جدایی رضایت بدهند. شاید حسینی در معادلات ذهنی خود به این نتیجه رسیده که با توجه به درخششی که در فصل جاری داشته به لحاظ مالی برایش بهتر است که استقلال را به مقصد تیم دیگری ترک کند. شاید حسینی تصور می‌کند که دیگر چنین موقعیت‌هایی برایش پیش نمی‌آید تا دستمزد خوبی بگیرد که این تفکر به لحاظ حرفه‌ای هرگز جای انتقاد ندارد.

حسینی و هر بازیکنی می‌توانند برای آینده خود تصمیم بگیرند و قطعا جایی را انتخاب کنند که هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ تعداد بازی برای‌شان بهتر باشد اما این راهش نیست که دروازه‌بان استقلال بخواهد با یک سناریوی ساختگی فضا را به سمت و سویی ببرد که از بیرون همه تصور کنند عرصه در استقلال به او تنگ شده و رفتار درستی با این دروازه‌بان نمی‌شود. حسینی در هفته‌های اخیر هرگز آن دروازه‌بان آماده ماه‌های قبل نبوده و بی‌گمان اگر می‌خواهد روزهای بهتری را در فوتبال ایران تجربه کند باید قدرت ایستادگی در شرایط سخت را داشته باشد. آنچه باعث می‌شود حسینی همچون مهدی رحمتی سال‌ها به نفر اول پست دروازه‌بانی فوتبال ایران بدل شود، انتخاب‌ها و رفتار درست در کنار تمرین‌های بی‌وقفه است.

 

ایران ورزشی

۷ ۲  
آی اسپورت
2018-04-24 12:04:00
نظر دهید

۲ نظر
کینگ شفر
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۲۵
هرکی دوست داره میتونه تشیفش رو ببره. ما منت هیچ احدی رو نمیکشیم. اینجا دیگه شومن نیست که با رفتن یه بازیکن تیم از هم بپاشه
۱
کسانيکه ما در پژي گندشناس رو مورد عنايت قرار دادند
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۴۷
بعد بگین ایران ورزشی دولتی و خبر ورزشی وابسته به وزارت ارشاد و روزنامه گل شرف دارند . دیروز حسین حسینی امروز منتظری

آخه مگه حسینی یا منتظری بی شعورن که از استقلالی که از هیچ به همه چی رسوندشون برن ؟ حسینی الان دروازه بان اول استقلاله یا منتظری میخواد با تاج آسیا ، قهرمان آسیا بشه بعدا از فوتبال بره جپاروف هم که آرزوشه سومین بار با استقلال مرد سال آسیا بشه و 5 روز پیش گفته بود در ایران فقط استقلال

سگ زرد برادر شغاله . انقدر هم احمق بودند که نفهمیدند یک روزنامه نباید دو بار خبر نقل و انتقالاتی دروغ تولید کنه . حداقل اجازه میدادین روزنامه شغال گل هم یک خبر زرد کار کنه یا حداقل میذاشتی علی جوادی که الان هم سردبیر خبر ورزشیه هم با حفظ پست قبلی مدیر رسانه ای تیم ملی شده یک تیتر زرد دیگه بزنه

جدیدا هم که امیرپور از روزنامه وابسته به مشاییسم خبر تولید میکنه . آخه هفت صبح روزنامه اس ؟ مشایی آدمه ؟

همشهری ورزشی هم که بخاطر توهم انتقال مسلمان به سپاهان ، قلعه نویی سرمربی ذوب آهن رو تهدید به نیش و کنایه و افشاگری میکنه . آخه محسن مسلمان هزاری؟

http://www.varzesh3.com/newspaper/IranVarzeshi/1397-01-27

http://www.varzesh3.com/newspaper/IranVarzeshi/1397-01-30

جالب اینجاست که قلعه نویی برای سال بعد به هر تیمی بره تمام بازیکنهای تاپ استقلال رو با خودش می بره . هم حسینی هم رحمتی هم منتظری هم جپاروف

انگار نه انگار که ذوب آهن همین الان دروازه بان ملی پوش داره یا سپاهان که اونم با عالمه قرارداش رو 2 ساله تمدید کرده

اگه حسینی گل بدی خورده مگه مظاهری روی گل لنگیا به ذوب آهن از سر جاش تکون خورد ؟ یعنی مظاهری نیم فصل میره لنگ یا امسال میره سایپا ؟

حالا هم اینها رو گفتند تا فردا بگند قلعه نویی میخواهد سرمربی سپاهان شود و بقیه دروغها رو تفت بدن

ببین روزنامه دولتی ایران ورزشی چجوری اینجا برای دفاع از توهین برانکو خودش رو به آب و آتیش زده

http://isport.ir/fa/content/da5dbbad5122


همچنان منتظر تیترهای خبر ورزشی و علی جوادی کیروشی پور هستیماما پاسخ قلعه نویی به دروغهای سازماندهی شده بعد از باخت لنگیا به قلعه نویی رو در جواب نیم خطی قلعه نویی به پرسش دهم خبرنگار فارس بخونید

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900927000906
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر