فهرست
صدای پای محرم بلندتر از همیشه می‌آید
صدای پای محرم بلندتر از همیشه می‌آید

صدای پای محرم بلندتر از همیشه می‌آید

آی اسپورت - خاطرات سپاهانی‌ها از روز‌های خوش گذشته، یک نام مشترک در دل خود دارد: «محرم نویدکیا.» پیشکسوت سپاهان که در دو دوره به مدت ۱۲ سال برای زرد‌های اصفهانی بازی کرد، ۵ قهرمانی و یک نایب‌قهرمانی در لیگ برتر، ۴ قهرمانی در جام‌حذفی و یک نایب‌قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا با سپاهان به دست آورد و با این تیم به جام باشگاه‌های جهان رفت. محرم که ۵ سال قبل در یک مقطع کوتاه به عنوان سرمربی موقت روی نیمکت زرد‌ها نشست، در زمان بازی و به عنوان کاپیتان به افتخاراتی رسید که بعید است بازیکنی به این زودی به او برسد. محرم در طول این سال‌ها آرام، بی‌صدا و بی‌حاشیه در اصفهان زندگی کرد و برخلاف تصور حاکم بر فوتبال ایران، حضور او در اصفهان، مشکلی برای تیم ایجاد نکرد. نه مصاحبه‌ای از او شاهد بودیم و به تحلیل بازی‌های تیم پرداخت. او آرام‌تر از زمان بازی، فقط تلاش کرد حضورش به توفانی برای متلاطم کردن دریای سپاهان تبدیل نشود.

این فصل تمام شده بود

قرار بود محرم نویدکیا ابتدای همین فصل، سرمربی سپاهان شود. همه مذاکرات انجام شده و توافق به دست آمده بود که به یکباره دستور از کارخانه رسید که باید فردی دیگر روی نیمکت سپاهان بنشیند. این اتفاق اگرچه موجب کدورت خاطر محرم شد، اما هیچ نگفت و به سکوت گذراند. او هیچ نگفت تا آرامش تیم به‌هم نریزد؛ حتی در روز‌هایی که تیم نتیجه نمی‌گرفت به‌خصوص روز‌های اخیر که قهرمانی لیگ از دست رفت و بعد از آن، استقلال ۱۰ نفره توانست سپاهان ۱۱ نفره را شکست بدهد. بدون تردید سپاهان در این فصل هزینه‌های بسیاری انجام داده بود و فقط قهرمانی می‌خواست، اما حالا حتی سهمیه این تیم هم در معرض خطر قرار گرفته است. با این وجود، نویدکیا در هیچ یک از روز‌های بدبیاری سپاهان حرفی نزد و از حقانیت خود نگفت. برخی پیشکسوتان سرخابی به محض پیدا کردن زمان مناسب برای انتقاد، حرفشان را می‌زنند، اما نویدکیا با وجود آنکه در این فصل روز‌های بسیاری برای حرف زدن داشت، هیچ‌گاه مصاحبه نکرد. زمانی که سپاهان حاضر نشد با پرسپولیس بازی کند، زمانی که قهرمانی از دست رفت و همین شکست اخیر از استقلال از جمله روز‌هایی بود که شاید هر کس از دست نمی‌داد؛ ولی محرم اهل حرف زدن نبود و نیست.

صدای نویدکیا می‌آید

باز هم صدای پای محرم نویدکیا می‌آید. این بار نزدیک‌تر و بلندتر از همیشه، اما در اصفهان گفته می‌شود او حالا شرط دارد. به شرطی می‌آید که همه از او حمایت کنند و به شرطی می‌آید که سپاهان این فصل، همه بخت‌های موفقیت را از دست دهد. از نایب‌قهرمانی در لیگ برتر تا قهرمانی در جام حذفی. او می‌داند که کار کردن در سپاهان تا چه اندازه سخت است و به همین دلیل نمی‌خواهد در فصل اول حضور روی نیمکت، قول بیهوده بدهد تا سطح انتظار از نویدکیا پایین باشد. او می‌داند که انتظار هواداران از نویدکیا بسیار بالاست، اما می‌خواهد منطقی با حقایق روبه‌رو شود. شاید مهم‌ترین خواسته نویدکیا این است که به اندازه این فصل به او امکانات و پول تزریق شود و از تیم او هم حمایت شود. این مهم‌ترین ابزار برای موفقیت مربی است و محرم هم این را خوب می‌داند و شاید یکی از شروط مهم او برای قبول نیمکت همین نکته باشد. باید دید قصه چگونه نوشته می‌شود و نیمکت سپاهان به کاپیتان محبوب خواهد رسید یا باز هم تلفن و دستوری خاص، سرنوشت نیمکت را تغییر خواهد داد.

 

خبر ورزشی 

۴    
آی اسپورت
2020-08-05 11:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر